Aarhus University

Aarhus/Herning
 • Top 100 ranked University in the world!
 • many international Top researches teach best study programmes;
 • the biggest University in Denmark with green forests, parks and beaches within a 15-minute bike ride;
 • international experience with 80+ nationalities on camp;
 • great student life with inspiring professors and surrounding student facilities ;
 • Aarhus BSS Career provides you with useful advice when applying for your first job or searching for an internship.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Dlaczego warto wybrać Aarhus University?

Uniwersytet Aarhus jest młodą, nowoczesną uczelnią założoną w 1928 roku. W niedługim czasie zaczęła osiągać niezliczone sukcesy, stała się wiodącym publicznym uniwersytetem badawczym o zasięgu międzynarodowym, obejmującym całe spektrum badawcze.

 
RankingMiejsce (rok)
Shanghai Ranking (ARWU)  65 (2018)
National Taiwan University Ranking  89 (2019)
US News Best Global Universities Ranking  106 (2019)
Times Higher Education World University Ranking  123 (2019)
QS World University Ranking145 (2020)  

Wśród 17 000 uczelni na całym świecie Aarhus University został umieszczony przez kilka wpływowych rankingów w top 100. Uczelnia rozwija się w czterech głównych obszarach: sztuka, nauka i technika, nauki medyczne oraz przedsiębiorczość i nauki społeczne.

Research-based teaching

W Aarhus University nauczyciele są aktywnymi badaczami i zachęcają do tego samego swoich uczniów, a nauczanie odbywa się w nieformalnej i luźnej atmosferze. Wszystkie programy są głęboko zakorzenione w badaniach i są na bieżąco weryfikowane w celu spełnienia najwyższych krajowych i globalnych standardów jakości. Nauka tutaj oparta jest na projektach, dyskusjach i aktywnym uczestnictwie w zajęciach.

Międzynarodowe środowisko

Około 12% studentów uniwersytetu są to osoby zza granicy, które reprezentują ponad 106 narodowości.

Główne cele

Uniwersytet dąży do podnoszenia i tak już wysokich standardów. Aarhus University postawił sobie za cel wyposażyć studentów (oczywiście poza solidnym wykształceniem), w takie umiejętności jak:

 • Otwartość na współpracę ze specjalistami z innych dziedzin, a także zdolność do przystosowania się do różnych sytuacji;
 • Jasne i kompleksowe podejście do świata i zdolność do reagowania na zmieniające się potrzeby rynku;
 • Umiejętność innowacyjnego myślenia i znajdywania rozwiązań różnych problemów;
 • Umiejętność badania uzyskanej informacji i oceniania jej z różnych perspektyw.

Badania jakości

Corocznie wśród absolwentów przeprowadzane są badania mające na celu ustalenie, czy przyjęta przez Uniwersytet strategia edukacyjna jest skuteczna i zapewnia dokładnie to, co jest potrzebne obecnym i przyszłym studentom. Ankiety wykazują, że absolwenci Aarhus z powodzeniem znajdują zatrudnienie zarówno w firmach lokalnych jak i międzynarodowych. A nabyta przez nich wiedza i umiejętności są wysoko oceniane i pożądane przez pracodawców. Aby utrzymać tą tendencję, programy kształcenia są opracowywane we współpracy ze środowiskiem biznesu i sektorem publicznym. Większość przekazywanych treści oparta jest na badaniach, w celu zapewnienia studentom najbardziej istotnej i przydatnej we współczesnym świecie wiedzy. Aarhus University jest miejscem umożliwiającym odkrywanie talentów i nadającym impetu do rozwijania ambicji zawodowych.

Najlepszy wydział

Kastu International współpracuje wydziałem Aarhus BSS (Business and Social Sciences).

Informacje o Aarhus BSS

Aarhus BSS (Business and Social Sciences) jest jednym z wydziałów Uniwersytetu w Aarhus i reprezentuje obszar, w których uczelnia rozwija się najprężniej. Aarhus BSS może pochwalić się imponującymi osiągnięciami: jest akredytowany przez trzy międzynarodowe systemy akredytacyjne dla programów biznesowych: EQUIS (European Quality Improvement System), AACSB (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) i AMBA (Association of MBA‘s).

* Są to stowarzyszenia, które akredytują uczelnie wyższe w obszarze biznesu i zarządzania. Aby otrzymać akredytację  którejkolwiek z wyżej wymienionych instytucji, uczelnia musi wykazać zdolność do zapewnienia najwyższej jakości edukacji, orientacji na biznes międzynarodowy i ambicję tworzenia istotnych i użytecznych perspektyw w swojej dziedzinie. Akredytacje są przyznawane na czas nieokreślony, jednak co 3-5 lat są one aktualizowane, aby zapewnić  zachowanie przez uczelnie wysokich standardów kształcenia.

 

 

Aarhus BSS

Webinar - informacje o uczelni, kierunki, wymagania, infrormacje na temat zakwaterowania.

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

 • Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum - jeśli posiadasz już te dokumenty, koniecznie załącz je do swojego formularza aplikacyjnego Kastu. Jeśli jesteś w ostatniej klasie szkoly średniej, doślesz je wtedy, kiedy je otrzymasz.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS – 6.5

 • TOEFL – 83 (Aarhus University TOEFL kod - 8935)

Uwaga: wymagania językowe mogą ulec zmianie. Przed wysłaniem aplikacji upewnij się jakie są wymagania językowe na konkretny kierunek bezpośrednio na stronie uczelni.
W przypadku zdawania certyfikatu IELTs upewnij się, czy uczelnia oprócz wymagań oceny końcowej nie ma również wymagań odnośnie ocen cząstkowych.

 

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

 • IELTS – 6.5

 • TOEFL – 83 (Aarhus University TOEFL kod - 8935)

Uwaga: wymagania językowe mogą ulec zmianie. Przed wysłaniem aplikacji upewnij się jakie są wymagania językowe na konkretny kierunek bezpośrednio na stronie uczelni.
W przypadku zdawania certyfikatu IELTs upewnij się, czy uczelnia oprócz wymagań oceny końcowej nie ma również wymagań odnośnie ocen cząstkowych.

 

Zakwaterowanie Aarhus University Herning

Po przyjęciu na studia Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie. Wszystkie informacje AU Herning wyśle Ci pocztą elektroniczną przed przybyciem do Herning.
AU Herning może kwaterować studentów zagranicznych w dostępnych pokojach lub pomóc im znaleźć mieszkanie do wynajęcia. 
Więcej informacji o zakwaterowaniu można znaleźć tutaj.
Jeśli chcesz, aby AU Herning pomógł Ci znaleźć mieszkanie w Herning, napisz pod adres: ingrid(eta)hih.au.dk.
Uwaga: ze względu na dużą liczbę zainteresowanych, najlepiej aplikuj o zakwaterowanie w Herning aplikuj przed 1 maja!

Masz do wyboru mieszkanie w kampusie koledżu Birk, który leży o odległości kilku minut drogi od AU Herning. Do dyspozycji studentów jest tu około 250 standardowych pokoi w różnych cenach i metrażu. Miejsce zamieszkania można znaleźć także w Tietgensgade, w centrum Herning. Tutaj oferowane są 84 pokoje, wyposażone są standardowo, o różnych wielkościach i cenach. Obie lokalizacje są bardzo atrakcyjne. Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować się na liście oczekujących, należy odwiedzić stronę internetową www.lejehuset.dk. Tu możesz znaleźć więcej informacji o dobrych i tanich mieszkaniach w Herning i w okolicy. Uniwersytet oferuje zakwaterowanie w Vibek lub Egelundenu, w koledżach Mads Eg Damgaards, które znajdują się w centralnym parku Birk, w niewielkiej odległości od AU Herning. Dostępnych jest  40 pokoi dla studentów, każdy o powierzchni 45 m2. Studenci AU Herning mają pierwszeństwo.  Miesięczny czynsz najmu wynosi około 2900 DKK. Za prąd, wodę, internet i telewizję kablową należy zapłacić oddzielnie.

Zakwaterowanie Aarhus University School of Business and Social sciences

Nie jest łatwo znaleźć mieszkanie w Aarhus, więc trzeba zacząć poszukiwania jak najszybciej. Najlepiej zacząć myśleć o tym zaraz po przesłaniu formularza. 
Za przydział mieszkań studenckich odpowiada Student Housing In Aarhus (www.studenthousingaarhus.dk). Jest to zewnętrzna instytucja zajmująca się zakwaterowaniem studentów i to do nich zwraca się większość studentów o pomoc w znalezieniu mieszkania.

Warunki zakwaterowania, oferowanego przez Student Housing in Aarhus:

 • mieszkania zlokalizowane są w całym mieście, a czasami także poza jego granicami, ale zawsze w pobliżu znajdują się przystanki komunikacji publicznej;

 • mieszkania w większości są nieumeblowane, o meble trzeba zatroszczyć się samodzielnie (można je tanio kupić w sklepach z meblami używanymi lub marketach meblowych, jak IKEA);

Przed złożeniem wniosku o zakwaterowanie dokładnie przeczytaj na stronie Student Housing in Aarhus o warunkach (w kolumnie „For Applicants“). Po zapoznaniu się z przepisami, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Radzimy, by składać wniosek o kilka różnych mieszkań jednocześnie, nie tylko o te, które znajdują się w centrum, lecz i te, położone dalej. Każde mieszkanie posiada waiting list – listę osób, które są nim zainteresowane. Otrzymanie mieszkania w centrum jest mniej prawdopodobne, ponieważ na ich listach jest więcej chętnych. Dlatego warto jest mieć warianty rezerwowe. 

Jeśli nie chcesz mieszkać w pokojach studenckich, są też inne opcje:

Mieszkania do wynajęcia:

Możesz zacząć szukać na jednej z poniższych stron:

Oferowane do wynajmu mieszkania są zazwyczaj umeblowane. 
Uniwersytet ostrzega studentów szukających mieszkania na własną rękę, że na takich stronach internetowych należy wystrzegać się oszustów i radzi, by zawsze wymagać pisemnej umowy najmu, a przed dokonaniem wpłaty  obejrzeć mieszkanie. 
Proponuje się także odwiedzenie strony wspólnoty międzynarodowej Aarhus na Facebooku (https://www.facebook.com/InternationalCommunityAarhus). Można tam znaleźć ogłoszenia studentów szukających współlokatorów.  

Wynajem krótkoterminowy

Czasami zdarza się, że przed wyjazdem nie udaje się znaleźć mieszkania. W takiej sytuacji można wynająć tymczasowe lokum, które będzie dobrym rozwiązaniem do czasu aż wyszukasz odpowiednie do Twoich potrzeb mieszkanie na dłuższy okres. Należy też pamiętać, że już na miejscu, w Danii, będzie o wiele łatwiej znaleźć mieszkanie niż na odległość. 

Przy wyszukiwaniu tymczasowego mieszkania mogą pomóc te strony internetowe:
www.imf.au.dk/gaesteetage/ (dom gościnny)
www.au.dk/en/tilknyt/gaesthus (dom gościnny)
www.airbnb.com (ogłoszenia krótkoterminowego wynajmu)
http://www.visitaarhus.com (lista hosteli)

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Karol Kujawski
Economics and Business Administration (Bachelor)
https://www.facebook.com/karol.kujawski.961
Małgorzata Magiera
Corporate Communication (Master)
Absolwentka
Marta Katarzyna Kisielewicz
Economics and Business Administration (Bachelor)
https://www.facebook.com/marta.kisielewicz.56
Martyna Niemas
Economics and Business Administration (Bachelor)
https://www.facebook.com/martyna.niemas.9/?locale=pl_PL