Rekrutacja na studia w Anglii - druga tura

2019-01-22
Nie zdążyłeś na czas wysłać swojego formularza aplikacyjnego na studia w Anglii? Nic straconego! laugh Druga tura aplikacji na studia w Anglii jeszcze trwa - do 30 czerwca!
 

Masz szansę na rozpoczęcie studiów w kraju, który słynie z bardzo wysokiego poziomu nauczania. Spełniaj swoje marzenia, rozpocznij przygodę życia i rozwijaj skrzydła! Aplikować można na kierunki, na których są dostępne miejsca, więc przed wysłaniem formularz skontaktuj się z konsultantami Kastu, którzy sprawdzą to dla Ciebie.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje przy aplikacji na studia w Anglii - wymagane dokumenty, proces aplikacji i inne, ważne informacje.
 

Angielskie uniwersytety

Uniwersytety w Anglii oferują bardzo szeroki wachlarz kierunków studiów, które mogą Cię zainteresować. Zalecamy bardzo uważnie dokonać wyboru - sprawdź ranking uczelni, wybierz idealne dla Ciebie miasto, porównaj koszty życia etc. Nasi konsultanci mogą Ci pomóc w dokonaniu wyboru! Listę dostępnych uczelni znajdziesz poniżej:


 

Mity o studiach w Anglii

MIT Nr 1. “Przez Brexit studiowanie w Anglii będzie niemożliwe”

Finansowanie studiów w postaci pożyczki na czesne zostało potwierdzone przez rząd brytyjski na 2019 rok. Czyli osoby rozpoczynające studia w 2019 roku mają zapewnione to finansowanie na cały okres studiów. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji co do kolejnych lat, więc istnieje szansa, że obecna aplikacja jest ostatnią szansą na skorzystanie z bardzo dobrych warunków, jakie oferuje Anglia.

MIT Nr 2. “Muszę zdać certyfikat IELTS lub TOEFL aplikując na studia w Anglii“.

Na wiele z uczelni w Anglii wystarczy zdać maturę z języka angielskiego na odpowiednim poziomie. Na te uczelnie nie ma konieczności zdawanie testów IELTS, czy TOEFL! Listę wymaganych testów językowych znajdziesz TUTAJ.

MIT Nr 3. “Studiowanie w Anglii jest drogie”.

Wszystkim obywatelom Unii Europejskiej na 2019 gwarantowana jest pożyczka na czesne. Tak więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami związanymi z nauką!

 
Duża część uczelnia reprezentowanych przez Kastu uznaje maturę z języka angielskiego jako udowodnienie umiejętności językowych!
 

Wymagane dokumenty

1. Świadectwo Dojrzałości

(dosyłasz je, jak już je otrzymasz). Wymagania co do wyników matury wahają się od 50% do około 80% średnich wyników z matur pisemnych. Każdy znajdzie wymagania odpowiadające jego możliwościom!

2. Certyfikat językowy

Duża część uczelni uznaje maturę z języka angielskiego. Pozostałe będą wymagać certyfikatów językowych, jednak zazwyczaj wystarczy wynik na poziomie IELTS równym 6.0, więc też nie są to wygórowane wymagania.

3. List motywacyjny (Personal Statement)

List motywacyjny służy do tego, żeby udowodnić Twoją chęć do podjęcia studiów na konkretnym kierunku i ma on na celu wyróżnić Cię spośród innych kandydatów. Jest to bardzo ważny dokument, dlatego napisaliśmy sporo wskazówek, jak powinien wyglądać, znajdziesz je TUTAJ.

4. List referencyjny

Musi zostać napisany przez osobę, która dobrze Cię zna od strony akademickiej. Możesz skorzystać ze wskazówek, które stworzyliśmy.

*Bardziej szczegółowe wymagania znajdziesz przy opisie każdego z kierunków studiów, a opisy wymaganych dokumentów - tutaj.
 

Jak zaaplikować?

Wiesz już, na jaki kierunek studiów chcesz aplikować? W takim razie przed Tobą pozostały 3 proste kroki do studiów w Anglii:

  1. Wypełnij formularz aplikacyjny Kastu.
  2. Załącz niezbędne dokumenty.
  3. Czekaj na odpowiedź i szykuj się do wyjazdu na studia!

Z Kastu - to proste!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że teraz musisz skupić się na maturze lub innych rzeczach i nie masz czasu na zajmowanie się aplikacją. Dlatego z pomocą przychodzi zespół KASTU i wspiera Cię w cały procesie, tak żebyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze i nie stracił szansy do spełnienia swoich marzeń o studiach za granicą! 

  • Pomożemy Ci dobrać kierunek studiów! (Jeśli nie wiesz jeszcze co chcesz robić w przyszłości, możesz skorzystać z testu preferencji zawodowych)
  • Wyjaśnimy cały proces aplikacji i powiemy jakie dokumenty są wymagane!
  • Sprawdzimy całą Twoją aplikację, włącznie z Personal Statement!
  • Opłacimy za Ciebie UCAS!
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Edyta Styś
Konsultantka (Anglia, Holandia)
Edyta Styś
Natalia Pabirowska
Konsultantka (Chiny)
Natalia Pabirowska
Agata Cuper
Konsultantka (Dania)
Agata Cuper
Konrad Walczyk
Project Manager
Konrad Walczyk
arrow
arrow