Northumbria University

Amsterdam
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Zdobądź dyplom angielskiej uczelni studiując w Amsterdamie - stolicy Holandii!

Northumbria University oferuje już kierunki magisterskie w dwóch popularnych wśród studentów miastach: Newcastle oraz w Londynie. Od września 2018 ten angielski uniwersytet zaczął oferować również studia w Amsterdamie.
Wykładowcy i studenci z Northumbria University korzystają z nowoczesnej infrastruktury oraz wyposażenia Amsterdam University of Applied Sciences (AUAS).

Northumbria University w Amsterdamie oferuje magisterskie, akredytowane studia dzienne Są to takie same programy jak te, które obecnie z dużym sukcesem funkcjonują w Anglii. Językiem wykładowym jest język angielski a po ukończeniu studiów uzyskuje się dyplom uczelni angielskiej.

Tutaj znajdziesz broszurę Northumbria University w Amsterdamie.

Amsterdam

Amsterdam to jedno z najpięknięjszych i najszybciej się rozwijających miast w europie - ma bogatą historię, sympatycznych mieszkańców i jest tętniącym życiem centrum handlu i nauki.
W Amsterdamie studenci znajdą światowej klasy muzea, teatry, muzykę, bary i restauracje w, których bez problemu można porozumieć się w języku angielskim, który jest nieoficjalnym drugim językiem tego miasta.
 

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Ważne jest, by uczelnia otrzymała wyniki testu z języka angielskiego do 31 lipca.

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.5 lub wynik z matury z języka angielskiego na minimum 60% w części ustnej oraz 75% z części pisemnej na poziomie podstawowym lub 70% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym

  • Na niektóre kierunki wymagany będzie IELTS 7.0 lub wynik z matury z języka angielskiego na minimum 65% w części ustnej oraz 80% z części pisemnej na poziomie podstawowym lub 75% z części pisemnej na poziomie rozszerzonym

Informacje na temat dostępnego zakwaterowania znajdziesz tutaj  Student Hotel Amsterdam City i tutaj AmstelHome. W sprawie zakwaterowania warto też kontaktować się pod adresem amsterdam.campus@northumbria.ac.uk.