University of Twente

Enschede
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Stypendia
Mapa

Przygotuj się na przyszłość

University of Twente jest młodą uczelnią, przygotowującą młodych ludzi na życie w przyszłości. Atraktycjne i innowacyjne metody nauczania pozwalają studentom lepiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Uczelnia skupia się przede wszystkim na rozwoju talentów - pracuje nad tym ponad trzy tysiące specjalistów w dziedzinie researchu, innowacji i inspiracji. 

A może własna firma?

Uczelnię cechuje kampus przygotowany na młodych przedsiębiorców. Około 100 przedsiębiorstw prowadzonych przez studentów ma swoją siedzibę na terenie uczelni. Na University of Twente powstało ponad 800 odnoszących sukcesy firm typu spin-off. Życie studenckie na kampusie Kennispark Twente nie tylko pobudza chęć do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, ale także to ułatwia.

Czas i miejsce na rozrywkę

To, co także cechuje University of Twente, to wydarzenia sportowe i kulturalne. Swoje eventy ma tam m.in. światowy think tank, CreaTe Tomorrow. Ale to nie koniec. Kampus Twente to także ostatni odcinek Batavierenrace - studenckiego maratonu organizowanego co roku. A do tego głośny karnawał, z którego słynie okolica.

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
  • Świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia liceum – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum.
  • Exam form - jeśli jesteś teraz w ostatniej klasie liceum i nie masz jeszcze wyników matur to konieczne jest załączenie dodatkowego dokumentu - informacji o przedmiotach zdawanych na egzaminie maturalnym. Po wydrukowaniu, uzupełnieniu i podpisaniu, należy załączyć skan tego dokumentu w sekcji Additional Documents w formularzu aplikacyjnym Kastu. Dokument możesz pobrać tutaj.
Uwaga: jedynie uczniowie/absolwenci Liceów Ogólnokształcących mają szanse na pozytywne rozpatrzenie aplikacji na kierunki licencjackie na tej uczelni.

 

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.


 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Wynik testu językowego trzeba dostarczyć do 30 czerwca.
Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

  • IELTS – 6.0
  • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)
  • Uwaga! Każdy kierunek magisterski może mieć inne wymagania i wymagać specyficznych dodatkowych dokumentów. Przed aplikacją sprawdź na stronie uczelni, jakich dokumentów potrzebujesz! 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

IELTS - 6.5

Pomoc w zasięgu ręki

Szukasz zakwaterowania? Wszyscy studenci University of Twente mogą otrzymać pomoc. Dowiedz się jak uzyskać mieszkanie ze wszystkimi niezbędnymi meblami - więcej informacji znajdziesz tutaj.  Dzięki wsparciu International Office koordynującego relacje między studentami a dostawcami mieszkań, możesz otrzymać zakwaterowanie zarówno w kampusie, jak i poza nim.

Wydział ITC oferuje zakwaterowanie we w pełni wyposażonych pokojach  ITC International Hotel.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Uczelnia oferuje stypendium The University Twente Scholarship (UTS) dla studentów studiów magisterskich.

Więcej informacji na ten temat można znależć tutaj.