Business Academy Aarhus

Aarhus
  • Notably small classes;
  • wide range of study programmes;
  • practically oriented.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Jakość metodą na sukces

BAAA oferuje starannie zaprojektowane programy studiów, w których teoria łączy się z praktyką. Wykłady i seminaria zwykle odbywają się w małych grupach, aby zapewnić każdemu studentowi lepsze warunki, aby miał on możliwość bycia wysłuchanym i zauważonym. Oceniana jest także praca zespołowa i prace projektowe. Ćwiczenia praktyczne są dostosowane do rzeczywistych problemów i istniejących aktualnie zagadnień. Studentów przygotowuje się nie do rozstrzygania wymyślonych zadań, lecz do podejmowania prawdziwych wyzwań, nie tylko po zakończeniu studiów, ale już podczas odbywania praktyk zawodowych czy na zajęciach.

 

Duch miasta

Business Academy Aarhus (BAAA) znajduje się  w drugim co do wielkości mieście Danii - Aarhus i jest jedną  z największych uczelni. Aż 16% mieszkańców to studenci, a  więc nie brakuje działań adresowanych właśnie do nich. Atmosferę miasta można poczuć podczas festiwali z muzyką na żywo, w tętniących życiem klubach nocnych oraz przyjemnych restauracjach i kawiarniach, w pubach i mobilnych barach. Jeżeli jesteś zainteresowany tym, z czym możesz się tu spotkać, co możesz usłyszeć lub czego doświadczyć, powinieneś zajrzeć tutaj.

Możliwości zamiast limitów

Chciałbyś rozwijać swoje umiejętności, wzbogacać wiedzę, a może chciałbyś być włączony we współpracę z różnymi firmami i organizacjami, gdzie Ty i Twój zespół jesteście stawiani przed wyzwaniami i musicie znaleźć rozwiązanie na każdy problem? Zobacz, jakie możliwości daje ta uczelnia, bez ograniczania Ciebie i Twoich pomysłów.

Aby dać studentom więcej możliwości i sposobów budowania ich przyszłości, uczelnia oferuje dwie unikatowe opcje:

  1. Semestr poza krajem to wspaniała okazja do wzbogacenia życia akademickiego i zdobywania kulturowych doświadczeń. Uniwersytet zapewnia możliwość odwiedzenia  wielu uczelni w Europie w ramach programu Erasmus lub oferuje wybór jednego ze swoich zagranicznych partnerów w Kanadzie lub w Szanghaju.
     
  2. Praktyka zawodowa jest obowiązkowym elementem wszystkich programów. Praktyka w innym kraju pozwala zyskać nowe spojrzenie na wybrany zawód, jeszcze więcej doświadczeń kulturowych i imponującą możliwość wzbogacenia swojego CV. Ze względu na wielką ilość opcji i możliwości, warto skorzystać z oferowanych przez uczelnię usług  Careers Centrum. Pracownicy Centrum Karier opowiedzą o dostępnych formach praktyk, pomogą poznać Ci własne możliwości i podzielą się doświadczeniem absolwentów, którzy odbywali praktyki w różnych miejscach w kraju i za granicą.

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

  • Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum/technikum - jeśli posiadasz już te dokumenty, koniecznie załącz je do swojego formularza aplikacyjnego Kastu. Jeśli jesteś w ostatniej klasie szkoły średniej, doślesz je wtedy, kiedy je otrzymasz.

  • List motywacyjny na tą uczelnię musi być przygotowany przy użyciu tego szablonu. Wypełniony szablon należy zapisać jako PDF i załączyć w formularzu aplikacyjnym Kastu, w zakładce Documents -> Additional documents.

  • Język angielski - całkowity czas nauki tego przedmiotu w trakcie 3 ostatnich lat nauki w szkole średniej powinien wynosić co najmniej 210 godzin (zegarowych), zalecana ocena to przynajmniej 3.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

  • IELTS: 6.5
  • TOEFL Internet-based: 83
  • Oxford Online Placement Test - 85 punktów (min. 85 z każdej części)

Uwaga: ze względu na to, że łatwiej jest uzyskać wymagany wynik z IELTSa/TOEFLa niż z Oxford Online Placement Test, zalecamy zdawanie tych właśnie certyfikatów.

Wynik certyfikatu językowego musisz mieć do 10 marca!

 

Uwaga: wymagania językowe mogą ulec zmianie. Przed wysłaniem aplikacji upewnij się jakie są wymagania językowe na konkretny kierunek bezpośrednio na stronie uczelni.
W przypadku zdawania certyfikatu IELTs upewnij się, czy uczelnia oprócz wymagań oceny końcowej nie ma również wymagań odnośnie ocen cząstkowych.

 

Business Academy Aarhus nie organizuje studentom zakwaterowania. Zajmują się tym prywatne biura.

Kilka spraw, o których naprawdę należy wiedzieć, aby poszukiwanie mieszkania w Aarhus zakończyło się sukcesem. Pamiętaj, że:

  • studentów szukających  zakwaterowania jest znacznie więcej niż mieszkań, a więc koniecznie zajmij się tym wcześnie,
  • kolejka do otrzymania mieszkania  jest dość długa i często na  ofertę trzeba poczekać. Im popularniejsze jest mieszkanie, tym dłużej trzeba na nie poczekać. Dlatego, zaznaczając w formularzu, że poszukujesz mieszkania, zawsze wybieraj kila opcji;
  • wypełniony formularz powinien być aktualizowany co miesiąc. Jeśli formularz nie odnawia się, to administrator wnioskuje, że osoba zrezygnowała  z poszukiwania mieszkania i ją usuwa z kolejki, więc nie zapomnij regularnie sprawdzać ankiety i ją aktualizować.
  • cena  wynajmu zależy  od lokalizacji  mieszkania i może wynosić od 1400 do 3000 DKK miesięcznie. Przed wprowadzeniem się do pokoju należy zapłacić  kaucję, na ogół w wysokości odpowiadającej 2-3 miesięcznej kwocie czynszu.
  • należy pamiętać, że większość oferowanych pokoi jest nieumeblowana. Jednakże, istnieje wiele możliwości taniego i prostego zakupu naprawdę ładnych mebli czy też nawet otrzymania ich  za darmo.
  • jeśli masz trudności ze znalezieniem zakwaterowania lub wypełnieniem  formularza zgłoszeniowego, można skonsultować się z asystentem za pośrednictwem komunikatora Skype. Aby zapisać się na konsultacje, należy napisać pod adres: jare@baaa.dk. Wówczas zostanie wyznaczony termin konsultacji i będziesz mógł zapytać o wszystkie  interesujące Cię kwestie. Możesz szukać mieszkania i na własną rękę.

Najpopularniejsze strony, na których studenci szukają mieszkań: AarhusBolig, https://www.boligportal.dk/en/i https://www.findroommate.dk/

Poszukując samodzielnie, możesz  znaleźć mieszkanie o niższym  miesięcznym czynszu, ale tylko wtedy, gdy pokój lub mieszkanie  dzielisz z innymi studentami. Jednak często właściciele prywatnych mieszkań  pobierają wyższą  kaucję.

Czasami zdarza się tak, że zaczynając studia nadal jeszcze nie masz  mieszkania lub że na studia przyjeżdżasz wcześniej niż możesz otrzymać klucze do swojego nowego domu. W obu przypadkach można skorzystać z krótkoterminowych form zakwaterowania. Najtaniej będzie zamieszkać w jednym z trzech najpopularniejszych schronisk młodzieżowych:

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Paulina Jadczak
Marketing Management (AP degree)
2017-09