Business Academy SouthWest

Esbjerg
 • Rated best study environment in Denmark 4 years in a row;
 • close collaboration with business life.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Niezwykłe warunki do nauki

Business Academy Southwest jest synonimem jakości. Ich celem jest stworzenie optymalnych warunków do nauki oraz wyszkolenie studentów tak, by dzięki swoim umiejętnościom i innowacyjnym kompetencjom mogli sprostać wysokiemu popytowi na przyszłym rynku pracy. Jest również atrakcyjną instytucją dla firm i organizacji, które czerpią korzyści z zatrudniania ich absolwentów.

Busines Academy SouthWest jest jedną z największych uczelni wyższych w regionie i oferuje studia w  jednym z dwóch przytulnych miasteczek Esbjerg. Wszystkie programy oferowane przez Uniwersytet są zatwierdzone przez duńskie Ministerstwo Edukacji i zgodne ze standardami stawianymi przez duński system szkolnictwa wyższego, a więc możesz być pewien, że tu uzyskasz wykształcenie najwyższej jakości, które pomoże Ci pewnie kroczyć w kierunku wybranego zawodu.

 

Zobowiązania Uniwersytetu

Uniwersytet nie ogranicza się do nauczania, jest także zaangażowany w badania i wymianę wiedzy z przedsiębiorstwami, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego i lokalnego dobrobytu. Uniwersytet posiada siedem wydziałów, które pracują nad ciągłym budowaniem kompetencji i utrzymaniem standardów we wszystkich dziedzinach - począwszy od programów oferowanych studiów do przeprowadzanych badań. Do każdego z  programów studiów jest powołana Komisja Edukacyjna, której członkami są firmy i ich przedstawiciele. Oferują oni twórcom programów i wykładowcom pomoc i wskazówki w kwestiach związanych z  organizowaniem takiego programu, który będzie oparty na praktyce i nowoczesnych technologiach.

 

Business Academy Southwest zobowiązuje się do:

 • zapewnienia nauczania, które będzie przydatne na dzisiejszym rynku pracy,
 • utrzymywania stałej współpracy z branżą biznesu, nie tylko po to, by zapewnić ciągłą wymianę wiedzy, ale też, żeby studenci mieli pracę po studiach,
 • konstruowania elastycznego systemu kształcenia dostosowanego do potrzeb każdego studenta,
 • brania aktywnego udziału w badaniach naukowych,
 • zapewnienia najwyższego poziomu wszystkich świadczonych usług.

Praktyki nie takie straszne

Podobnie jak wiele współczesnych uniwersytetów, Busines Akademy SouthWest do swoich programów włączyła obowiązek praktyk zawodowych. Student ma przywilej wyboru miejsca swoich praktyk. Praktyki muszą być związane z kierunkiem studiów, masz się po prostu tam czegoś nauczyć. Każdy dzięki temu ma szansę znaleźć dla siebie wymarzone miejsce i wykorzystać w pełni swój potencjał. Jeżeli nie uda Ci się znaleźć praktyk samodzielnie, możesz wybrać spośród ofert licznych partnerów uczelni. Za praktyki zazwyczaj nie otrzymuje się wynagrodzenia, ale jeżeli się postarasz, to wszystko jest możliwe. Pamiętaj tylko, że wtedy musisz odpowiednio wcześnie rozpocząć staranne poszukiwania albo być naprawdę dobry w swojej dziedzinie.

Gotowy na przygodę?

Business Academy Southwest oferuje również szereg wymian studenckich i zachęca swoich studentów do podróżowania i odkrywania siebie. Dla krajów europejskich jest to program Erasmus+, a kraje partnerskie poza Europą to: Meksyk, USA, Indie, Malezja.

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS: 6.5
 • TOEFL Internet-based: 83
 • Oxford Online Placement Test - 75 punktów (min. 75 z każdej części)

Uwaga: ze względu na to, że łatwiej jest uzyskać wymagany wynik z IELTSa/TOEFLa niż z Oxford Online Placement Test, zalecamy zdawanie tych właśnie certyfikatów.

 

Uwaga: wymagania językowe mogą ulec zmianie. Przed wysłaniem aplikacji upewnij się jakie są wymagania językowe na konkretny kierunek bezpośrednio na stronie uczelni.
W przypadku zdawania certyfikatu IELTS upewnij się, czy uczelnia oprócz wymagań oceny końcowej nie ma również wymagań odnośnie ocen cząstkowych.

 

Uczelnia Business Academy SouthWest nie posiada własnych akademików.

 

Esbjerg

Szukając zakwaterowania w Esbjerg można się zwrócić się do firmy https://www.ungdomsbo.dk/. Należy pamiętać, że bez względu na to, jak i gdzie szukasz mieszkania, należy to zrobić odpowiednio wcześniej, ponieważ poszukiwania mogą potrwać. Ponadto, pamiętaj, że poszukując mieszkania na odległość, musisz często i regularnie sprawdzać pocztę e-mail, aby nie przegapić ofert mieszkania, w przeciwnym razie trafią one do kogoś innego.

 

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)