University Pathway - Alpadia (Freiburg)

Uczelnia
university of your choice (DE)
Miasto, kraj
Freiburg, Germany
Czas trwania studiów
1 lata
Zakres programowy
Koszty studiowania
0 €
Język nauczania
German (DEU)
Rodzaj studiów
Bachelor
Rozpoczęcie studiów
Winter intake start date
2024-08-01
2024-01-02
Zakończenie rekrutacji
Winter intake deadline
2024-05-01
2023-11-01
O programie
Wymagania rekrutacyjne
Możliwości kariery

"Alpadia" szkoła językowa

Szkolenia dla dorosłych w "Alpadia" są oficjalnie uznawane przez szwajcarskie, francuskie, niemieckie i międzynarodowe organizacje specjalizujące się w edukacji i turystyce międzynarodowej. Wybierając naukę w "Alpadia", wybierasz jedną z najbardziej szanowanych szkół językowych.

Jakość

"Alpadia" oferuje zachęcające i dynamiczne lekcje, dostosowane do wszystkich poziomów zaawansowania języka. Niewielkie grupy zapewniają, że nauczyciele mogą indywidualnie pomagać studentom, a programy społeczne dają możliwość praktycznego stosowania nowych umiejętności językowych.

Społeczna odpowiedzialność

Misją "Alpadia" jest zachęcanie studentów do zaangażowania się w naukę języka i poszerzania swojego horyzontu. Czerpiąc inspirację z różnorodności i wielojęzyczności Niemiec, rozumiemy, że nauka i komunikacja w różnych językach to klucz do zmiany świata i promowania zrównoważonego rozwoju.

Universytecki Pathway

Język niemiecki jest oficjalnym językiem sześciu krajów europejskich, dlatego jest najczęściej używany jako język Unii Europejskiej. Kursy języka niemieckiego w "Alpadia" pozwolą Ci opanować ten uroczy język.

Program Universytecki Pathway jest stworzony dla międzynarodowych studentów zainteresowanych studiowaniem w Europie. Program pomoże Ci zdobyć umiejętności językowe, dostosować się do życia i studiowania za granicą oraz zwiększyć szanse na dostanie się na wymarzony uniwersytet.

 • Niewielkie klasy. Klasy mogą liczyć maksymalnie 14 studentów, a mini grupy - 8.
 • Dynamiczne zajęcia. Nauczyciele korzystają z uznanych metod nauczania języka niemieckiego jako obcego (DaF), a także nowoczesnych narzędzi i mediów, aby zapewnić atrakcyjne i dynamiczne lekcje.
 • Test wstępny. Dzięki testowi online przed rozpoczęciem kursu dokładnie ustalimy, która grupa będzie dla Ciebie najlepsza, abyś mógł osiągnąć największy postęp.
 • Dobre miejsce. Fantastyczna lokalizacja szkoły w Freiburgu.

Cena studiów

20 LEKCJI TYGODNIOWO

25 LEKCJI TYGODNIOWO

Co obejmuje pakiet Universytecki Pathway?

 • Opłata rejestracyjna. Ta opłata pokrywa początkową ocenę znajomości języka, koszty administracyjne i potwierdzenie rezerwacji w programie.
 • Kursy. Obejmuje 20 lub 25 lekcji tygodniowo, ocenę przekwalifikowania z jednego poziomu językowego na kolejny oraz certyfikat ukończenia szkoły językowej.
 • Aktywności społeczne. Aktywności społeczne są organizowane przez szkołę językową. Obejmuje wycieczki, zajęcia sportowe/kulinarne/muzyczne/taneczne i inne aktywności mające na celu poznanie kultury i doskonalenie języka w rzeczywistych (i przyjemnych) sytuacjach.
 • Materiały edukacyjne. Koszt szkolenia językowego obejmuje podręczniki, ćwiczenia, dostęp do zasobów internetowych i inne materiały.
 • Administracja aplikacji na studia. W tej opłacie uwzględnione są konsultacje w sprawach studiów, przygotowanie dokumentów i koordynacja procesu aplikacji na uczelnię.
 • Przygotowanie do egzaminu C1. Na przygotowanie wyznaczono 4 tygodnie, podczas których zgłębia się każdą część egzaminu oddzielnie i wykonuje próbne zadania, aby lepiej poznać sam egzamin i jego strukturę.
 • Egzamin telc Deutsch C1. W skład tej opłaty wchodzi odbycie tego* egzaminu i uzyskanie odpowiedniego certyfikatu.

*telc Deutsch C1 to oficjalny egzamin potwierdzający znajomość języka niemieckiego na poziomie C1.

Ważne! Ostateczny koszt kursów zostanie ustalony dopiero po przesłaniu formularza aplikacyjnego i uzgodnieniu szczegółów z szkołą językową.

Freiburg

Freiburg to wielokulturowe miasto o południowym uroku. Miasto, zwane także stolicą Schwarzwaldu, otwiera się na imponujący krajobraz górski i bogatą okolicę wzdłuż Szlaku Wina Badenii. Dzięki wyjątkowej przyrodzie Freiburg stało się jednym z najbardziej ekologicznych miast w Europie i jest pionierem w zakresie energii słonecznej i zrównoważonej architektury.

"Alpadia" została założona w 1972 roku w Freiburgu i mieści się w eleganckim budynku w stylu neoklasycystycznym, z wygodnymi salami lekcyjnymi, jadalnią, przestronnym tarasem i ogrodem. Ucz się języka niemieckiego w przyjaznym, rodzinnym środowisku i ciesz się odkrywaniem tego średniowiecznego miasta uniwersyteckiego poprzez angażujące programy aktywności.

Wymagania rekrutacyjne
 • Wypis ocen - jeśli jeszcze nie ukończyłeś szkoły, konieczne jest dołączenie wypisu ocen. Szczegółowe informacje na temat wypisu ocen i kiedy jest ono wymagane znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości - jeśli już ukończyłeś szkołę, nie trzeba dołączać wypisu ocen, wystarczy załączyć swoje świadectwo dojrzałości na formularzu aplikacyjnym.

 

Uwaga! List motywacyjny nie jest wymaganym dokumentem podczas składania wniosku na programy Uniwersytecki Pathway
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Nie ma żadnych wymagań dotyczących języków angielskiego ani niemieckiego. Można ubiegać się o przyjęcie bez żadnej wiedzy w tych językach.

 • Z powodu rozwijającej się gospodarki i rynku pracy kraj oferuje doskonałe możliwości kariery dla utalentowanych specjalistów po ukończeniu studiów.
 • Niemcy zajmują drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem wskaźnika bezrobocia oraz czwarte miejsce w Europie pod względem początkowego wynagrodzenia absolwentów, które wynosi 45 000 euro.