Historia studenta

Ieva

Ieva

Kraj
Denmark
Uczelnia
International Business Academy
Kierunek
Business Management across Europe
Rodzaj studiów
Bachelor

Hello, jestem Ieva, jestem studentką pierwszego roku na IBA.

O studiach za granicą zaczęłam myśleć w liceum, po tym jak z Kastu odwiedziłam uczelnie w Danii. Pochodzę z małej miejscowości, dlatego moich marzeń nikt nie traktował poważnie. Jednak dzięki mojej cudownej nauczycielce angielskiego zdałam test z języka i dostałam się na IBA bez większych problemów. Wiele pomógł mi program Kastu, dlatego o nic się nie martwiłam. W końcu wszyscy zrozumieli, że moje cele są poważne. Zaczęłam szukać mieszkania. Wkrótce spakowałam walizki i wyruszyłam. 

Wybrałam program EBM. To znaczy, że moje studia będą się odbywały na trzech uniwersytetach. Pierwszy rok w Danii, drugi w Belgii, na ostatnim roku będę wybierała sama – Anglia czy Francja. To świetna możliwość poznania nie tylko trzech krajów, ale też trzech odrębnych kultur. 

Podoba mi się studiowanie w Danii. Wszyscy są tacy koleżeńscy, wykładowcy mili i wyrozumiali. Nauka nie jest trudna. Trzeba tylko uczęszczać na wykłady.   

IBA jest dla różnych studentów. Można uczyć się różnych języków. Ja uczę się hiszpańskiego i francuskiego. W następnym roku mi się przydadzą. Jedynym minusem jest pogoda. Tu pada częściej niż w Polsce.

Cieszę się ze swoich studiów w Danii i z niecierpliwością czekam na Belgię. 

Powrót do listy historii
Kolejna historia