Studia w Anglii? Prosta aplikacja z Kastu!

2018-10-17

Zastanawiasz się jakie studia wybrać? 

Niezależnie od wyboru kierunku możesz skończyć studia z dyplomem pożądanym na całym świecie! Jak to osiągnąć? Rozpocznij studia w Wielkiej Brytanii!

Masz świetne wyniki w nauce i chcesz studiować na najlepszych uniwersytetach, a może planujesz głównie skupić się na zajęciach praktycznych przygotowujących Cię do tego, by niezwłocznie rozpocząć karierę zawodową? Niezależnie od tego, w którą stronę zdecydujesz się pójść, my wesprzemy Twoją decyzję i zajmiemy się najbardziej uciążliwą i żmudną częścią aplikacji – sprawdzeniem, weryfikacją i przesłaniem wszystkich niezbędnych dokumentów wybranym przez Ciebie uczelniom! 
A może nie wiesz jeszcze co chcesz studiować? Nie ma się czym przejmować :) W naszym zespole mamy psychologa, z którym możesz wykonać testy preferencji zawodowych, co z pewnością pomoże Ci podjąć decyzję o wyborze odpowiedniego kierunku! 

 

WHY UK? 

 • Brytyjski system edukacji jest uznawany za drugi najlepszy na świecie (zaraz po USA!)
 • edukacja kładzie nacisk na praktykę
 • w razie potrzeby łatwiej (niż w innych krajach) znaleźć pracę dorywczą i odciążyć finansowo rodziców – każdy posługuje się językiem angielskim :)
 • Wielka Brytania kształci creative thinkers – do 2020 to jedna z trzech najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy (by World Economic Forum)
 • na całe studia przysługuje pożyczka, w dodatku na bardzo korzystnych warunkach! (niezależnie od wejścia w życie Brexitu studenci rozpoczynający studia w 2019 roku nie muszą się o nic martwić :)
 • doskonała znajomość języka angielskiego po skończeniu studiów – kluczowy język na rynku pracy 
 • kraj największych różnic międzykulturowych – praca w międzynarodowym środowisku 
 • dyplom z Wielkiej Brytanii robi ogromne wrażenie na potencjalnych przyszłych pracodawcach i pokazuje, że jesteś niezależny, otwarty na nowe doświadczenia, wolny od uprzedzeń, elastyczny i przede wszystkim gotowy na podejmowanie wyzwań – są to cechy bardzo wysoko cenione na rynku pracy!
 • uprawiasz sport? Jedne z najlepszych uczelnianych klubów sportowych znajdziesz właśnie tam! 
 • bardzo przyjaźni Brytyjczycy z pewnością sprawią, że Twój dzień zawsze będzie udany :)
 


 

Mity o studiach w Anglii

MIT Nr 1. “Przez Brexit studiowanie w Anglii będzie niemożliwe”

Finansowanie studiów w postaci pożyczki na czesne zostało potwierdzone przez rząd brytyjski na 2019 rok. Czyli osoby rozpoczynające studia w 2019 roku mają zapewnione to finansowanie na cały okres studiów. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji co do kolejnych lat, więc istnieje szansa, że obecna aplikacja jest ostatnią szansą na skorzystanie z bardzo dobrych warunków, jakie oferuje Anglia.

MIT Nr 2. “Muszę zdać certyfikat IELTS lub TOEFL aplikując na studia w Anglii“.

Na wiele z uczelni w Anglii wystarczy zdać maturę z języka angielskiego na odpowiednim poziomie. Na te uczelnie nie ma konieczności zdawanie testów IELTS, czy TOEFL! Listę wymaganych testów językowych znajdziesz TUTAJ.

MIT Nr 3. “Studiowanie w Anglii jest drogie”.

Wszystkim obywatelom Unii Europejskiej na 2018 gwarantowana jest pożyczka na czesne. Tak więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami związanymi z nauką!

Wymagane dokumenty

 • Świadectwo Dojrzałości: (dosyłasz je wtedy, kiedy już je otrzymasz). Wymagania co do wyników matury wahają się od 50% do około 80% średnich wyników z matur pisemnych. Każdy znajdzie wymagania odpowiadające jego możliwościom!
 • Certyfikat językowy: duża część uczelni uznaje maturę z języka angielskiego. Pozostałe będą wymagać certyfikatów językowych, jednak zazwyczaj wystarczy wynik na poziomie IELTS równym 6.0, więc też nie są to wygórowane wymagania. Certyfikat możesz dosłać już po złożeniu aplikacji.
 • List motywacyjny (Personal Statement): list motywacyjny służy do tego, żeby udowodnić Twoją chęć do podjęcia studiów na konkretnym kierunku i ma on na celu wyróżnić Cię spośród innych kandydatów. Jest to bardzo ważny dokument, dlatego napisaliśmy sporo wskazówek, jak powinien wyglądać - znajdziesz je TUTAJ.
 • List referencyjny: musi zostać napisany przez osobę, która dobrze Cię zna od strony akademickiej. Możesz skorzystać ze wskazówek, które stworzyliśmy.

* Bardziej szczegółowe wymagania znajdziesz przy opisie każdego z kierunków studiów, a opisy wymaganych dokumentów - tutaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Tutaj przeczytasz wszystko o studiach w Anglii.  

Co chciałbyś studiować? W wyborze pomoże Ci nasza zaawansowana wyszukiwarka kierunków, którą znajdziesz tutaj

Z Kastu – to proste!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że teraz musisz skupić się na maturze lub innych rzeczach i nie masz czasu na zajmowanie się aplikacją. Dlatego z pomocą przychodzi zespół KASTU:

 • Pomożemy Ci dobrać kierunek studiów!
 • Wyjaśnimy cały proces aplikacji i jakie dokumenty są wymagane!
 • Sprawdzimy całą Twoją aplikację, włącznie z Personal Statement (listem motywacyjnym)!
 • Opłacimy za Ciebie UCAS!
 • Cała pomoc merytoryczna i administracyjna jest bezpłatna! Tylko i wyłącznie w momencie otrzymania przyjęcia warunkowego lub bezwarunkowego pobierana jest drobna opłata w wysokości 150 zł. Niezależnie od tego na ile kierunków aplikujesz opłata jest tylko jedna!