Wolne miejsca na uczelniach w Holandii!

2017-03-30

 

Dostępne kierunki znajdziesz TUTAJ. • Holandia jest jednym z najbardziej sprzyjających krajów, jeśli chcesz rozpocząć własny biznes. Kraj zachęcił inwestycje zagraniczne, dzięki czemu możliwości dla młodych, ambitnych osób chcących rozpocząć karierę są bardzo duże.
 • Holandia była pierwszym nieanglojęzyczny krajem oferującym studia właśnie w języku angielskim.
 • Jest to jeden z pierwszych krajów, który zaczął stosować naukę zorientowana problemowo (problem-based-learning approach), która przygotowuje studentów oraz wyposaża ich w umiejętności niezbędne do rozwiązywania problemów pojawiających się w przyszłej karierze.
 • Uczelnie oferują możliwość odbycia praktyk w samej Holandii, jak i poza granicami tego kraju. Zdarza się, że po skończeniu studiów firma, w której odbyło się praktyki oferuje zatrudnienie.
 • Nauka na holenderskich uczelniach najczęściej odbywa się w małych grupach, dzięki czemu każdy student otrzymuje odpowiednio dużo uwagi od prowadzącego zajęcia. Studia są również bardzo elastyczne – można wybrać kierunek, w którym chce się rozwijać, a uczelnia wspiera studenta w tym wyborze.

 • Doradzimy Ci w wyborze uczelni oraz kierunku studiów
 • Poinformujemy Cię o tym, jak wygląda proces rekrutacji i jakie dokumenty są niezbędne w momencie aplikcji na zagraniczną uczelnię
 • Sprawdzimy Twój list motywacyjny
 • Przekażemy Ci praktyczne informacje dla konkretnego kraju
   

Wystarczy, że wypełnisz jeden prosty formularz!

Jeśli masz pytania odnośnie wypełnienia formularza aplikacyjnego, zajrzyj do instrukcji, lub obejrzyj filmik.

Wypis godzin oraz ocen
Wypis służy do poinformowania uczelni, na jakich przedmiotach skupiała się Twoja nauka w trakcie liceum. Nie martw się ocenami. Rekruterzy na uczelniach mają swiadomość, że zależą one od wielu czynników :)

List motywacyjny
Interesujący i szczegółowy list jest Twoją szansą, aby wybić się spośród innych aplikantów i wykazać się odpowiednią motywacją do studiowania konkretnej dziedziny. Kilka rad odnośnie tego jak napisać dobry list motywacyjny znajdziesz tutaj. Pamiętaj o tym, że Twój formularz po wysłaniu zostanie sprawdzony przez konsultantów Kastu. Jeśli będzie taka konieczność, to udzielimy Ci porad jak poprawić Twój cover letter.

Język angielski
Przy aplikacji na studia w każdym z krajów musisz udowodnić, że Twoja znajomość języka angielskiego jest na odpowiednim poziomie. Testy honorowane przez wszystkie uczelnie partnerskie znajdziesz tutaj.

Rozmowa z uczelnią
Niektóre uczelnie w Holandii nie podejmują ostatecznej decyzji o przyjęciu, dopóki nie odbędą rozmowy z osobą aplikującą. Rozmowa zazwyczaj przeprowadzana jest przez Skype. Listę uczelni przeprowadzających interview znajdziesz tutaj.

Dodatkowe wymagania
Niektóre kierunki mogą mieć dodatkowe wymagania rekrutacyjne, np. jakieś zadanie, lub portfolio na kierunki artystyczne. Przed złożeniem aplikacji zapoznaj się dokładnie z wymaganiami na wybrany kierunek.
 

                
Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Edyta Styś
Konsultantka (Wrocław)

+48 500 514 621
edyta.stys@kastu.pl