Studia w Danii - aplikacja na rok akademicki 2019/2020

2019-02-04
Marzą Ci się bezpłatne studia w skandynawskim kraju? Studia w języku angielskim, skupione na zdobywaniu praktycznej i aktualnej wiedzy, która przyda Ci się w przyszłej pracy? W takim razie studia w Danii mogą być dla Ciebie idealne!

System aplikacyjny w Danii już jest otwarty. Formularze Kastu można wysyłać do 11 marca (na studia licencjackie w Danii) lub do 25 lutego (na studia magisterskie w Danii). Po otrzymaniu formularza sprawdzimy wszystkie Twoje dokumenty oraz listy motywacyjne i damy Ci znać jeśli coś wymaga poprawek przed przesłaniem aplikacji na uczelnię. Nie czekaj na ostatnią chwilę  - daj sobie czas na ewentualne poprawki!  Potem już zajmiemy się wszystkimi formalnościami za Ciebie  :)

Duński system edukacji

...to praktyka, aktualna wiedza i przyjazne podejście do studenta!

Wymagania rekrutacyjne

Wypis godzin oraz ocen

W Danii uczelnie wymagają odpowiedniej liczby godzin z konkretnych przedmiotów w szkole średniej. Zwróć uwagę na wymagania na każdym kierunku i pamiętaj, że odnoszą się one do godzin zegarowych i trzeba się ich trzymać. Jeśli brakuje Ci godzin z jakiegoś przedmiotu, szanse na przyjęcie znacznie maleją. Wypis do pobrania i wydrukowania znajdziesz tutaj.

List motywacyjny

Interesujący i szczegółowy list jest Twoją szansą, aby wybić się spośród innych aplikantów i wykazać się odpowiednią motywacją do studiowania konkretnej dziedziny. Kilka rad odnośnie tego jak napisać dobry list motywacyjny znajdziesz tutaj. Możesz także tutaj  zamówić darmową instrukcję pisania Personal Statement w formacie pdf.
Pamiętaj o tym, że Twój formularz po wysłaniu zostanie sprawdzony przez konsultantów Kastu. Jeśli będzie taka konieczność, to udzielimy Ci porad jak poprawić Twój cover letter.

Dodatkowe wymagania

Niektóre kierunki mogą mieć dodatkowe wymagania rekrutacyjne, np. esej lub portfolio na kierunki artystyczne. Przed złożeniem aplikacji zapoznaj się dokładnie z wymaganiami na wybrany kierunek. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnych Ci informacji, zapytaj śmiało konsultantów Kastu smiley

Język angielski

Przy aplikacji na studia w Danii musisz udowodnić, że Twoja znajomość języka angielskiego jest na odpowiednim poziomie. Testy honorowane przez wszystkie nasze uczelnie partnerskie znajdziesz tutaj. Jeśli planujesz zdawać Test Kastu to koniecznie pamiętaj o jak najszybszym zapisaniu się na niego tutaj.

Rozmowa z uczelnią (interview)

Niektóre uczelnie w Danii nie podejmują ostatecznej decyzji o przyjęciu, dopóki nie odbędą rozmowy z osobą aplikującą. Czasem rozmowa może zostać przeprowadzona osobiście (np. w Warszawie) ale najczęściej jest to rozmowa przez Skype. Nie martw się, w trakcie takiej rozmowy nie będzie sprawdzana Twoja wiedza akademicka* - przedstawiciel uczelni po prostu chce m.in. bliżej poznać Ciebie, Twoją motywację, plany na przyszłość i to, czy świadomie wybierasz uczelnię i kierunek. Rozmowa ma też na celu sprawdzienie czy umiesz komunikatywnie porozumieć się w języku angielskim.

*Wyjątkiem jest kierunek International Honours Degree in Teaching na uczelni University College Absalon. Jeśli planujesz aplikację na ten kierunek, możesz skontaktować się z nami i zapytać o to jak w tym przypadku wygląda interview.

 

W czym pomagamy?

 • Doradzimy Ci w wyborze uczelni oraz kierunku studiów. Możesz u nas wykonać profesjonalny Test Preferencji Zawodowych.
 • Poinformujemy Cię o tym, jak wygląda proces rekrutacji i jakie dokumenty są niezbędne w momencie aplikacji na zagraniczną uczelnię.
 • Sprawdzimy Twój list motywacyjny i wszystkie dokumenty.
 • Zajmiemy się za Ciebie wszystkimi formalnościami i wypełnieniem skomplikowanych systemów aplikacyjnych.
 • Przekażemy Ci praktyczne informacje na temat konkretnego kraju.

Zalety studiowania według studentów
 • Wykłady teoretyczne stanowią mniejsza część studiów, co oznacza mniej czasu spędzonego nad książkami.
 • Wiedza teoretyczna stosowana jest w praktyce, np. w trakcie projektów grupowych, przez co zdobywa się praktyczne umiejętności oraz doświadczenie.
 • Stosunki między wykładowcami, a studentami nie są formalne, zdarza się, że wspólnie idą do baru i rozmawiają przy piwie. Przez to wykładowcy traktowani są bardziej jak doradcy, koledzy.
 • Zdobyta wiedza oraz doświadczenie są łatwe w zastosowaniu w praktyce, nie tylko po skończeniu studiów. Niektórzy studenci zakładają własne firmy już w trakcie studiowania.
 • Międzynarodowe środowisko nie tylko jest interesujące i zapewnia różnorodność warunków do nauki, ale daje możliwość zawarcia cennych kontaktów z całego świata i uczy jak współpracować z przedstawicielami innych kultur.
 • Duńska tolerancja, praktyczne i kreatywne podejście do problemów oraz umiejętność interakcji z klientami są bardzo ważne przy prowadzeniu biznesu. A właśnie tych umiejętności możesz się nauczyć podczas studiów w Danii.

  Masz pytania?
  Edyta Styś
  Konsultantka (Anglia, Holandia, Dania)
  Edyta Styś
  Natalia Pabirowska
  Konsultantka (Chiny, Dania)
  Natalia Pabirowska
  Agata Cuper
  Konsultantka
  Agata Cuper
  Konrad Walczyk
  Project Manager
  Konrad Walczyk
  arrow
  arrow