VIA University College

Horsens
 • Combination of up-to-date research-based theoretical teaching with professional training;
 • Scandinavian approach to teaching (problem-based learning, group work, research and innovation activities, hands-on experience through internships);
 • small-size classes (students are expected to actively engage and exchange ideas);
 • informal teaching environment based on mutual respect with easy access to lecturers and staff.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

VIA University College to największa uczelnia w Danii. Znajduje się ona w północno-zachodniej części kraju. 

Dlaczego Uniwersytet wybrał nazwę VIA? To pochodzące z łaciny słowo ma takie samo znaczenie zarówno w języku duńskim, jak i w angielskim - "by way of" ("przez"). VIA jest jedną ze stacji na drodze życia, gdzie studenci mogą uczyć się i zdobywać potrzebną im widzę, nim wyruszą w podróż jako doświadczone osoby, wnoszące swój wkład w społeczeństwo. Z VIA odbędziesz wspaniałą podróż do wymarzonego celu  :) 

Tutaj możesz pobrać broszurę zawierającą wiele przydanych  informacjami na temat VIA University Collage.

Kilka kluczowych faktów na temat VIA University College:

 • 18500 studentów, z których 2500 to studenci zagraniczni; 

 • około 2100 pracowników;

 • 4 wydziałów;

 • 8 miasteczek uniwersyteckich;

 • 41 programów studiów licencjackich z czego 17 prowadzonych jest w języku angielskim; 

 • 21 ośrodków badawczych.

VIA University College stale podkreśla swój międzynarodowy charakter. Każdego roku pracownicy uczelni wyjeżdżają do różnych części świata, aby spotkać się i nawiązać kontakty z osobami chcącymi rozpocząć studia na ich uczelni. Zgodnie z filozofią VIA internacjonalizm jest kluczowym elementem w procesie rozwoju osobowości człowieka wykształconego - w związku z tym poświęca się temu zagadnieniu wiele uwagi. Wydziały, studenci, absolwenci i pracownicy są przygotowani do wyzwań globalizacji i dostosowania się do możliwości środowiska zawodowego, zarówno na duńskim rynku pracy, jak i do rynku pracy w innych krajach.

Uniwersytet w latach 2013 - 2014 objął prowadzenie w realizacji strategii międzynarodowej: intensyfikacji współpracy z partnerami publicznymi i prywatnymi, (zarówno lokalnymi, jak i w innych krajach). Ważne jest, że uczelnia posiada bliskie relacje z firmami, które zatrudniają absolwentów. VIA bardzo sobie ceni interdyscyplinarność - staramy się angażować studentów w różnych obszarach specjalizacji.

Uczelnia wysoko ceni również otwartość, oryginalność i różnorodność - zarówno w nauce,  jak i w procesie tworzenia programów. Programy nauczania realizowane przez VIA  oparte są tak o wiedzę teoretyczną, jak i praktyki  zawodowe. Wykłady bazują na  skandynawskim modelu kształcenia opartym na pracy projektowej, metodzie problemowej, uczeniu się przez łączenie teorii z praktyką. VIA przygotowuje  swoich studentów do pracy,  tak w firmach duńskich, jak i do działalności na arenie międzynarodowej. Większość programów kształcenia uwzględnia możliwość odbywania praktyk zawodowych w  zagranicznych firmach.

Szkoła przyciąga ludzi z całego świata, nie tylko ze względu na możliwość zdobycia wykształcenia wysokiej jakości, które zapewnia rozwój przyszłej kariery, ale również z powodu aktywnego życia akademickiego na terenie uczelni i różnych usług świadczonych studentom. Studenci z zagranicy w  VIA  stanowią dużą wspólnotę społeczną, w której mogą spotykać  i obcować z ludźmi z całego świata. Dla studentów zagranicznych i duńskich w trakcie roku akademickiego organizowanych jest mnóstwo spotkań.

   

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

 • Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum - jeśli posiadasz już te dokumenty, koniecznie załącz je do swojego formularza aplikacyjnego Kastu. Jeśli jesteś w ostatniej klasie szkoly średniej, doślesz je wtedy, kiedy je otrzymasz.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

 • Całkowity czas nauki języka angielskiego w trakcie 3 ostatnich lat nauki w szkole średniej powinien wynosić co najmniej 210 godzin (zegarowych). Wymagana ocena z tego przedmiotu to przynajmniej 3.

Zakwaterowanie w Horsens

Po wybraniu studiów na VIA Campus Horsens otrzymasz pomoc w poszukiwaniu miejsca zamieszkania. Uczelnia współpracuje z firmą "Drosselbo", która oferuje zakwaterowanie dla studentów.  Pokój należy więc rezerwować na stronie www.drosselbo.com. Znajdziesz tu także więcej informacji na temat mieszkań i cen wynajmu. Radzimy, aby rozpocząć poszukiwania mieszkania jak najwcześniej – zwiększy to szanse na znalezienie pokoju studenckiego w mieście. Istnieją dwa kampusy: Kamtjatka i Campus Student Village. W obu miasteczkach budynki są nowoczesne, wygodne i przytulnie urządzone, a  administracja stara się w miarę możliwości zaspokoić życzenia i oczekiwania studentów. Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości zamieszkania w mieście Horsens i o opisanych wyżej miasteczkach studenckich zajrzyj tutaj.

 

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Alicja Karweta
Value Chain Management (Bachelor)
2017-09
Michalina Kozubek
Marketing Management (AP degree)
2017-09