Finanse

Przed wyjazdem na studia za granicę należy koniecznie zebrać wszelkie potrzebne informacje. Finanse nie powinny zostać na ostatnim miejscu. Średnie miesięczne wydatki, opłaty za studia, możliwości pomocy finansowej dla studentów, minimalne wynagrodzenie za pracę – warto to wszystko wiedzieć przed wyjazdem.

W każdym kraju warunki finansowe są inne, dlatego przed dokonaniem wyboru, zapoznaj się z informacjami przygotowanymi przez Kastu – to pomoże Ci wybrać najlepszy wariant, najodpowiedniejszy do Twoich możliwości finansowych.Kilka instytucji (British Council, ISIC Association, StudyPortals) utworzyło Global Study Awards - program stypendialny dla osób studiujących za granicą. Więcej informacji znajdziesz tutaj. Pamiętaj również o tym, że są dodatkowe wymagania - trzeba mieć zdany test IELTS (w jednostce British Council).

Pamiętaj, aby mieć pieniądze na kilka pierwszych miesięcy (co najmniej 3-4), żeby mieć czas na znalezienie pracy. Rozsądne planowanie to podstawa, więc nie zakładaj na początku, że od razu znajdziesz pracę i dostaniesz wsparcie finansowe!