Wymagane testy językowe

 

Jednym z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przy aplikacji na uczelnie zagraniczne jest Twoja znajomość języka angielskiego, dlatego bez względu na to do którego kraju i na jaką uczelnię aplikujesz, musisz udowodnić swoja znajomość języka angielskiego.

Bezpłatny test Kastu

Jeżeli z jakichś przyczyn nie chcesz lub nie możesz zdawać testów z języka angielskiego IELTS lub TOEFL, to Kastu daje Ci możliwość zdawania organizowanego przez nas bezpłatnego testu z języka angielskiego. Ten test uznaje duża część uczelni w Danii, które reprezentujemy. Wybierając interesujące Cię studia, koniecznie zwróć uwagę na to, ponieważ jeżeli wybierzesz choć jeden kierunek na uczelni, która nie uznaje testu Kastu, to musisz zdawać test IELTS (koniecznie wersję Academic!) lub TOEFL.

Certyfikat i test Kastu

Czasami wygodnie jest zdawać dwa testy. Jeżeli bardzo chcesz aplikować na kierunek, który jest prowadzony na uczelni wymagającej testu IELTS lub TOEFL, jednak nie masz pewności czy uda Ci się zdobyć wymaganą ilość punktów, drugi kierunek możesz wybrać na uczelni, która honoruje test Kastu, i możesz zdawać oba testy. W takim przypadku nawet jeśli nie uda się zaliczyć testu IELTS lub TOEFL na wymaganym poziomie, to prawdopodobnie zaliczysz test Kastu i będziesz mieć możliwość ubiegania się o przyjęcie na drugi wybrany kierunek.

Ważność certyfikatów

Jeśli posiadasz lub planujesz uzyskać certyfikat Cambridge English sprawdź koniecznie czy honorują go wybrane przez Ciebie uczelnie. Jeśli uczelnie honorują ten certyfikat to przeważnie musi to być CAE, bardzo niewiele uczelni akceptuje FCE. W przypadku braku odpowiedniej informacji na oficjalnych stronach uczelni skontaktuj się z konsultantem Kastu.
Certyfikaty Cambridge English są ważne bezterminowo, ale przeważnie uczelnie wymagają aby certyfikat nie był starszy niż 2 lata.

UWAGA! Test Kastu z języka angielskiego jest ważny w rekrutacji na kierunki studiów licencjackich i Top-up. Jeżeli ubiegasz się o przyjęcie na studia magisterskie, to musisz zdawać test IELTS lub TOEFL.

 

 

DANIA

UczelniaIELTSTOEFLMaturaTest Kastu
Aarhus University++--
Business Academy Aarhus**++-+
Business Academy SouthWest++-+
Dania Academy*++-+
International Business Academy++-+
KEA - Copenhagen School of Design and Technology++--
UCL (dawniej Lillebaelt Academy)*++-+
VIA Design (dawniej TEKO)*++--
University College Absalon*++-+
University College Northern Denmark++-+
University of Southern Denmark*++-+
VIA University College*++--
Zealand Institute of Business and Technology*++-+

*Wymagania językowe na tej uczelni można spełnić mając odpowiednią ilość godzin i ocenę z języka angielskiego.
*Na uczelnię Business Academy Aarhus trzeba zdobyć 85 punktów z testu Kastu w formie Oxford Online Placement Test.

 

 

HOLANDIA

UczelniaIELTSTOEFLMaturaTest Kastu
Avans University of Applied Science++--
Fontys University of Applied Sciences++--
HAN University of Applied Sciences++--
Hanze University of Applied Sciences, Groningen++--
HAS University of Applied Sciences++--
Hotel Management School Maastricht++--
HU University of Applied Sciences Utrecht++--
HZ University of Applied Sciences+*+--
Inholland University of Applied Sciences++--
Radboud University++--
Rotterdam Business School++--
Saxion University of Applied Sciences++--
NHL Stenden University of Applied Sciences++--
The Hague University of Applied Sciences++--
Tilburg University++--
University of Twente++--
Willem de Kooning Academy++--
Zuyd University of Applied Sciences++--
 

SZWECJA I FINLANDIA

UczelniaIELTSTOEFLMaturaTest Kastu
Jönköping University++--
Lapland University of Applied Sciences++--

 

ANGLIA

UczelniaIELTSTOEFLMaturaTest Kastu
Anglia Ruskin University+++*-
Bath Spa University+-+*-
Birmingham City University++--
Brunel University London+++*-
Bucks New University+++*-
De Montfort University+++*-
Leeds Trinity University+---
London South Bank University+++-
Northumbria University+++*-
Sheffield Hallam University++--
Swansea University (Walia)+++*-
The University of Northampton+++*-
The University of Winchester++--
University of Bedfordshire+++*-
University of Gloucestershire+++*-
University of Greenwich+++*-
University of Huddersfield+++*+
University of Lincoln+++*-
University of Reading++--
University of Salford++--
University of Sunderland+---
University of the West of England+++*-
University of Ulster++--
University of West London+++*-
University of Worcester+++*-

+   uznaje
-    nie uznaje

+*

Anglia Ruskin University - rozszerzona matura z języka angielskiego – 70%

Bath Spa University - wystarczy uzyskać 55% z rozszerzonej matury z języka angielskiego

Brunel University London - Wymagane wyniki z matury z języka angielskiego mogą być różne, zależnie od wybranego kierunku. Aby sprawdzić wymagania dla konkretnego kierunku wejdź bezpośrednio na oficjalną stronę uczelni, podstronę kierunku i wybierz Entry requirements -> International and EU Entry Requirements -> Poland

Bucks New University - wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 90% z części pisemnej oraz ustnej na poziomie podstawowym lub 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym i wówczas nie musisz zdawać testu IELTS/TOEFL.

De Montford University - wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 75% z części pisemnej na poziomie podstawowym lub 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym na kierunki, na których wymagany jest IELTS na 6.0-6.5; na kierunki, na których wymagany jest IELTS 7.0 matura z języka angielskiego nie jest uznawana.

Swansea University (Walia) - przynajmniej 70% z rozszerzonej matury z języka angielskiego.

The University of Northampton - wystarczy, że uzyskasz z matury z języka angielskiego minimum 70% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym i wówczas nie musisz zdawać testu IELTS/TOEFL.

University of Bedfordshire - wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 70% (średnia z części ustnej oraz pisemnej zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym), z minimum 60% w części ustnej na poziomie podstawowym oraz 60% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym i wówczas nie musisz zdawać testu IELTS/TOEFL.

University of Huddersfield - matura z języka angielskiego na minimum 95% z części ustnej oraz 95% z części pisemnej na poziomie podstawowym lub 70% na poziomie rozszerzonym. Na niektóre kierunki jednak będzie wymagany IELTS.

University of Lincoln - matura rozszerzona z języka angielskiego zdana na 70% jest odpowiednikiem IELTS 6.0.

University of Worcester - wystarczy, aby z matury z języka angielskiego otrzymać minimum 80% z części pisemnej na poziomie podstawowym oraz 60% z matury pisemnej na poziomie rozszerzonym. Na niektóre kierunki jednak będzie wymagany IELTS.

Fontys University of Applied Sciences organizuje własny test online, uznawany tylko na kierunkach (wykładanych na kampusie w Venlo): International Marketing, International Business and Management Studies, International Business Economics i International Fresh Business Management.

Northumbria University honoruje polską maturę.Programy, które mają podane w wymaganiach IELTS 6.0: minimum 60% z angielskiego ustnego i 75% z angielskiego pisemnego (podstawowego) lub 70% z angielskiego pisemnego (rozszerzonego). Programy, które mają podane w wymaganiach IELTS 6.5: minimum 60% z angielskiego ustnego i 75% z angielskiego pisemnego (podstawowego) lub 70% z angielskiego pisemnego (rozszerzonego). Programy, które mają podane w wymaganiach IELTS 7.0: minimum 65% z angielskiego ustnego i 80% z angielskiego pisemnego (podstawowego) lub 75% z angielskiego pisemnego (rozszerzonego).

University of Gloucestershire honoruje polską maturę. Wymagane jest 60% z rozszerzonej matury z języka angielskiego.

University of West London honoruje polską maturę. Wymagane jest przynajmniej 70% w części pisemnej z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.

University of the West of England Rozszerzona matura z języka angielskiego – 70%

University of Greenwich Rozszerzona matura z języka angielskiego – 75%