Matura Ci nie poszła?

2018-06-20
Matematyka nie poszła Ci tak, jakbyś chciał? Nie masz pewności co do wyniku z chemii, lub fizyki? Ale masz motywację do studiowania za granicą? Nic prostszego!
Podczas rekrutacji na studia w Holandii i Anglii liczy się przede wszystkim Twoja motywacja.

Ok, wyniki z matury mają znaczenie przy aplikacji na studia w Anglii, ale na pewno znajdziesz coś dla siebie ;)

Zespół Kastu gotowy jest Ci pomóc BEZPŁATNIE zaaplikować na zagraniczne uczelnie! Wystarczy wypełnić prosty formularz aplikacyjny, załączyć kilka dokumentów. My zajmiemy się resztą :)

 

Termin aplikacji na uczelnie w Anglii (tutaj znajdziesz więcej informacji, a tutaj znajdziesz listę kierunków) oraz w Holandii (tutaj znajdziesz więcej informacji, a tutaj znajdziesz listę dostępnych kierunków) na studia licencjackie, inżynierskie oraz Top-up mija 30 czerwca, jednak miejsca oferowane są na bieżąco i im wcześniej zaaplikujesz, tym większe szanse, że się dostaniesz na wymarzone studia!

Zespół Kastu jest gotowy Ci pomóc

  • Doradzimy Ci w wyborze uczelni oraz kierunku studiów
  • Poinformujemy Cię o tym, jak wygląda proces rekrutacji i jakie dokumenty są niezbędne w momencie aplikacji na zagraniczną uczelnię
  • Sprawdzimy Twój list motywacyjny
  • Przekażemy Ci praktyczne informacje dla konkretnego kraju
Wystarczy, że wypełnisz jeden prosty formularz!

Jeśli masz pytania odnośnie wypełnienia formularza aplikacyjnego, zajrzyj do instrukcji.

Wymagania rekrutacyjne

Wypis godzin oraz ocen

Wypis służy do poinformowania uczelni, na jakich przedmiotach skupiała się Twoja nauka w trakcie liceum. Nie martw się ocenami. Rekruterzy na uczelniach mają świadomość, że zależą one od wielu czynników :)

List motywacyjny

Interesujący i szczegółowy list jest Twoją szansą, aby wybić się spośród innych aplikantów i wykazać się odpowiednią motywacją do studiowania konkretnej dziedziny. Kilka rad odnośnie tego jak napisać dobry list motywacyjny znajdziesz tutaj. Pamiętaj o tym, że Twój formularz po wysłaniu zostanie sprawdzony przez konsultantów Kastu. Jeśli będzie taka konieczność, to udzielimy Ci porad jak poprawić Twój cover letter.

Język angielski

Przy aplikacji na studia w każdym z krajów musisz udowodnić, że Twoja znajomość języka angielskiego jest na odpowiednim poziomie. Testy honorowane przez wszystkie uczelnie partnerskie znajdziesz tutaj.

Rozmowa z uczelnią

Niektóre uczelnie w Holandii nie podejmują ostatecznej decyzji o przyjęciu, dopóki nie odbędą rozmowy z osobą aplikującą. Rozmowa zazwyczaj przeprowadzana jest przez Skype. Listę uczelni przeprowadzających interview znajdziesz tutaj.

Dodatkowe wymagania

Niektóre kierunki mogą mieć dodatkowe wymagania rekrutacyjne, np. jakieś zadanie, lub portfolio na kierunki artystyczne. Przed złożeniem aplikacji zapoznaj się dokładnie z wymaganiami na wybrany kierunek.
 

Masz pytania?
Edyta Styś
Konsultantka (Anglia, Holandia, Dania)
Edyta Styś
Natalia Pabirowska
Konsultantka (Chiny, Dania)
Natalia Pabirowska
Konrad Walczyk
Project Manager
Konrad Walczyk
arrow
arrow