University Pathway - GLS (Berlin)

Uczelnia
university of your choice (DE)
Miasto, kraj
Berlin, Germany
Czas trwania studiów
1 lata
Zakres programowy
Koszty studiowania
0 €
Język nauczania
German (DEU)
Rodzaj studiów
Bachelor
Rozpoczęcie studiów
Winter intake start date
2024-08-01
2024-01-02
Zakończenie rekrutacji
Winter intake deadline
2024-05-01
2023-11-01
O programie
Wymagania rekrutacyjne
Możliwości kariery

Szkoła Języka Niemieckiego (GLS)

„Star school” w Niemczech


GLS zdobyło nagrodę "Niemiecka Star school" pięć razy i zostało uznane za "Super Gwiazdę" wśród innych najlepszych szkół językowych na świecie. Nagroda "Star school" jest przyznawana corocznie przez magazyn "Study Travel" w Londynie. Wyróżnia ona najlepszą szkołę językową na świecie, opierając się na ocenach profesjonalistów w dziedzinie nauki języków, pochodzących z ponad 60 krajów.


Jedna z TOP 10 najlepszych na świecie

W 2019 roku, w Tokio, magazyn "Ryugaku" nominował GLS jako jedną z dziesięciu najlepszych szkół językowych na świecie. GLS jest jedyną niemiecką szkołą językową, która znalazła się w TOP 10.

 

Uniwersytecki Pathway

Program Uniwersytecki Pathway GLS będzie ci towarzyszyć na każdym kroku i wyznaczy twoją osobistą mapę do studiowania na niemieckich uczelniach wyższych. GLS w Berlinie jest oficjalnym centrum egzaminacyjnym TestDaF i Telc C1, które są wymagane podczas rekrutacji na niemieckie uczelnie wyższe.

Ponad 5000 studentów z 60 krajów uczęszcza na kursy w GLS każdego roku. GLS może zakwaterować jednocześnie 600 studentów.

Program Uniwersytecki Pathway GLS składa się z dwóch głównych części:

 • Organizacji procesu rekrutacji na 3 wybrane przez ciebie uczelnie wyższe.
 • Pełnego przygotowania językowego w kampusie uniwersyteckim GLS w Berlinie.
  • W tym pomoc w uzyskaniu wymaganych certyfikatów językowych oraz przygotowanie do egzaminu.
  • Zajęcia w grupach regularnych - zwykle 12 osób w klasie, a na kursach intensywnych - maksymalnie 8 osób.

 

Cena studiów

STUDIA REGULARNE

STUDIA INTENSYWNE

Co obejmuje pakiet Universytecki Pathway?

 • Opłata rejestracyjna. Ta opłata pokrywa początkową ocenę znajomości języka, koszty administracyjne i potwierdzenie rezerwacji w programie.
 • Kursy. Obejmuje 20 albo 30 lekcji tygodniowo, ocenę przekwalifikowania z jednego poziomu językowego na kolejny oraz certyfikat ukończenia szkoły językowej.
 • Aktywności społeczne. Aktywności społeczne są organizowane przez szkołę językową. Obejmuje wycieczki, zajęcia sportowe/kulinarne/muzyczne/taneczne i inne aktywności mające na celu poznanie kultury i doskonalenie języka w rzeczywistych (i przyjemnych) sytuacjach.
 • Materiały edukacyjne. Koszt szkolenia językowego obejmuje podręczniki, ćwiczenia, dostęp do zasobów internetowych i inne materiały.
 • Administracja aplikacji na studia. W tej opłacie uwzględnione są konsultacje w sprawach studiów, przygotowanie dokumentów i koordynacja procesu aplikacji na uczelnię.
 • Przygotowanie do egzaminu C1. Na przygotowanie wyznaczono 4 tygodnie, podczas których zgłębia się każdą część egzaminu oddzielnie i wykonuje próbne zadania, aby lepiej poznać sam egzamin i jego strukturę.
 • Egzamin telc Deutsch C1. W skład tej opłaty wchodzi odbycie tego* egzaminu i uzyskanie odpowiedniego certyfikatu.

*telc Deutsch C1 to oficjalny egzamin potwierdzający znajomość języka niemieckiego na poziomie C1.

Ważne! Ostateczny koszt kursów zostanie ustalony dopiero po przesłaniu formularza aplikacyjnego i uzgodnieniu szczegółów z szkołą językową.

Kampus uniwersytecki w Berlinie

Berlin, stolica Niemiec, jest znany ze swojej wyjątkowej ilości atrakcji turystycznych, pulsującej kultury i stylu życia, który pozwala się zrelaksować. W rzeczywistości miasto jest najlepiej znane ze swoich wyraźnych kontrastów. Historyczne budynki stoją obok nowoczesnej architektury, ponieważ przeszłość i teraźniejszość się splatają.

Szkoła językowa GLS w Berlinie to jedyna szkoła językowa w Niemczech, która posiada kampus uniwersytecki o powierzchni 16 000 m2, w którym znajduje się historyczny basen i możliwość mieszkania w kampusie uniwersyteckim ucząc się niemieckiego w Berlinie. Kampus uniwersytecki, przypominający park, stanowi oazę zieleni w centrum Berlina.

GLS Berlin virtual tour

Wymagania rekrutacyjne
 • Wypis ocen - jeśli jeszcze nie ukończyłeś szkoły, konieczne jest dołączenie wypisu ocen. Szczegółowe informacje na temat wypisu ocen i kiedy jest ono wymagane znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości - jeśli już ukończyłeś szkołę, nie trzeba dołączać wypisu ocen, wystarczy załączyć swoje świadectwo dojrzałości na formularzu aplikacyjnym.

 

Uwaga! List motywacyjny nie jest wymaganym dokumentem podczas składania wniosku na programy Uniwersytecki Pathway
Wymagania odnośnie języka angielskiego

Nie ma żadnych wymagań dotyczących języków angielskiego ani niemieckiego. Można ubiegać się o przyjęcie bez żadnej wiedzy w tych językach.

 • Z powodu rozwijającej się gospodarki i rynku pracy kraj oferuje doskonałe możliwości kariery dla utalentowanych specjalistów po ukończeniu studiów.
 • Niemcy zajmują drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem wskaźnika bezrobocia oraz czwarte miejsce w Europie pod względem początkowego wynagrodzenia absolwentów, które wynosi 45 000 euro.