Formularz aplikacyjny

Formularz aplikacyjny Kastu to Twoja przepustka na studia za granicą!
 

Aplikując przez formularz Kastu nie musisz martwić się wypełnianiem dodatkowych systemów. Możesz jednocześnie aplikować do kilku krajów i przez przez cały czas liczyć na naszą pomoc i wsparcie :)
 

1 formularz - różne kraje


Wystarczy, że wypełnisz tylko jeden formularz i możesz aplikować na studia w kilku krajach. Nie musisz martwić się osobnymi systemami do wypełniania.

List motywacyjny


Większość zagranicznych uczelni wymaga od Ciebie napisania listu motywacyjnego. Kiedy wyślesz już do nas swój formularz, sprawdzimy Twoje listy motywacyjne i damy Ci wskazówki odnośnie tego, co możesz poprawić lub dodać.

Formularz dostosuje się do Ciebie


Kiedy zaczniesz wypełniać formularz Kastu i wybierać kierunki, system sam wskaże Ci jakie dokumenty będą potrzebne. Po przesłaniu formularza sprawdzimy wszystkie Twoje dokumenty i damy znać, jeśli coś wymaga poprawy.

Zadania i przypomnienia


Nie musisz się martwić tym, że coś przegapisz - w formularzu Kastu będziesz mieć listę zadań, które musisz wykonać. O niczym już nie zapomnisz - dostaniesz przypomnienie i informację o tym do kiedy musisz wykonać poszczególne zadania.

Skrzynka mailowa


Przez formularz Kastu masz dostęp do skrzynki mailowej, stworzonej na potrzeby Twojej aplikacji. Przez tą skrzynkę możesz komunikować się z uczelniami, na które aplikujesz. Jeśli masz pytania odnośnie konkretnego e-maila, możesz od razu, z poziomu formularza, zapytać Kastu.

Wszystko co ważne w jednym miejscu


Z poziomu formularza masz dostęp do swojego e-maila, do loginów i haseł związanych z aplikacją. Możesz zadawać nam pytania, dodawać i wycofywać kierunki i załączać dokumenty.

A oprócz elektronicznego formularza, jesteśmy jeszcze my :)


Sprawdzamy wszystkie Twoje dokumenty, czuwamy nad Twoją aplikacją, odpowiadamy na Twoje pytania, pilnujemy terminów i wydzwaniamy, żeby mieć pewność, że niczego nie przegapisz. A kiedy już dostaniesz się na studia, cieszymy się razem z Tobą 


 

Instrukcję do formularza znajdziesz TUTAJ :)

 

Od czego zacząć

Jeżeli chcesz wysłać formularz, najpierw musisz zarejestrować się na kastu.pl. W trakcie rejestracji koniecznie podaj adres e-mail, którym stale się posługujesz i który na bieżąco sprawdzasz, ponieważ najważniejsze informacje będą wysyłane właśnie tą drogą. Gdy się już zarejestrujesz, na podany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie i wtedy będziesz mieć możliwość zalogowania się do swojego formularza Kastu. Dane dotyczące logowania trzymaj w tajemnicy, jeżeli czegoś zapomnisz, będzie możliwość skorzystania z funkcji przypomnienia hasła.

Pierwsze, co musisz zrobić po zarejestrowaniu, to wybrać kierunki studiów i dodać je do formularza aplikacyjnego. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu do formularza zobaczysz przycisk „Dodaj nowy kierunek”. Po jego naciśnięciu przekieruje Cię do systemu wyszukiwania, w którym znajdziesz interesujące Cię kierunki. Po wybraniu kierunku naciśnij znajdujący się obok przycisk „Dodaj do formularza”. W ten sposób wybrane kierunki znajdą się na Twoim formularzu. Gdy wskażesz wszystkie interesujące Cię kierunki studiów, ułóż je zgodnie ze swoimi preferencjami (zaczynając od tego, na którym najbardziej Ci zależy, a kończąc na tym, na którym najmniej) – posłużą Ci do tego strzałki znajdujące się przy nazwach kierunków. Formularz aplikacyjny możesz też zacząć wypełniać bez uprzedniej rejestracji - pamiętaj jednak, że żeby móc wysłać wypełniony formularz musisz być zarejestrowany/a i zalogowany/a.

Wypełnianie formularza

Gdy już wybierzesz wszystkie interesujące Cię kierunki, trzeba ostatecznie uzupełnić formularz. Formularz składa się z 8 części: 

 1. Dane osobowe (Personal Info);
 2. Wykształcenie (Education);
 3. Języki obce (Languages)
 4. Doświadczenie (Experience);
 5. Dokumenty (Documents);
 6. List motywacyjny (Motivation Letter);
 7. Referencje (Reference);
 8. Dodatkowe informacje (Other Info).

Formularz nie jest skomplikowany. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie, to zwróć uwagę na żółty wykrzyknik w kółeczku, znajdujący się przy każdym polu. Kiedy najedziesz wskaźnikiem myszy na żółty wykrzyknik to zobaczysz krótkie objaśnienie tego, co należy wpisać w to konkretne pole.

Zalecamy przeczytać Instrukcję do formularza, w której proces wypełniania formularza aplikacyjnego jest dokładnie objaśniony i zilustrowany.

W formularzu musisz nie tylko zamieścić wymagane informacje, ale też załączyć wszystkie potrzebne dokumenty. Jakie dokumenty są potrzebne do aplikacji na różne stopnie studiów, dowiesz się tutaj. Formularz Kastu sam będzie podpowiadał Ci jakie dokumenty musisz załączyć na podstawie tego jakie kierunki wybierasz.

Po uzupełnieniu formularza

Gdy już uzupełnisz cały formularz aplikacyjny, zostanie Ci jedynie naciśnięcie przycisku „Wyślij formularz”. Jeżeli formularz nie zostanie wysłany, będzie to oznaczało, że któraś z wymaganych rubryk nie została wypełniona lub została wypełniona niepoprawnie. W takim przypadku jeszcze raz uważnie przejrzyj formularz i uzupełnij wszystko, co trzeba.
Tylko w przypadku, gdy wszystko zostało poprawnie uzupełnione, Twój formularz zostanie przesłany konsultantom Kastu do sprawdzenia. Jeżeli w formularzu pojawią się błędy lub nieścisłości, to skontaktujemy się z Tobą i będziesz mieć możliwość usunięcia błędów przed wysłaniem aplikacji na uczelnię.

Ochrona danych

Podczas rejestracji i wypełniania formularza Kastu International zgadzasz się, by podane przez Ciebie informacje zostały przekazane uczelni, na którą chcesz się dostać. Nasza organizacja zapewnia, że Twoje dane nie trafią do osób, które nie są związane z Twoją aplikacją. 

My zaś – drogą, którą sam wskażesz – przekażemy Ci informacje, które mogą Cię zainteresować i okazać się potrzebne, choć nie są bezpośrednio związane z Twoją aplikacją. Dotyczą one np.: 

 • możliwości wsparcia i finansowania w kraju przez Ciebie wybranym;

 • kwestii ubezpieczenia zdrowotnego;

 • możliwości kariery;

 • usług świadczonych studentom na uczelni, na którą się dostałeś/aś.