Artevelde University of Applied Sciences

Ghent
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Studiuj to, co lubisz najbardziej, stwórz swój własny program studiów!

Podczas studiów na Artevelde będziesz mieć możliwość wykorzystania swoich talentów i ich rozwoju. Uczelnia da ci możliwość stworzenia własnego planu kariery: liczne zajęcia fakultatywne, możliwości odbycia praktyk, wolontariaty, szkolenia specjalistyczne. To student kontroluje kierunek, w chce, żeby zmierzała jego edukacja.

Ci, którzy szukają edukacji z wieloma możliwościami samorealizacji, którzy chcą sami decydować o tym, jak będą wyglądały ich studia, którzy chcą rozwiązywać problemy pojawiające się w społeczeństwie kreatywnie i z pomocą innowacyjnych rozwiązań, będą zadowoleni ze studiów na tej uczelni. Artevelde University of Applied Sciences ma na celu zapewnienie takiej edukacji, która pozwala studentom rozwijać się jako jednostki, zachęcanie ich do krytycznego myślenia.

"You name it, we've got it."

Przyszłość edukacji jest cyfrowa! Dlatego uczelnia dokłada wszelkich starań, aby na wykładach wykorzystywać tylko najnowsze i najbardziej innowacyjne platformy edukacyjne, które angażowałyby, pomagały i motywowały studentów. Również w samych kampusach studenci mogą znaleźć najnowsze technologie: VR/AR, nowoczesne laboratoria medialne, sale do filmu i nagrywania dźwięku.

Miasto

Artevelde University znajduje się w sercu Europy, w mieście Ghent. Mieszkając tutaj, będziesz mieć świetne możliwości podróżowania: 30 minut pociągiem do Brukseli i tylko 3 godziny podróży do Paryża lub Amsterdamu, z Londynem czekającym po drugiej stronie Morza Północnego. Ponieważ Ghent jest miastem z największą liczbą studentów we Flandrii, łatwo jest nawiązać znajomości z całego świata. A do tego te wyjątkowe średniowieczne widoki z kanałami, starymi budynkami, ale i wieloma eventami i imprezami!

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

 

Na tej uczelni rozpatrywany będzie tylko jeden kierunek. Jeśli w formularzu aplikacyjnym dodasz kilka kierunków tej uczelni - rozpatrywany będzie tylko ten z najwyższym priorytetem.

 

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS Academic - 6.5
 • TOEFL - 79 (kod instytucji: C070)
 • Duolingo - 110

Ghent

Mamy dobrą wiadomość! Artevelde University of Applied Sciences posiada własne akademiki dla przyjeżdżających studentów. Nie można zagwarantować jednak, że miejsc wystarczy, dlatego bardzo ważnym jest, aby ubiegać się o zakwaterowanie jak najwcześniej!

Wnioski o zakwaterowanie złożysz już w kwietniu. TUTAJ (w zakładce DEGREE-SEEKING STUDENTS), znajdziesz więcej informacji na temat dokładnej daty rozpoczęcia naboru do akademików, procesu aplikacji itp.

Ceny mieszkań oferowanych w Artevelde wahają się od 310 do 560 euro na miesiąc, w zależności od rodzaju pokoju. Ponadto, co miesiąc uiszcza się stałą opłatę w wysokości 70 euro za usługi komunalne (prąd, ogrzewanie, woda, Internet).

Pokoje

Wszystkie pokoje do wynajęcia wyposażone są w łóżko (bez materaca), stół (bez krzesła), szafę, umywalkę i lustro. Niektóre pokoje mają prywatne prysznice, toalety, kuchnie lub lodówkę. Więcej informacji na temat zakwaterowania oferowanego w Artevelde znajdziesz TUTAJ. Akademimi oferowane w Artevelde to między innymi:

 • Bagatten House - Bagattenstraat 16, 9000 Ghent
 • Savaan and Jeruzalem House - Savaanstraat 76, 9000 Ghent
 • Poort House - Kortrijksepoortstraat 254, 9000 Ghent
 • Baudel Upkot - Steendam 75, 9000 Ghent
 • Bro Upkot - Ebergiste de Deynestraat 15, 9000 Ghent
 • Ter Plaeten Upkot - Sint-Lievenslaan 12, 9000 Ghent

Rynek prywatny

Jeśli planujesz wynająć pokój w Ghent korzystając z rynku prywatnego, to ważnym jest, aby zacząć szukać jak najwcześniej, ponieważ popyt na pokoje studenckie jest wyższy niż podaż.

Cena wynajmu w Gandawie średnio wynosi od €400 miesięcznie za standardowy pokój do €600 miesięcznie za studio z łazienką i możliwością gotowania (koszty mediów wliczone). Upewnij się, że wiesz, czy istnieją inne dodatkowe koszty (np. gaz, woda, prąd, Internet itp.) przed podpisaniem umowy najmu pokoju.

Właściciel prawdopodobnie poprosi Cię o wpłacenie kaucji zabezpieczającej przed rozpoczęciem najmu. Kwota ta jest maksymalnie równa dwumiesięcznemu czynszowi. Kaucja zostanie zwrócona po zakończeniu wynajmu, jeśli pokój będzie w oryginalnym, nieuszkodzonym stanie.

Zaufane strony do poszukiwania zakwaterowania:

KotatGent

iKot (płatne członkostwo)

Pamiętaj o ostrożności! W Internecie znajdziesz wiele nieuczciwych ogłoszeń, zwłaszcza jeśli szukasz mieszkania w mediach społecznościowych (np. na Facebooku). Jeśli masz wątpliwości, czy znalezione mieszkanie nie jest oszustwem, skontaktuj się z Artevelde Housing Department. Jeśli oferta jest zbyt dobra, by mogła być prawdziwa, to prawdopodobnie jest to oszustwo!

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Natalia Zdrzałek
International Organisation and Management (Bachelor)
Zuzanna Kuśmierczyk
International Organisation and Management (Bachelor)
https://www.facebook.com/ZuziaKusmierczyk