Formularz aplikacyjny

Formularz aplikacyjny to Twoja przepustka na studia za granicą!

W formularzu znajdą się wszystkie najważniejsze dokumenty. Jedna osoba może wypełnić tylko jednen formularz apliakcyjny – w tym samym formularzu możesz wybrać uczelnie z różnych krajów. Instrukcje co do tego jak wypełnić formularz aplikacyjny Kastu możesz obejrzeć na poniższym filmiku.
 
Instrukcję do formularza znajdziesz też TUTAJ :)

Jeżeli chcesz wysłać formularz, najpierw musisz zarejestrować się na kastu.pl. W trakcie rejestracji koniecznie wskaż adres e-mail, którym stale się posługujesz i który na bieżąco sprawdzasz, ponieważ najważniejsze informacje będą wysyłane właśnie tą drogą. Gdy się już zarejestrujesz, na podany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie i wtedy będziesz mieć możliwość zalogowania się do swojego formularza Kastu. Dane dotyczące logowania trzymaj w tajemnicy, jeżeli czegoś zapomnisz, będzie możliwość skorzystania z funkcji przypomnienia hasła.

 

Od czego zacząć

Pierwsze, co musisz zrobić po zarejestrowaniu, to wskazać wybrane kierunki studiów
i uwzględnić je w formularzu. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu do formularza zobaczysz przycisk „Dodaj nowy kierunek”. Po jego naciśnięciu przekieruje Cię do systemu wyszukiwania, w którym znajdziesz interesujące Cię kierunki. Po wybraniu kierunku naciśnij znajdujący się obok przycisk „Dodaj do formularza”. W ten sposób wybrane kierunki znajdą się na Twoim formularzu. Gdy wskażesz wszystkie interesujące Cię kierunki studiów, ułóż je zgodnie ze swoimi preferencjami (zaczynając od tego, na którym najbardziej Ci zależy,
a kończąc na tym, na którym najmniej) – posłużą Ci do tego strzałki znajdujące się przy nazwach kierunków.

 
Wypełnianie formularza

Gdy już wybierzesz wszystkie interesujące Cię kierunki, trzeba ostatecznie uzupełnić formularz. Formularz składa się z 8 części: 

 1. Dane osobowe (Personal Info);
 2. Wykształcenie (Education);
 3. Języki obce (Languages)
 4. Doświadczenie (Experience);
 5. Dokumenty (Documents);
 6. List motywacyjny (Motivation Letter);
 7. Referencje (Reference);
 8. Dodatkowe informacje (Other Info).

Formularz nie jest skomplikowany. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie, to zwróć uwagę na pomarańczową literę „i” znajdującą się przy każdym polu. Gdy naprowadzisz na nią wskaźnik myszy, zobaczysz krótkie objaśnienie, co należy w to pole wpisać.

Zalecamy przeczytać Instrukcję do formularza, w której proces wypełniania jest dogłębnie objaśniony i zilustrowany.

 

W formularzu musisz nie tylko zamieścić wymagane informacje, ale też dołączyć wszystkie potrzebne dokumenty. Jakie dokumenty są potrzebne do aplikacji na różne stopnie studiów, dowiesz się tutaj. Po otwarciu niniejszego linku znajdziesz też wskazówki, jak napisać list motywacyjny, podpowiedzi, co powinno się znaleźć w referencjach, oraz informacje, jak uzupełnić wykaz ocen.

 
Po uzupełnieniu formularza

Gdy już ostatecznie uzupełnisz formularz, zostanie Ci jedynie naciśnięcie przycisku „Wyślij formularz”. Jeżeli formularz nie zostanie wysłany, będzie to oznaczało, że nie uzupełniłeś którejś z wymaganych rubryk. W takim przypadku jeszcze raz uważnie przejrzyj formularz
i uzupełnij wszystko, co trzeba.
Tylko w przypadku, gdy wszystko zostało poprawnie uzupełnione, Twój formularz powędruje na wybrane uczelnie. Jeżeli w formularzu pojawią się błędy lub nieścisłości, to skontaktujemy się z Tobą i będziesz mieć możliwość usunięcia błędów przed wysłaniem aplikacji na uczelnię.
Tylko w przypadku jeśli aplikujesz do Wielkiej Brytanii i wybierasz jedną lub dwie uczelnie spoza naszej listy to musisz dodatkowo uiścić opłatę administracyjną.

 
Ochrona danych

Podczas rejestracji i wypełniania formularza Kastu International zgadzasz się, by podane przez Ciebie informacje zostały przekazane uczelni, na którą chcesz się dostać. Nasza organizacja zapewnia, że Twoje dane nie trafią do osób, które nie są związane z Twoją aplikacją. 

My zaś – drogą, którą sam wskażesz – przekażemy Ci informacje, które mogą Cię zainteresować i okazać się potrzebne, choć nie są bezpośrednio związane z Twoją aplikacją. Dotyczą one np.: 

 • możliwości wsparcia i finansowania w kraju przez Ciebie wybranym;

 • kwestii ubezpieczenia zdrowotnego;

 • możliwości kariery;

 • usług świadczonych studentom na uczelni, na którą się dostałeś. 

Formularz aplikacyjny