Windesheim University of Applied Sciences

Zwolle
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa
Windesheim jest jednym topowych holenderskich uniwersytetów nauk stosowanych, znanym z osobistego podejścia do studenta, małych grup (po 15-20 studentów) oraz ze ścisłej współpracy ze środowiskiem biznesowym i instytutami publicznymi.

Ceniony uniwersytet nauk stosowanych

Windesheim jest jednym z najlepszych holenderskich uniwersytetów nauk stosowanych z wieloma najwyżej ocenianymi programami licencjackimi. Z ponad 27.000 studentów w trybach stacjonarnym oraz zaocznym, Windesheim jest jednym z większych uniwersytetów nauk stosowanych w Holandii.

Windesheim to dynamiczna społeczność, która łączy ludzi, pragnących wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Uniwersytet dąży do kształcenia w pełni wykwalifikowanych profesjonalistów gotowych do wejścia na międzynarodowy rynek pracy. W tym celu stale inwestuje w innowacje edukacyjne i rozwój studentów.

Liczba studentów w Windesheim ciągle wzrasta, a sama uczelnia jest wysoko ceniona przez studentów, ekspertów i pracodawców. Dwa główne niezależne coroczne badania dotyczące holenderskiego sektora szkolnictwa wyższego, "Elsevier" i "Higher Education Selection Guide", plasują Windesheim w pierwszej trójce już wiele lat z rzędu. Jednym ze źródeł tego sukcesu jest osobiste podejście: studenci pracują w małych grupach (15-20 studentów), a każdy talent jest wysoko ceniony i doceniany. Wykładowcy są nie tylko nauczycielami, ale także trenerami. Skłaniają oni studentów do refleksji, krytycznego myślenia i wydobycia z siebie tego, co najlepsze. Podstawą podejścia jest tu nauczanie w oparciu o kompetencje oraz osobisty plan rozwoju każdego ucznia.

Innowacyjne i przedsiębiorcze podejście Windesheim oraz ścisła współpraca z przedsiębiorstwami i instytucjami pozwalają natychmiast wykorzystać wiedzę. Zdobywanie praktycznego doświadczenia jest integralną częścią tutejszych programów studiów.

Udogodnienia dla studentów

Windesheim to tętniąca życiem społeczność. W całym kampusie Zwolle, gdzie uczy się większość międzynarodowych studentów, znajdują się obszary do nauki prywatnej i pracy grupowej. Oferta zawiera najnowocześniejsze udogodnienia, w tym doradztwo dla studentów, centrum medialne, dużo przestrzeni do pracy grupowej i supermarket. Za robiące wrażenie można uznać wspaniałe obiekty sportowe na terenie kampusu: siłownie, sale fitness, dojo do karate i judo, kryte hale piłkarskie, podgrzewany basen i ścianka wspinaczkowa. Na kampusie działają również stołówki zapewniające świeże jedzenie i napoje. Ponadto kampus posiada kawiarnię sportową oraz kawiarnię Grand Cafe oferującą cenioną kawę z sieci Starbucks. Dla tych, którzy naprawdę chcą doświadczyć holenderskiego życia jeżdżąc na rowerze, jest również warsztat rowerowy na terenie kampusu.

 

O Zwolle

Windesheim ma siedzibę w Zwolle, tętniącym życiem i przyjaznym mieście średniej wielkości, położonym zaledwie godzinę drogi od Amsterdamu, Utrechtu i Groningen, z rozsądnymi cenami za utrzymanie. Jest to miasto, w którym studiuje ponad 30 000 studentów różnych uczelni. Oprócz pięknego zabytkowego centrum, miasto posiada wiele parków (w których można robić pikniki!) oraz klimatyczne kawiarnie i knajpki. Zwolle jest również doskonałym miejscem do robienia zakupów, z mnóstwem dużych sieci sklepowych i niezależnych butików. Jest to również miasto bezpieczne, łatwo poruszać się po nim na rowerze. Życie studenckie w Zwolle skupia się w i wokół centrum miasta, które jest pełne atrakcyjnych kawiarni i restauracji. W Zwolle prężnie działa kultura - koncerty muzyki i festiwale, pokazy teatralne, kina i muzea. Miasto słynie również z corocznego Liberation Festival (wstęp wolny), Rhythm & Blues Night oraz szerokiej gamy wydarzeń sportowych. Istnieją kluby i stowarzyszenia studenckie zajmujące się najróżniejszymi aktywnościami - od wioślarstwa po spotkania towarzyskie z innymi międzynarodowymi studentami.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
  • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS – 6.0
  • TOEFL – 80

Finding your new home

Finding a good, affordable room is a challenge in the Netherlands, and also in Zwolle. So make sure you start looking as soon as possible, we reccommend from April onwards if you want to have a room in September. Windesheim does not have on-campus housing, but we do cooperate with national housing agency Stichting Studentenhuisvesting (SSH).

Finding your own room

Go to the website of Study in NL for information on what to expect when it comes to student housing, rent and contracts.

First year students International Business, and Second year students Global Project and Change Management, have to find their own housing.

These sites of public and private housing providers might be useful:

Or search 'kamer Zwolle' on Facebook for groups like Kamers gezocht/aangeboden Zwolle. Need a temporary place to stay while looking for a room? Take a look at Airbnb or Bed and Breakfast.