HZ University of Applied Sciences

Vlissingen/Middelburg
 • A strong international student community orientation;
 • A coastal location in the South Western part of The Netherlands;
 • A strong relationship with companies during the study period;
 • A strong buddy system of a student ambassadors team;
 • Top study programmes such as Chemistry, Civil Engineering and Logistics Engineering;
 • An extensive network of partner universities.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

HZ University of Applied Sciences – każdy student jest ważny!

HZ to uniwersytet nauk stosowanych ceniony w całym kraju za wysoką jakość programów, nowoczesną infrastrukturę i międzynarodową atmosferę. Nauczyciele, kadra naukowa i pozostali pracownicy uczelni kładą duży nacisk na coaching indywidualny. Zawsze możesz liczyć na wsparcie fachowych doradców, którzy pomogą Ci wybrać dodatkowe przedmioty i sprawdzą Twoje możliwości zawodowe. Perspektywy kariery po ukończeniu HZ są bardzo dobre - podczas, gdy 25% absolwentów kontynuuje naukę na poziomie magisterskim, aż 71,1% wchodzi na rynek pracy. Wiele renomowanych firm chętnie zaprasza absolwentów HZ do współpracy.

 • 4669 studentów,
 • 333 wykładowców,
 • 9 anglojęzycznych kierunków licencjackich,
 • 1 anglojęzyczny program magisterski,
 • 50 różnych narodowości

 

Uczelnia oferuje kierunki w dziedzinie: hydrologii, technologii, biznesu, turystyki, opieki zdrowotnej i logistyki.

Przez 10 lat z rzędu HZ uplasował się w rankingu w pierwszej trójce najlepszych Uniwersytetów Nauk Stosowanych w Holandii.

 

Studiowanie na wybrzeżu

Prowincja Zeeland jest znana z spektakularnego wybrzeża oraz szerokich i czystych plaż. Ze swoim wspaniałym krajobrazem, przybrzeżnymi wioskami, wydmami i rezerwatami przyrody, to zdecydowanie najbardziej popularny region turystyczny. Obok wielu muzeów, letnich bazarów (ze świeżymi lokalnymi produktami i wyrobami rzemieślniczymi), regionalnych festiwali kulinarno-muzycznych i teatru Zeeland jest gospodarzem wielu dużych międzynarodowych imprez.

Centrum miasta Middelburg należy do jednego z najpiękniejszych w całym kraju. Posiada ono bogate dziedzictwo kulturowe, ponieważ jego historia sięga aż do I połowy IX wieku. Miasto oferuje zróżnicowany wachlarz sklepów, pubów, restauracji i eventów. To urocze miejsce do odkrycia.

Z piękną plażą, malowniczą promenadą i wieloma chodnikowymi kawiarniami, Vlissingen emanuje atmosferą całorocznych wakacji. Miasteczko jest na tyle małe, że można poruszać się po nim w holenderskim stylu: na rowerze. Jednocześnie jest na tyle duże, aby móc cieszyć się prawdziwym studenckim życiem. Większość studentów HZ żyje w mieszkaniach studenckich w centrum miasta. Organizują oni kolacje, imprezy studenckie, chodzą do lokalnych pubów i spędzają swoje wieczory w kinie. Czy wspominaliśmy już o plaży? To świetne miejsce na poranne bieganie, piknik lub spotkanie z przyjaciółmi.

 

Poczuj się jak w domu, 2500 kilometrów z dala od niego

Decydując się na HZ, zanurzysz się w zróżnicowanym środowisku, pełnym studentów nie tylko z Holandii, ale także z wielu innych krajów. Zaletą małej społeczności jest łatwość nawiązywania nowych kontaktów, dlatego nikt nie czuje się tam obco. Życie na kampusie dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Ludzie, których tam spotkasz sprawią, że poczujesz się jak w domu, nawet jeśli jesteś setki kilometrów z dala od niego. Nigdy nie będziesz sam, mając te wszystkie kolorowe osobowości wokół Ciebie! smiley

 

Międzynarodowe środowisko

Każdy międzynarodowy absolwent powie Ci, że wyjazd na studia za granicę był najlepszą decyzją w jego życiu. Ponieważ jest to bezcenne doświadczenie życiowe, nieustająca przygoda na drodze rozwoju osobistego, która w rezultacie sprawi, że poczujesz się obywatelem świata. W HZ globalizacja leży u podstaw systemu edukacji.

W trakcie studiów masz możliwość spędzenia jednego semestru za granicą na jednym z wielu Uniwersytetów Partnerskich HZ. Oprócz tego możesz odbyć staż za granicą i uczestniczyć w projektach międzynarodowych. Uczelnia oferuje możliwości zrobienia stażu w wielu różnych krajach. Doświadczanie tylu kultur i języków może być fantastycznym dodatkiem do Twojego CV! smiley
 

 

Zobacz też Instastory naszych studentów z HZ

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80

  Uniwersytet oferuje studentom pomoc w znalezieniu mieszkania, ale, jak wszędzie indziej, bardzo ważne jest, by zwrócić się o nią odpowiednio wcześniej. Najlepiej zrobić to jeszcze wiosną – im wcześniej zainteresujemy się szukaniem odpowiedniego lokum, tym większa szansa na zdobycie lepszego pokoju. Uniwersytet oferuje zakwaterowanie w specjalnych domach studenckich, które zlokalizowane są w pobliżu centrum miasta - można spacerem dotrzeć do plaży lub bulwaru, a na uniwersytet łatwo przyjedziecie na rowerze.

  APV Housing w mieście Vlissingen: https://www.apvlissingen.com/
  APV Housing w mieście Middelburg: https://www.apvlissingen.com/

  Samodzielne poszukiwanie mieszkania:

  Jeśli nie chcesz skorzystać z żadnego z proponowanych wariantów, mieszkania możesz szukać samodzielnie. Warto jednak pamiętać, że musisz się zarejestrować w Urzędzie Miasta do pierwszego października. Aby się zarejestrować, należy najpierw  mieć zakwaterowanie, ponieważ podczas rejestracji należy przedstawić umowę najmu. Jeśli w określonym terminie  nie wypełnisz druku rejestracji, będziesz musiał zapłacić pełną cenę za studia, więc miej to na uwadze podczas samodzielnego poszukiwania mieszkania.

  Hotele:

  Czasami zdarza się, że przed wyjazdem na studia studenci jeszcze nie mają gdzie mieszkać. W takiej sytuacji można szukać tymczasowego lokum – hostele, hotele itp. Rozwiązania takie pomogą Ci zyskać na czasie podczas poszukiwania stałego mieszkania. Należy pamiętać, że po przybyciu do Holandii łatwiej znaleźć mieszkanie niż na odległość.

  Oto kilka przydatnych linków:

  •    http://www.booking.com/ (wyszukiwanie hotelu)
  •    http://www.hostelworld.com/ (wyszukiwanie hostelu)
  •    http://www.hostelz.com/ (wyszukiwanie hostelu)