Rekrutacja na studia w Anglii - druga tura

2018-01-23
Aplikacja na studia w Anglii jeszcze trwa - do 30 czerwca! Masz szansę na rozpoczęcie studiów w kraju, który słynie z bardzo wysokiego poziomu nauczania. Spełniaj swoje marzenia, rozpocznij przygodę życia i rozwijaj skrzydła! Aplikować można na kierunki, na których są dostępne miejsca, więc przed wysłaniem formularz skontaktuj się z konsultantami Kastu, którzy sprawdzą to dla Ciebie.

Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje przy aplikacji na studia w Anglii - wymagane dokumenty, proces aplikacji i inne, ważne informacje.
 

Angielskie uniwersytety

Uniwersytety w Anglii oferują bardzo szeroki wachlarz kierunków studiów, które mogą Cię zainteresować. Zalecamy bardzo uważnie dokonać wyboru - sprawdź ranking uczelni, wybierz idealne dla Ciebie miasto, porównaj koszty życia etc. Nasi konsultanci mogą Ci pomóc w dokonaniu wyboru! Listę dostępnych uczelni znajdziesz poniżej:


 

Mity o studiach w Anglii

MIT Nr. 1. “Przez Brexit studiowanie w Anglii będzie niemożliwe”

Finansowanie studiów w postaci pożyczki na czesne zostało potwierdzone przez rząd brytyjski na 2018 rok. Czyli osoby rozpoczynające studia w 2018 roku mają zapewnione to finansowanie na cały okres studiów. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji co do kolejnych lat, więc istnieje szansa, że obecna aplikacja jest ostatnią szansą na skorzystanie z bardzo dobrych warunków, jakie oferuje Anglia.

MIT Nr. 2. “Muszę zdać certyfikat IELTS lub TOEFL aplikując na studia w Anglii“.

Na wiele z uczelni w Anglii wystarczy zdać maturę z języka angielskiego na odpowiednim poziomie. Na te uczelnie nie ma konieczności zdawanie testów IELTS, czy TOEFL! Listę wymaganych testów językowych znajdziesz TUTAJ.

MIT Nr. 3. “Studiowanie w Anglii jest drogie”.

Wszystkim obywatelom Unii Europejskiej na 2018 gwarantowana jest pożyczka na czesne. Tak więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami związanymi z nauką!

 

Wymagane dokumenty

 • Świadectwo Dojrzałości (dosyłasz je, jak już je otrzymasz). Wymagania co do wyników matury wahają się od 50% do około 80% średnich wyników z matur pisemnych. Każdy znajdzie wymagania odpowiadające jego możliwościom!
 • Certyfikat językowy. Duża część uczelni uznaje maturę z języka angielskiego. Pozostałe będą wymagać certyfikatów językowych, jednak zazwyczaj wystarczy wynik na poziomie IELTS równym 6.0, więc też nie są to wygórowane wymagania.
 • List motywacyjny (Personal Statement). List motywacyjny służy do tego, żeby udowodnić Twoją chęć do podjęcia studiów na konkretnym kierunku i ma on na celu wyróżnić Cię spośród innych kandydatów. Jest to bardzo ważny dokument, dlatego napisaliśmy sporo wskazówek, jak powinien wyglądać, znajdziesz je TUTAJ.
 • List referencyjny. Musi zostać napisany przez osobę, która dobrze Cię zna od strony akademickiej. Możesz skorzystać ze wskazówek, które stworzyliśmy.

*Bardziej szczegółowe wymagania znajdziesz przy opisie każdego z kierunków studiów, a opisy wymaganych dokumentów - tutaj.
 

Duża część uczelnia reprezentowanych przez Kastu uznaje maturę z języka angielskiego jako udowodnienie umiejętności językowych!

Jak zaaplikować?

Wiesz już, na jaki kierunek studiów chcesz aplikować? W takim razie przed Tobą pozostały 3 proste kroki do studiów w Anglii:

 1. Wypełnij formularz aplikacyjny Kastu.
 2. Załącz niezbędne dokumenty.
 3. Czekaj na odpowiedź i szykuj się do wyjazdu na studia!

 

Z Kastu - to proste!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że teraz musisz skupić się na maturze lub innych rzeczach i nie masz czasu na zajmowanie się aplikacją. Dlatego z pomocą przychodzi zespół KASTU i wspiera Cię w cały procesie, tak żebyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze i nie stracił szansy do spełnienia swoich marzeń o studiach za granicą! 

 • Pomożemy Ci dobrać kierunek studiów!
 • Wyjaśnimy cały proces aplikacji i jakie dokumenty są wymagane!
 • Sprawdzimy całą Twoją aplikację, włącznie z Personal Statement!
 • Opłacimy za Ciebie UCAS!
 • Zrobimy to wszystko całkowicie BEZPŁATNIE!
   
Masz pytania? Skontaktuj się z nami!
Edyta Styś
Konsultantka (Anglia, Holandia, Dania)
Edyta Styś
Natalia Pabirowska
Konsultantka (Chiny, Dania)
Natalia Pabirowska
Konrad Walczyk
Project Manager
Konrad Walczyk
arrow
arrow