Terminy składania dokumentów

 
Jeżeli chcesz studiować za granicą, to bardzo ważne jest terminowe wysłanie formularza aplikacyjnego wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami.

Poniżej Przedstawiamy terminy wysłania formularzy do różnych krajów i na różne stopnie studiów:

Terminy dla osób aplikujących na studia licencjackie i studia Top-up
AplikacjaTermin złożenia aplikacji

Semestr zimowy (nauka zaczyna się w lutym)

15 listopada
Aplikacja na studia w Anglii lub Szkocji10 stycznia
Aplikacja na studia w Danii, Holandii lub Szwecji1 marca
 
Rekrutacja zimowa 

W rekrutacji zimowej mogą wziąć udział osoby, które ukończyły szkołę średnią
i chcą studia rozpocząć w lutym. Rekrutacja zimowa odbywa się tylko na niektórych uczelniach i nie na wszystkie kierunki. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, na jakie kierunki możesz aplikować zimą, to w zakładce „Aktualności” musisz znaleźć wpis pod tytułem „Rekrutacja zimowa" – tu przedstawiony zostanie wykaz kierunków, na które można aplikować. Jeśli studia rozpoczynają się zimą, ich czas trwania nie ulega zmianie.

Rekrutacja główna (letnia) na uczelnie w Anglii i Szkocji

Formularze aplikacyjne na uczelnie Anglii i Szkocji najlepiej wysłać do
10 stycznia, ale można je też składać po tym terminie. Pamiętaj jednak, że formularze przysłane w terminie będą miały pierwszeństwo podczas rozważania kandydatur, natomiast te, które dotrą po wyznaczonej dacie, zostaną rozpatrzone tylko gdy po głównej rekrutacji pozostaną wolne miejsca.

Rekrutacja główna (letnia) na uczelnie Danii, Holandii i Szwecji

Formularze aplikacyjne na uczelnie Danii, Holandii i Szwecji najlepiej wysłać do
1 marca, ale można je też składać po tym terminie. Pamiętaj jednak, że podobnie jak przy aplikacji na studia w Anglii i Szkocji, formularze przysłane w terminie będą miały pierwszeństwo podczas rozważania kandydatur, natomiast te, które dotrą po wyznaczonej dacie, zostaną rozpatrzone tylko, gdy po głównej rekrutacji pozostaną wolne miejsca.

 
Terminy dla osób aplikujących na studia magisterskie
AplikacjaTermin złożenia aplikacji

Aplikacja na studia w Danii

1 marca
Aplikacja na studia w Szwecji1 kwietnia
Aplikacja na studia w Holandii, Anglii i Szkocji15 kwietnia
Semestr zimowy (nauka rozpoczyna się w lutym)25 września

Jeżeli chcesz mieć większe szanse dostania się na wybrany kierunek studiów magisterskich, radzimy wysłać formularz przed wskazaną datą. W razie gdyby się zdarzyło, że nie zdążysz, to możesz to zrobić jeszcze do połowy czerwca, ale pamiętaj: formularze przysłane w terminie będą rozpatrywane w pierwszej kolejności, a wnioski przysłane później – tylko wówczas, jeżeli na danym kierunku pozostaną wolne miejsca. Wysyłając formularz po wskazanym terminie, masz o wiele mniejsze szanse dostania się na wybrany kierunek.