University College Absalon

Kalundborg/ Vordingborg
  • Good career opportunities;
  • smaller campuses;
  • guranteed housing option;
  • close to Copenhagen.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

University College Absalon założony w 2007 roku na Zelandii – największej z wysp Danii, oferuje kursy podnoszące kwalifikacje oraz kształcenie ustawiczne. Uczelnia kształci 11 000 studentów, umożliwiając im studia w kilkutysięcznej społeczności oraz zdobywanie międzynarodowych dyplomów. Placówka zatrudnia 600 pracowników. Do struktury uniwersyteckiej należy Regionalne Centrum Usług Edukacyjnych. University College Zealand aktywnie współpracuje również z samorządem miasta, instytucjami regionalnymi, ośrodkami badawczymi a także z przedsiębiorstwami. Gwarantuje to wysoki poziom kompetencji zawodowych, współpracy i rozwoju wewnętrznego i zewnętrznego.

Największym miastem na wyspach Lolland'o Falster'io jest Nykøbing Falster, często nazywane jako Nykøbing F., aby odróżnić je od co najmniej dwóch miast w Danii, noszących nazwę Nykøbing. Choć Nykøbing F. jest niewielkie, zamieszkuje je około 26.000 mieszkańców, jest bardzo atrakcyjną częścią światowego przemysłu, co czyni je wyjątkowym miejscem do nauki. Jest to przytulne i tętniące życiem miasteczko. Największa, licząca pół kilometra długości ulica handlowa - Boulevard (gågade), przy której znajduje się ogromna ilość sklepów, kończy się ogromnym placem, na którym odbywa się wiele imprez. W centrum miasta znajduje się ogromna biblioteka. Zapewnione są tu też znakomite warunki do aktywnego wypoczynku. Osoby lubiące sport mogą wybierać spośród wielu oferowanych możliwości, także rekreacji plażowych. Osoby lubiące ożywione życie towarzyskie znajdą dla siebie wiele imprez organizowanych przez studentów, które łączą w sobie zabawę i naukę. Do takich wydarzeń można zaliczyć atrakcje i wykłady organizowane podczas „Quiz night”. To znakomita impreza dla miłośników rozrywek intelektualnych, podczas której naprawdę trzeba ruszyć głową; pozwala także na odkrywanie walorów kulturalnego życia miasta.

Nauka w miasteczku studenckim w Nykøbing Falster to znacznie więcej niż tylko wykłady, projekty i egzaminy. Studenci mogą korzystać ze  wszystkich urządzeń  technicznych  każdego dnia przez  24 godziny na dobę. Tworzone są także możliwości do współpracy z uczelnią, nawet po jej ukończeniu. Taka polityka promuje silne więzi społeczne i tworzy inspirujące środowisko nauki. Studenci mają dostęp do bezprzewodowej sieci internetowej na terenie całego  kampusu uniwersyteckiego, do bibliotecznych baz danych, które gromadzą ogromną ilość informacji. Zatrudnieni w uczelni specjaliści są przygotowani do tego, by udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania i rozwiewać wątpliwości związane z problemami technicznymi. W kwestiach problemowych, jak np. egzaminy, pożyczki, itp. można zwrócić się do biura Studieservice.

Wykłady odbywają się w małych salach, a liczebność grup nie przekracza 30 osób. 

Zwiększa to możliwość wysłuchania każdej opinii, pozwala skupić się na ściślejszej współpracy - wykłady w dużych salach i w większych grupach odbywają się sporadycznie. W  University College Zealand najważniejszy jest dialog, stanowi on kluczowy element procesu nauczania i uczenia się. Bardzo ważne jest także tworzenie bliskich i przyjaznych więzi przez studentów, ale też utrzymywanie bliskich relacji z wykładowcami. Dlatego częstym miejscem spotkań są kawiarnie studenckie, w których, także po zajęciach, członkowie społeczności akademickiej spotykają się, aby kontynuować debatę i wspaniale spędzić czas.

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat życia w Danii :)

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

Wymagania odnośnie języka angielskiego

  • Test Kastu z języka angielskiego (jeśli uzyskasz wystarczający wynik z IELTS/TOEFLnie musisz zdawać testu Kastu).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o życiu studenckim w Danii, odwiedź stronę internetową www.studyindenmark.dk, gdzie znajdziesz także użyteczne informacje i wskazówki, jak znaleźć miejsce zamieszkania.

Vordingborg
1. University Collage Absalon posiada dwa akademiki w pobliżu kampusu w Vordingborg - są tam dostępne nieumeblowane pokoje z dzielonymi łazienkami i kuchniami. Uwaga: lista chętnych osób jest bardzo długa, dlatego o pokoje należy zaaplikować najszybciej jak to tylko możliwe, pisząc do Karina Thers Nielsen Andersen na adres ktn@pha.dk.

2. Studenci mogą kontaktować się z firmami oferującmi zakwaterowanie
- Domea, kundeservice@domea.dk
- Arbejdernes Boligselskab, info@ab-vordingborg.dk
- Ejendomsadministrationen FRB, udlejning@ea-frb.dk

3. W trakcie pierwszych dni pobytu w Vordingborg można skorzystać z hostelu Danhostel Vordingborg.


Kalundborg
1. Kalundborg gwarantuje międzynarodowym studentom kierunku Engineering in Biotechnology zakwaterowanie na pierwsze 3 miesiące. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj i tutaj.