Zuyd University of Applied Sciences

Maastricht
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Zuyd jest regionalną instytucją szkolnictwa wyższego i znajduje się w południowym rejonie Holandii (prowincja Limburg)

Jest to wspaniałe miejsce, jeśli jesteś zainteresowany nie tylko  Holandią, ale i podróżą po krajach ościennych.

Proponowany przez Kastu program jest wykładany w pięknym i tętniącym życiem mieście Maastricht, w pobliżu granicy z Belgią. Miasto i jego okolica w 2018 roku ma stać się Europejską Stolicą Kultury, więc jest to idealne miejsce na studia dla osób zainteresowanych imprezami kulturalnymi i mieszkaniem w  ciągle odnawiającym się  mieście. Więcej o regionie i oferowanych możliwościach oraz życiu miasta można znaleźć tu. Położenie uczelni w centrum tego miasta zapewnia nie tylko dogodne i przyjemne warunki do życia, ale również otwiera możliwości łatwego podróżowania po Europie i świecie oraz zwiedzania różnych miejsc, sprzyjając rozwojowi współpracy międzynarodowej. Wiele wydziałów współpracuje z zagranicznymi uczelniami, firmami i innymi instytucjami z całego świata i chętnie dołącza do różnych międzynarodowych organizacji, projektów i inicjatyw. Ze względu na intensywną współpracę międzynarodową tak pracownicy uczelni, jak i studenci mają możliwość uczestniczenia w wielu różnych działaniach i zdobycia cennego międzynarodowego doświadczenia, zarówno poprzez programy wymiany, jak i uczestnictwo w realizowanych na  Uniwersytecie projektach. 

Uniwersytet posiada wiele obiektów w rożnych częściach miasta, ale każdy z nich  angażuje studenta w środowisko uczelniane. Uniwersytet włącza się w proces nauczania, upowszechniania wiedzy oraz rozwój kulturalny i gospodarczy regionu, wdraża innowacyjne programy. Wszystkie one mają na celu w pełni przygotować studenta do pracy w wybranej dziedzinie i ujawnić wszystkie jego zalety, a także możliwości wykorzystania ich do celów zawodowych. Działalność uczelni opiera się na metodzie łączenia nauczania, badań i ochrony środowiska naturalnego, która wspiera rozwój innowacyjnych i twórczych rozwiązań współczesnych problemów rynku. Organizacja pracy uczelni opiera się na podziale na niewielkie grupy inicjatywne, co pozwala na dokładne, wnikliwe przeanalizowanie każdego problemu. Dzięki temu możesz liczyć, że każdej nurtującej Cię kwestii poświęcone będzie odpowiednio dużo czasu, a jednocześnie każdy twój problem zostanie rozwiązany i szybko, i sprawnie. Każdy wydział posiada także oddzielne zespoły odpowiedzialne za wyszukiwanie praktyki, zapewniając w ten sposób nie tylko łatwiejszą komunikację z uczelnią, ale także dopasowanie opcji praktyk najbardziej odpowiadającej wymogom specjalności wybranej przez studenta.

Uniwersytet oferuje szeroki zakres usług i możliwości dostępnych dla wszystkich studentów:  

  • Biblioteka: jest to miejsce nowoczesne i interaktywne. Wyposażona w  skomputeryzowane miejsca pracy, można tutaj otrzymać pomoc, wypożyczyć książki i czasopisma, ale także sprzęt audio-wideo. Na stronie biblioteki można uzyskać dostęp do wielu elektronicznych baz danych, a karta biblioteczna daje nie tylko dostęp do wszystkich bibliotek na wydziałach  Uniwersytetu Zuyd, ale i wielu bibliotek w całym regionie.
  • Podręczniki: wszyscy studenci są informowani o niezbędnych podręcznikach oraz możliwościach ich zakupienia. Ponieważ książki są dość drogie, a niektóre potrzebne są tylko przez krótki  czas, kupować tych najdroższych naprawdę nie warto. Uniwersytet przygotowuje także targi książki online i studenci mają okazję zakupu niezbędnych podręczników taniej.
  • ICT: Każdy student ma możliwość podłączenia się  do uniwersyteckiego Wi-Fi, do komputera University. Otrzymuje także adres e-mail i wirtualną przestrzeń do przechowywanych plików, jak również dostęp do sprzętu drukarskiego i usług skanowania. 
  • Sport Studentom Zuyd oferowane są karty sportowe Uniwersytetu w Maastricht, który zapewnia korzystne zniżki w klubach sportowych.

Będziesz mieć wiele możliwości zaangażowania się w ciekawe zajęcia, interesujące formy spędzania czasu i rozmowy z innymi studentami. Twój pobyt w tym tętniącym życiem mieście na pewno nie będzie ograniczać się tylko do nauki. Jeszcze przed rozpoczęciem studiów wszyscy nowi studenci są włączani do Introduction, wydarzeń, podczas których poznają przyszłych kolegów, studentów innych wydziałów, wykładowców, miasto i uczelnię. Udział w imprezie jest całkowicie darmowy i pozwala na zdobycie naprawdę wspaniałych doświadczeń. Więcej informacji na temat organizacji przedsięwzięcia można znaleźć tutaj (informacje opublikowane tuż przed imprezą). 

Podobne przedsięwzięcia mające na celu integrację ze środowiskiem akademickim organizuje również wiele wydziałów i stowarzyszeń studenckich, więc można znaleźć sobie ciekawą imprezę i dołączyć do niej. Miasto Maastricht przygotowuje również swoje wydarzenie INKOM

W mieście działa także Studium Generale - centrum kultury, które organizuje różne imprezy, spośród których większość odbywa się w języku angielskim i jest przeznaczona dla studentów. Ponieważ w Maastricht znajduje się kilka uczelni, nie brakuje tu stowarzyszeń studenckich. Organizują wiele imprez, spotkań, które są doskonałą okazją do nawiązania nowych przyjaźni i  wesołego spędzenia wolnego  czasu. 

Największe stowarzyszenia:

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
  • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.0
  • TOEFL – 80
W kwestii poszukiwania zamieszkania w Maastricht najlepiej jest zwrócić się do agencji mieszkaniowej współpracującej z Uniwersytetem Maastricht Housing. Należy uważnie przejrzeć informacje na ich stronie i nie zapomnieć zapoznać się z warunkami korzystania z usługi.

Po zapoznaniu się z  informacją zostaje tylko zarejestrować się i rozpocząć poszukiwania mieszkania. Firma oferuje pokoje umeblowane i nieumeblowane, ale nie warto decydować się na tylko jeden z wariantów. Im więcej wniosków złożysz, tym bardziej prawdopodobne, że otrzymasz mieszkanie. Na stronie wymagana jest jednorazowa opłata rejestracyjną 35€. 

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących rejestracji, mieszkania itd., można zawsze skorzystać  z podanych kontaktów.