Przeprowadzanie procesu aplikacji

Wiemy, że aplikacja na studia za granicą może wydawać się skomplikowanym i trudnym procesem, dlatego będziemy Ci towarzyszyć w trakcie aplikacji i zadbamy o to, by wszystko było proste i zrozumiałe.
Pierwszy etap – WYBÓR KIERUNKU STUDIÓW
  • O tym jak najskuteczniej wybrać kierunek studiów możesz przeczytać w zakładce Pomoc w wyborze studiów.

  • Przejrzyj listę uczelni i kierunków oferowanych przez Kastu w zakładce Uczelnie. Zwróć uwagę na wymagania rekrutacyjne dotyczące poszczególnych kierunków studiów - sprawdź też wymagania na oficjalnych stronach uczelni.

Drugi etap – WYSŁANIE FORMULARZA
  • Jeżeli aplikacja będzie odbywać się za pośrednictwem Kastu, wówczas wystarczy wypełnić tylko jeden nieskomplikowany formularz – z jego pomocą możesz aplikować aż do 6 różnych krajów.

  • Podczas wypełniania formularza staramy się udzielić wszelkiej możliwej pomocy, przygotowaliśmy szczegółową instrukcję wypełniania formularza, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania związane z jego wypełnianiem.

  • Przysłane formularze sprawdzamy i na uczelnie wysyłamy już poprawione, dlatego możesz mieć pewność, że Twoja aplikacja na uczelnię trafi bez błędów. ​

Trzeci etap – ZALICZENIE TESTU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  • Jeżeli aplikacja będzie odbywać się za pośrednictwem Kastu, wówczas dużej części uczelni wystarczy bezpłatny test z języka angielskiego organizowany przez Kastu.

  • Jeśli już przesłałeś/aś formularz aplikacyjny to poinformujemy Cię o teście wcześniej, abyś miał/-a czas na zaplanowanie swojego czasu i zaliczenie testu. Jeśli jeszcze nie wysyłałeś/aś formularza to koniecznie sprawdzaj jak najczęściej newsy na naszej stronie, żeby wiedzieć, kiedy organizujemy test i móc się na niego zapisać.

  • Konsultanci mogą Ci przekazać przykładowy test, dzięki któremu będziesz mieć możliwość lepiej się przygotować.

  • Znajomość języka angielskiego i swoją osobowość możesz zaprezentować również w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej z przedstawicielami uczelni. Oczywiście, na rozmowy nie wszyscy są zapraszani, ale jeżeli masz zaproszenie, to wiedz, że to doskonała okazja zarówno do przekonania innych, że jesteś odpowiednim kandydatem na wybrany kierunek, jak i do uzyskania cennej, interesującej Cię informacji o uczelni. Więcej na temat rozmowy znajdziesz w zakładce Rozmowa kwalifikacyjna.

Staramy się, aby proces aplikacji był dla Ciebie jak najłatwiejszy!