Wolne miejsca na uczelniach w Danii!

2018-03-21

Na niektórych duńskich uczelniach są jeszcze wolne miejsca i można na nie aplikować!
 

Aplikować trzeba jak najszybciej, a aplikacja rozpatrywana będzie pod warunkiem, że będą jeszcze dostępne miejsca.Oferty z uczelni wysyłane są na bieżąco, do wyczerpania miejsc.

Poniżej znajdziesz listę kierunków, na które można jeszcze aplikować (lista jest aktualizowana na podstawie informacji, jakie otrzymujemy z uczelni).

Dania Academy, University of Applied Sciences

Dlaczego Dania?

Wymagania rekrutacyjne

Wypis godzin oraz ocen
W Danii uczelnie wymagają odpowiedniej liczby godzin z konkretnych przedmiotów z liceum. Zwróć uwagę na wymagania na każdym kierunku i pamiętaj, że odnoszą się one do godzin zegarowych i trzeba się ich trzymać. Jeśli brakuje Ci godzin z jakiegoś przedmiotu, szanse na przyjęcie znacznie maleją.

List motywacyjny
Interesujący i szczegółowy list jest Twoją szansą, aby wybić się spośród innych aplikantówi wykazać się odpowiednią motywacją do studiowania konkretnej dziedziny. Kilka rad odnośnie tego jak napisać dobry list motywacyjny znajdziesz tutaj.
Możesz także tutaj zamówić darmową instrukcję pisania Personal Statement w formacie pdf.
Pamiętaj o tym, że Twój formularz po wysłaniu zostanie sprawdzony przez konsultantów Kastu. Jeśli będzie taka konieczność, to udzielimy Ci porad jak poprawić Twój cover letter.

Język angielski
Przy aplikacji na studia w Danii musisz udowodnić, że Twoja znajomość języka angielskiego jest na odpowiednim poziomie. Testy honorowane przez wszystkie uczelnie partnerskie znajdziesz tutaj. Test Kastu, uznawany na powyższe uczelnie orgaizowany będzie 7 kwietnia.

Rozmowa z uczelnią
Niektóre uczelnie w Danii nie podejmują ostatecznej decyzji o przyjęciu, dopóki nie odbędą rozmowy z osobą aplikującą. Rozmowa może zostać przeprowadzona osobiście (np. w Warszawie) lub przez Skype.

Dodatkowe wymagania
Niektóre kierunki mogą mieć dodatkowe wymagania rekrutacyjne, np. esej lub portfolio na kierunki artystyczne. Przed złożeniem aplikacji zapoznaj się dokładnie z wymaganiami na wybrany kierunek.

 

 

Zalety studiowania według studentów

  • Wykłady teoretyczne stanowią mniejsza część studiów, co oznacza mniej czasu spędzonego nad książkami.
  • Wiedza teoretyczna stosowana jest w praktyce, np. w trakcie projektów grupowych, przez co zdobywa się praktyczne umiejętności oraz doświadczenie.
  • Stosunki między wykładowcami, a studentami nie są formalne, zdarza się, że wspólnie idą do baru i rozmawiają przy piwie. Przez to wykładowcy traktowani są bardziej jak doradcy, koledzy.
  • Zdobyta wiedza oraz doświadczenie są łatwe w zastosowaniu w praktyce, nie tylko po skończeniu studiów. Niektórzy studenci zakładają własne firmy już w trakcie studiowania.
  • Międzynarodowe środowisko nie tylko jest interesujące i zapewnia różnorodność warunków do nauki, ale daje możliwość zawarcia cennych kontaktów z całego świata i uczy jak współpracować z przedstawicielami innych kultur.
  • Duńska tolerancja, praktyczne i kreatywne podejście do problemów oraz umiejętność interakcji z klientami są bardzo ważne przy prowadzeniu biznesu. A właśnie tych umiejętności możesz się nauczyć podczas studiów w Danii.

 

 

W czym pomagamy?

  • Doradzimy Ci w wyborze uczelni oraz kierunku studiów
  • Poinformujemy Cię o tym, jak wygląda proces rekrutacji i jakie dokumenty są niezbędne w momencie aplikcji na zagraniczną uczelnię
  • Sprawdzimy Twój list motywacyjny
  • Przekażemy Ci praktyczne informacje dla konkretnego kraju

 

 

 

Masz pytania?
Edyta Styś
Konsultantka (Anglia, Holandia, Dania)
Edyta Styś
Natalia Pabirowska
Konsultantka (Chiny, Dania)
Natalia Pabirowska
Konrad Walczyk
Project Manager
Konrad Walczyk
arrow
arrow