University West

Trollhättan
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Zintegrowane uczenie się jest kluczem do sukcesu

University West to założony w Trollhättan nowoczesny uniwersytet oferujący studia we współczesnym otoczeniu. Środowisko do życia i nauki zostało zaprojektowane w szwedzkim stylu: proste, ale innowacyjne i nowoczesne. University West koncentruje się na uczniu i jego potrzebach, aby zaoferować idealny tryb nauki dla każdego studenta. Nauczanie zintegrowane jest uniwersytecką metodą stosowaną do pracy ze studentami i realizacji wizji uniwersytetu i polega na łączeniu nauki, życia osobistego oraz marzeń i celów a także zdobywają pierwsze doświadczenie podczas studiów! Otwarta i przytulna przestrzeń kampusu z łatwością pomieści wszystkich studentów, pracowników i nowoczesne miejsca do pracy i wypoczynku.

 

Prawdziwa edukacja

Uniwersytet oferuje programy licencjackie i magisterskie z zakresu informatyki, ekonomii i zarządzania, zdrowia i opieki, edukacji i języków, mediów, ludzi i społeczeństwa oraz technologii. Programy studiów wyższych opracowywane są w ścisłej współpracy z pracodawcami, biznesem i opinią publiczną. Dzięki profilowi ​​Work Integrated Learning (WIL) studenci zdobywają doświadczenie zawodowe podczas nauki. Jednym z przykładów tego rodzaju studiów jest Kooperacja, gdzie studia dzielą się na okresy, w których student otrzymuje płatną pracę w firmie.

Zastosowanie badań

Prowadzone są badania w dziedzinie technologii, nauk społecznych, zdrowia i opieki oraz nauk humanistycznych. Zintegrowane uczenie się (WIL) jest ważną interdyscyplinarną dziedziną badań. Badania procesów produkcyjnych w branży są szczególnie ważne - odbywa się to w ścisłej współpracy z różnymi firmami.

Tętniący życiem kampus

Usytuowany w samym sercu Trollhättan University West oferuje łatwy dostęp do kultury i rozrywki, zakupów lub cudowny spacer kanałem. Tutaj środowisko uczenia się jest niezwykle żywe. Zostaniesz powitany przez inspirujące i praktyczne środowisko studyjne z mnóstwem miejsc do spędzenia czasu z przyjaciółmi lub studiowania - tutaj znajdziesz najlepsze warunki do pobudzenia kreatywności i rozwoju.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej – do formularza aplikacyjnego załącz świadectwo dojrzałości (maturalne) wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum) - do obu tych dokumentów potrzebne jest też tłumaczenie przysięgłe.
Uwaga: na tą uczelnię, mogą aplikować tylko osoby, które ukończyły już szkołę średnią i posiadają świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej. Oznacza to, że jeśli jesteś właśnie w ostatniej klasie liceum/technikum to musisz zrobić sobie GAP year przed aplikacją na University of West.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.5 (minimum 5.5 z każdej części) lub
  • TOEFL – 90 (w tym minimum 20 z pisania, skala to 0-30)

*Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić w zależności od kierunku.

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (oryginał z tłumaczeniem przysięgłym)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w jeden z następujących sposobów:

  • IELTS - 6.5 (co najmniej 5.5 z każdej części)
  • TOEFL – 90 (w tym minimum 20 z pisania, skala to 0-30)

*Wymagania językowe mogą się zmieniać i różnić w zależności od kierunku.

Dla studentów międzynarodowych jest opcja zakwaterowania: Eidar Housing AB. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego uniwersytet nie może z góry zagwarantować miejsca dla każdego studenta.

Życie i studiowanie w tym samym mieście to wielki atut. Eidar Housing AB oferuje apartamenty studenckie w dwóch oddzielnych budynkach w dzielnicy Kronogården, z łatwym dostępem do uniwersytetu rowerem lub autobusem. W pobliżu nieruchomości znajduje się wiele rozrywek i niezbędnych usług: centrum kultury, klub fitness, biblioteka, supermarket, pizzeria, fryzjer. Możesz wynająć mieszkanie samodzielnie lub ze znajomymi, pokoje są w pełni wyposażone.

Szwedzki Narodowy Związek Studentów (SFS) 2014 Trollhättan tytułem Studenckiego Miasta Roku!

Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat zakwaterowania.