Rotterdam Business School

Rotterdam
 • 30% international students;
 • combination of theory and application;
 • internships included;
 • Brand new building (2017) with state of the art technology and study facilities.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Rotterdam Business School – tu zaczynają się przyjaźnie przyszłych rekinów biznesu

Rotterdam Business School (RBS) jest jednym z wydziałów Rotterdam University of Applied Sciences. Jak sama nazwa wskazuje, uczelnia jest stworzona dla tych, którzy swoją przyszłość wiążą ze światem biznesu. Wszystkie zajęcia realizowane w trakcie studiów są nastawione na jak najlepsze przygotowanie studentów do rozpoczęcia i rozwijania kariery w handlu międzynarodowego. Na większości kierunków studenci pracują nad rozwiązaniem istniejących problemów, dzięki czemu nie tylko zyskują wiedzę z podręczników ale też wiedzę praktyczną. 
Biznes międzynarodowy to główna pasja i styl życia na Rotterdam Business School. Jeśli marzysz o prowadzeniu biznesu nie tylko w Polsce, ale i na szerszych wodach, jeśli chcesz zaprzyjaźnić się z przyszłymi rekinami biznesu ze wszystkich zakątków świata - tutaj możesz zacząć urzeczywistniać swoje marzenie.
 

Born for Business

Jednym z najważniejszych celów uczelni jest łączenie teorii, praktyki oraz rozwoju osobistego studentów, dlatego równolegle do teoretycznego rozwiązywania problemów i zajęć praktycznych, zachęca się do pracy w grupach, ucząc w ten sposób współpracy z innymi ludźmi. W ten sposób również pomaga się studentom rozwijać cechy osobowości  poprzez odnalezienie swoich mocnych stron i miejsca w zespole.

Najważniejszymi wartościami pielęgnowanymi przez tę uczelnię są niezależność oraz odpowiedzialność. Nie oznacza to, że student zostanie pozostawiony na pastwę losu. Wykładowcy zawsze są gotowi do pomocy, gdy tylko ktoś ze studentów jej potrzebuje.

 

Rotterdam – dom największego portu w Europie


Tętniące życiem miasto Rotterdam to idealna lokalizacja dla studentów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze studiami za granicą. Rotterdam, w którym możesz mieszkać i studiować, jest największym portem w Europie i jest nazywany "bramą do świata"!
Jako drugie co do wielkości miasto w Holandii, Rotterdam jest znany również jako „Miasto Architektury”. Otrzymał ten przydomek ze względu na nowoczesną przebudowę po drugiej wojnie światowej. Nie tylko budynki w Rotterdamie są nowatorskie - wielu lokalnych mieszkańców to kreatywni i innowacyjni przedsiębiorcy. 
Możesz stać się częścią tego przedsiębiorczego i wielokulturowego miasta. Z przeróżnymi restauracjami, barami, festiwalami i muzeami, Rotterdam ma wiele do zaoferowania swoim międzynarodowym studentom.
 

Nowoczesna biblioteka i rozbudowana oferta sportowa


Rotterdam Business School oferuje inspirujące środowisko do nauki i pracy, gdzie możesz się uczyć w ciszy, pracować w grupie lub integrować się z innymi studentami. Dobrze wyposażone sale wykładowe sprzyjają efektywnemu dzieleniu się wiedzą oraz interakcjom między studentami i wykładowcami. Jako student RBS możesz korzystać z budynków uniwersytetu położonych w całym mieście. Na przykład z biblioteki, która zapewnia dostęp do baz danych, e-zasobów i najnowszych badań naukowych. Możesz też korzystać z obiektów sportowych na kampusie Erasmus University, gdzie będziesz mieć możliwość trenowania aż 50 różnych dziedzin sportowych – będziesz mieć też wsparcie doświadczonych trenerów i instruktorów i możliwość zapisania się do jednego z kilkudziesięciu sportowych stowarzyszeń studenckich.

 

Od subtelności zagranicznej kultury do gospodarki


Biznes międzynarodowy ma wiele kulturowych subtelności, o których na pierwszy rzut oka nawet byśmy nie pomyśleli. Rynki azjatyckie, afrykańskie, amerykańskie - wszystkie one mają sekretne "drzwi", które nie każdy może znaleźć i "odblokować". Czasami jeden taki niuans może wszystko zmienić! Studia na Rotterdam Business School nauczą Cię jak odnaleźć się w tych realiach.

Umiejętności językowe i marketingowe


Znajomość języka ojczystego partnerów biznesowych pomaga zarówno w bezpośredniej komunikacji, jak i w samodzielnym znajdowaniu potrzebnych danych. Dlatego Rotterdam Business School kładzie duży nacisk na znajomość języków obcych. Na kierunkach biznesowych możesz wybierać spośród języków takich jak: francuski, niemiecki, indonezyjski, mandaryński, japoński, hiszpański, rosyjski oraz holenderski. Wraz ze szlifowaniem nowego języka przychodzi zrozumienie kultury, w której on występuje. To z kolei pozwala na lepsze zrozumienie potrzeb odbiorców docelowych. Dowiedz się, jak zaspokoić te potrzeby dzięki szczegółowym wykładom na temat reklamy i marketingu.
 

Staże w firmach na całym świecie


Staż to nie tylko dodatek do Twoich studiów – to jedno z Twoich najważniejszych doświadczeń. Być może firma, w której będziesz mieć staż, zechce zatrudnić Cię od razu po studiach, a być może w jeden z realizowanych w trakcie studiów projektów zamieni się w Twój przyszły biznes!

Po pełnym wrażeń dniu młodego biznesmena - impreza na łodzi


Holandia to nie tylko państwo nadmorskie, ale także państwo kanałowe. Bardzo popularne są tu imprezy... na łodziach - studenci RBS również lubią bawić się i świętować w ten sposób. Społeczność akademicka jest idealną mieszanką lokalnych i międzynarodowych studentów - dzięki temu można poznać nie tylko Holendrów, ale też ludzi z różnych zakątków globu. W trakcie studiów poznasz inne kultury i nawiążesz przyjaźnie z osobami z całego świata.
Doskonałym pomysłem jest zatem wstąpienie do RISA - Rotterdam International Student Association. Każdego roku RISA organizuje wiele imprez zarówno dla studentów holenderskich jak i międzynarodowych, w tym kolacje i przyjęcia towarzyskie (impreza na łodzi, beer-pong), wycieczki międzynarodowe, imprezy sportowe, wykłady gościnne itp.
 

 

Więcej informacji na temat studiów licencjackich i magisterskich można znaleźć w broszurach uczelni.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisów ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum lub technikum.

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

 

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu):

 • IELTS
 • TOEFL
Wszystkim studentom, przybywającym z innych krajów, uniwersytet proponuje znalezienie zakwaterowania za pomocą strony sshxl.nl. Wszelkie informacje o tym, jak zarezerwować sobie zakwaterowanie na SSHXL znajdują się na tej stronie. Przydatne informacje znajdziesz również tutaj. Nie zapomnij przeczytać Rental Guide.

Jeżeli proponowany przez uniwersytet wariant Ci nie odpowiada, lub jeżeli chcesz znaleźć lokum samodzielnie, bez pośrednictwa uczelni w sprawie znalezienia zakwaterowania, możesz skorzystać z kilku proponowanych linków przydatnych w poszukiwaniu miejsca zakwaterowania w Rotterdamie:

Możecie również  zwrócić się do agencji nieruchomości, proponujących mieszkania w mieście:

 • ROTS-VAST GROEP: strona internetowa www.rotsvast.nl, telefon +31 (0)10 476 23 23, adres
  e-mail: rotterdam(eta)rotsvast.nl.

 • Direct Wonen: strona internetowa www.directwonen.nl, telefon +31 (0)10 414 55 55.

 • Dynamis ABC: telefon +31 (0)10 - 201 25 55, adres e-mail: r.werkhoven(eta)dynamisabc.nl.

 • Match Makelaars: strona internetowa www.matchmakelaars.nl, telefon +31 (0)10 233 01 01, adres e-mail: rotterdam(eta)matchmakelaars.nl.

 • Conform Vastgoed: strona internetowa www.rotterdamapartments.com, telefon +31 (0) 10 414 47 53, adres e-mail:  info(eta)conformvastgoed.nl.

Czasami się zdarza, że studenci przed wyjazdem  na studia wciąż nie mają zapewnionego zakwaterowania.

Nie należy zbytnio się tym martwić, ale znaleźć lokum tymczasowe, gdyż po przybyciu na miejsce będzie łatwiej i szybciej znaleźć mieszkanie,  niż poszukując na odległość. Zazwyczaj uniwersytet stara się pomóc studentom, którzy się znaleźli w takiej sytuacji i proponuje rozwiązania tymczasowe, jednakże warto również poznać inne możliwości, dlatego podajemy poniższe linki internetowe z namiarem na kilka hoteli i hosteli:

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Jakub Pęcak
International Business (Bachelor)
Zuzanna Frelik
Consultancy and Entrepreneurship (Master)
https://www.facebook.com/zuza.frelik