Tilburg University

Tilburg
 • High quality education (the highest overall satisfaction of all general Research Universities in the Netherlands);
 • No. 5 in Business Administration and no. 8 in Finance worldwide (Academic Ranking of World Universities);
 • No. 37 in Business & Economics, No. 28 in Law, No. 50 in Psychology worldwide (Times Higher Education Ranking);
 • No. 2 in the Top 750 Law Schools worldwide (Social Science Research Network);
 • students are educated to become critical thinkers who dare to act and actively contribute to society.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Stypendia
Mapa

Zrozumieć społeczeństwo

Główną misją Tilburg University jest inspirowanie studentów do tego, aby przyczyniali się do wszechstronnego rozwoju lepszego, bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego społeczeństwa.

Filozofia tej uczelni opiera się na motywowaniu studentów do stania się odpowiedzialnymi członkami społeczeństwa, przekazaniu im zgromadzonej wiedzy i doświadczenia, które mogą być użyte dla wspólnego celu i ciągłego postępu.
Studenci oraz wykładowcy tworzą akademicką wspólnotę, w której wszyscy uczą się jeden od drugiego. Wykładowcy przekazują studentom swoją wiedzę oraz doświadczenia, ale też przejmują od nich młodzieńczy entuzjazm oraz nowe idee.
 

Uczelnia posiada bogatą ofertę kierunków licencjackich oraz magisterskich prowadzonych w języku angielskim w obszarach:

 • Psychology
 • Law & Public Administration
 • Economics, Management & Entrepreneurship
 • Social & Behavioral Sciencees
 • Data Science
 • Communication & Digital Sciences
 • Finance & Accountancy
 • Humanities & Theology
   

Jeden ze 100 najlepszych europejskich uniwersytetów

To właśnie ze względu na aktywne i zorientowane społecznie życie naukowe oraz doskonałe zaangażowanie w nie studentów Uniwersytet w Tilburgu utrzymuje wysokie pozycje w szeregu rankingów:

 • Znajduje się w pierwszej setce w ogólnym rankingu uniwersytetów europejskich,
 • Uniwersytet w Tilburgu należy do TOP 50 najlepszych uniwersytetów na świecie w dziedzinie prawa, biznesu, ekonomii i psychologii,
 • W rankingu Times Higher Education w roku 2019 zajął miejsce 6 w Europie i 28 na świecie w dziedzinie kierunków Business & Economics.

Tilburg - prawdziwe miasto studenckie!

Tilburg University jest tradycyjnym uniwersytetem położonym w mieście Tilburg na południu Holandii. 1 na 7 osób mieszkających w Tilburgu jest studentem, więc życie studenckie ma duży wpływ na to, co dzieje się w mieście. A ma ono coś do zaoferowania dla każdego! Urokliwe kawiarnie i restauracje, wydarzenia sportowe, filmy artystyczne, światowej klasy muzyka pop oraz muzyka klasyczna, a także sztuka współczesna. Łącznie z licznymi festiwalami, wystawami i konferencjami, tworzy to kombinację ekscytującego życia studenckiego.

Dynamiczny i zielony kampus

Tilburg University posiada zielony, kompaktowy kampus w pięknym zalesionym otoczeniu. Kampus sam w sobie tętni życiem i zarówno dla studentów jak i nauczycieli, jest znakomitym miejscem do tworzenia zwartej międzynarodowej społeczności. Jeśli chcesz zobaczyć jak dokładnie wygląda uczelnia, możesz udać się na wirtualną wycieczkę po kampusie.
 

207 milionów euro zainwestowanych w infrastrukturę

Ma to ogromny wpływ na poziom nowoczesności audytoriów, bibliotek oraz laboratoriów - tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzebuje współczesny student. Oczywiście zapewniona jest nie tylko technologia. Na kampusie znajdziesz również:

 • jedną z najlepszych baz sportowych w Holandii, która zapewnia wszelkie warunki do uprawiania sportów wyczynowych,
 • nowoczesne centrum biznesowe, będące kompleksowym wsparciem studentów chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą,
 • dziesiątki organizacji (np. Teatr) regularnie prowadzących działalność kulturalną, rozrywkową lub społeczną.
   

Ponadto Tilburg University zaangażowany jest w organizowanie szeregu konkursów oraz w tworzenie społeczności naukowej. Studentów mogą zainteresować przede wszystkim:

 • Instytut Nexus, który organizuje debaty kulturowe i filozoficzne na temat dziedzictwa kulturowego Europy,
 • RISE - międzynarodowa sieć, której celem jest podniesienie rangi nauk społeczno-ekonomicznych na świecie oraz wykazanie ich znaczenia w dzisiejszym społeczeństwie,
 • Max van der Stoel Human Rights Award - nagroda przyznawana przez Tilburg Law School i Netherlands Network for Human Rights Research

 

200 uczelni partnerskich na całym świecie

Uniwersytet Tilburg współpracuje z ponad 200 partnerskimi uczelniami na całym świecie. Studenci mają możliwość spędzić semestr na jednej z partnerskich uczelni zagranicznych. Mogą wybrać lokalizację zgodną ze swymi zainteresowaniami i możliwościami. Daje im to fantastyczną szansę na wzmocnienie swojego CV oraz na rozwijanie silnych więzi międzykulturowych podczas przygotowywania się do międzynarodowej kariery. 

Dlaczego warto studiować na Tilburg University?

Oprócz dogłębnej wiedzy akademickiej i profesjonalnego doświadczenia, wiele uwagi poświęca się rozwojowi umiejętności i charakteru. Jako student jesteś stale zachęcany do tworzenia kreatywnych pomysłów i wychodzenia poza konwencjonalne rozwiązania i metodologie. Dyskusje w klasie oraz zadania zespołowe budzą w studentach aktywność i zaangażowanie. Na Tilburg University są oni kształceni na myślicieli, którzy odważą się się działać i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Stąd motto Uniwersytetu: Understanding Society :)

 

Zobacz też Instastory z tej uczeli

 

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Specjalny wypis ocen - na tą uczelnię wymagany jest dodatkowy wypis (w przypadku osób, które w momencie aplikacji nie mają świadectwa ukończenia liceum i matury). Aby uzyskać wypis (wraz z polskim tłumaczeniem, przygotowanym dla polskojęzycznych szkół) skontaktuj się z nami.
 • Świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia liceum – jeśli wciąż się uczysz w liceum, te dokumenty prześlesz uczelni dopiero wtedy, kiedy już je uzyskasz.

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

 

Uwaga: szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji na tej uczelni mają uczniowie/absolwenci Liceów Ogólnokształcących.

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0 (i nie mniej niż 5.5 z każdej z części) 
 • TOEFL – 80
Certyfikat językowy z wymaganym wynikiem należy posiadać już w momencie aplikacji!

 

Uwaga: niektóre kierunki na tej uczelni mają jeszcze wymagania dotyczące wyników poszczególnych części egzaminów językowych - jeśli nie masz pewności czy Twój wynik jest wystarczający na tą uczelnię, skontaktuj się z nami - napisz na który kierunek chcesz aplikować i załącz skan swojego certyfikatu. 

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)
 • Uwaga! Każdy kierunek magisterski może mieć inne wymagania i wymagać specyficznych dodatkowych dokumentów. Przed aplikacją sprawdź na stronie uczelni, jakich dokumentów potrzebujesz!

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS – 6.5
 • TOEFL – 90
Certyfikat językowy z wymaganym wynikiem należy posiadać już w momencie aplikacji!

Tilburg University nie posiada własnych akademików, ale współpracuje z firmami oferującymi zakwaterowanie dla studentów. Uczelnia posiada również biuro, które pomaga przyszłym studentom w znalezieniu zakwaterowania - zarówno na kampusie (ograniczona ilość miejsc) jak i od osób prywatnych. Osoby mające pytania odnośnie zakwaterowania mogą napisać na adres studenthousing@tilburguniversity.edu - pomocy udzieli im housing officer.

 

 

Tilburg University współpracuje z:

 • Talent Square - 250 dzielonych mieszkań, w których wszyscy mają własne sypialnie i łazienki oraz salon i kuchnię dzieloną z 4 innymi międzynarodowymi studentami. Pokoje są w pełni umeblowane. Talent Square znajduje się w samym centrum Tilburga, blisko sklepów i transportu publicznego. 
 • Student Housing Holland - oferują pokoje w trzech różnych przedziałach cenowych. Domy studenckie znajdują się w niewielkiej odległości od uczelni (można dojechać rowerem), mają w pełni wyposażone kuchnie, łazienki a większość z nich posiada nawet ogródek.
 • CobbenCampus - 150 w pełni wyposażonych mieszkań w bardzo bliskiej odległości do uczelni.
 • HousingAnywhere - jest to platforma, za pomocą której osoby kończące studia wynajmują mieszkania tym, którzy dopiero będą zaczynać naukę na Tilburg University. 

Przyszli studenci mogą również szukać też zakwaterowania przez Kamerbemiddeling TilburgStuworldKamernet.

 

 

Uniwersytet Tilburg oferuje wiele różnorodnych stypendiów na kierunkach magisterskich. Wymagania przy aplikacji o stypendium różnią się w zależności od kierunku. Decydując się na starania o stypendium należy również zwrócić uwagę, iż aplikować trzeba przed terminem na stronie Kastu. Trzeba mieć również przygotowane dokumenty (ukończone studia I-go stopnia oraz certyfikat IELTS/TOEFL). Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Ada Namsolleck
Communication and Information Sciences (Master)
Karol Hudyka
International Business Administration (Bachelor)
Absolwent