Breda University of Applied Sciences

Breda
 • BUas number 36 in The Rookies Global School Rankings from the Top 50 schools offering programs in game design, animation, visual effects, concept art, motion graphics and architectural visualisation.

In addition to the Top 50, BUas scored high in the industry-based rankings:

 • Number 8 in the category Best Game Design & Development Schools in the World.
 • Number 17 in the category Best Concept Art & Illustration Schools in the World.
 • Number 8 in the category Game Design & Development Schools – Production Excellence.
 • Number 9 in the category Visual Effects and Animation Schools – Production Excellence.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Breda University of Applied Sciences - krok w kierunku zrównoważonego rozwoju

Breda University of Applied Sciences jest międzynarodową instytucją szkolnictwa wyższego, która od wielu lat koncentruje się na zagadnieniach globalnych. To świetne miejsce do nauki, jeśli chcesz nie tylko znaleźć przyjaciół z innych krajów, ale także zdobyć wiedzę na temat zarządzania, turystyki, hotelarstwa, a nawet gier komputerowych.

 

8 zalet uczelni

Breda University of Applied Sciences oferuje studia na wysokim poziomie aż w ośmiu dziedzinach:

 • Games. Dzięki wysoce innowacyjnym rozwiązaniom i światowej sławy ekspertom, Breda University of Applied Sciences, może zaoferować tak przyszłościowy kierunek! Tylko tutaj będziesz miał okazję uczyć się od weteranów gier komputerowych i zdobędziesz cenne umiejętności praktyczne, które są kluczowe, jeśli chcesz rozpocząć swoją karierę w jakiejkolwiek międzynarodowej firmie z branży gier komputerowych.
   
 • Media. Chyba nie ma w dzisiejszych czasach nic tak wszechobecnego jak media - są dosłownie wszędzie. Jeśli wybierzesz Breda University of Applied Sciences, dowiesz się, jak działają media, jak z nimi pracować oraz stworzyć odpowiedni przekaz. Informacja, komunikacja, kreatywność to podstawowe elementy życia społecznego wysoko cenione także przez pracodawców. To nie przypadek, że na uczelni tyle o nich się mówi.
   
 • Hotels. Prawdopodobnie już niejeden raz miałeś okazję skorzystać z hoteli, więc na pewno sam dobrze wiesz, jak drobny szczegół może zepsuć nastrój i sprawić, że wakacje będą niemiłym wspomnieniem. Zarządzanie hotelem to prawdziwa sztuka. Dlatego na tej uczelni dowiesz się, jak zapewnić klientom niezapomniane chwile, jak radzić sobie z trudnymi klientami i zapewnić każdemu pożądaną dyskrecję. Co więcej, te studia otworzą Ci drogę do zarządzania hotelami międzynarodowymi!
   
 • Infrastructure. Jeśli przyjrzymy się funkcjonowaniu jakiejkolwiek firmy, zauważymy, że najważniejszymi jej sferami są usługi oraz zarządzanie. Osoby odpowiedzialne za te działy muszą sprawnie podejmować decyzje oraz posiadać rozległą wiedzę na temat tego, jak opracowywać krótko- i długoterminowe strategie. Jeśli interesuje Cię ta ścieżka kariery, wybierz studia na Breda University of Applied Sciences. Dzięki nim dowiesz się, jak osiągać znakomite wyniki na rynku oraz utrzymywać zaangażowanie i motywację swoich pracowników. 
   
 • Logistics. Dzięki tym studiom poznasz ekonomiczną i techniczną stronę logistyki. Ponadto dowiesz się, które trasy transportu są najszybsze, najtańsze oraz jak skutecznie wykorzystać dostępne zasoby.
   
 • Buildings. Czy tego chcemy, czy nie, świat staje się coraz bardziej zurbanizowany. Dookoła nas wyrastają drapacze chmur i nowe dzielnice. Infrastruktura miejska zmienia się na naszych oczach i cały czas zastanawiamy się, jak połączyć zrównoważony rozwój z naszymi rosnącymi potrzebami. Z tego powodu istnieje ogromne zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy znajdą odpowiednie rozwiązania pomagające zwiększyć przestrzeń zieleni na obszarach miejskich, zmniejszyć zatory komunikacyjne, promując jednocześnie ekologię. Takie umiejętności możesz uzyskać dzięki Breda University of Applied Sciences!
   
 • Tourism. Czy kiedykolwiek myślałeś nad tym, jaki wpływ na środowisko ma Twój wybór wakacyjnego miejsca? W jaki sposób turyści zmieniają życie lokalnych społeczności? Jak dostosować się do stale zmieniających się potrzeb rynku? Turystyka jest niewątpliwie jedną z najważniejszych dziedzin nie tylko w naszym życiu, ale także na Breda University of Applied Sciences.
   
 • Leisure and events. Czy chcesz się nauczyć, jak profesjonalnie świadczyć usługi w zakresie organizacji wypoczynku? Studiując na Uniwersytecie Breda poznasz charakterystykę organizacji imprez, dowiesz się, jak reagować na zagrożenia, co robić w sytuacji kryzysowej oraz jak lepiej zrozumieć zmieniające się potrzeby ludzi.
   

Urzekająca Europa

Europa jest wyjątkowo pięknym kontynentem. Jego mieszkańcy mogą być dumni z niezwykłej architektury i historycznych miast europejskich. Perełką pośród nich jest Breda w Holandii.
Jeśli zdecydujesz się na studia na Breda University of Applied Sciences, będziesz mógł codziennie zachwycać się tym romantycznym miastem pełnym przyjaznych i życzliwych ludzi. Nie będziesz mógł oderwać wzroku od zabytkowych kościołów z XVIII w. i starego rynku miejskiego. Z Bredy łatwo znajdziesz połączenie do innych holenderskich miast, które warto odwiedzić - Amsterdamu i Rotterdamu.

Międzynarodowa jakość

NHTV Breda przygotowuje swoich absolwentów do objęcia stanowisk w międzynarodowych firmach. O jakości nauczania świadczyć mogą akredytacje od UN World Tourism Organization oraz World leisure Organization. NHTV współpracuje z wieloma instytucjami edukacyjnymi na całym świecie, w związku z czym studenci mają możliwość wyjazdu do innych krajów.
 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0 (minimum 6.0 z części speaking)
 • TOEFL – 80 (minimum 20 z części speaking)

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu):

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL - 80
Ze względu na rosnącą ilość studentów w Bredzie, znalezienie zakwaterowania w tym mieście może stanowić wyzwanie. Niestety Breda nie posiada własnego kampusu czy pokoi studenckich, dlatego też współpracuje z zewnętrznymi firmami oferującymi zakwaterowanie. Ceny wynajmu pokoju wahają się od 300 € do 500 € za miesiąc. Najczęściej jednak udaje się znaleźć pokój za około 400 €.

 

“Klik voor Kamers”
Jeśli chcesz znaleźć dobre miejsce zakwaterowania, Breda University of Applied Sciences poleca zarejestrowanie się na portalu Klik voor Kamers (https://www.klikvoorkamers.nl/).  Jest to wspólna inicjatywa trzech firm z Bredy: Laurentius, Singelveste Alleewonen i WonenBreburg. Rejestracja jest bezpłatna!

Pierwszeństwo zakwaterowania
Pierwszeństwo w zakwaterowaniu będzie Ci przysługiwało, jeśli:

 • Rozpoczynasz lub niedawno rozpocząłeś studia dzienne w Bredzie lub Tilburgu;
 • Dojazd do uczelni środkami transportu publicznego trwa ponad godzinę w jedną stronę. Dla Ciebie, jako studenta międzynarodowego, oznacza to, że będziesz miał pierwszeństwo w ofertach zakwaterowania.

Zarejestruj się przed 1 lipca
Pamiętaj, aby zarejestrować się przed 1 lipca i aktywnie przeglądać ogłoszenia o wynajmie oraz odpowiadać na nie jak najszybciej. Rejestracja po 1 lipca jest oczywiście możliwa, ale może to znacznie zmniejszyć Twoje szanse na znalezienie pokoju. Jeśli okaże się, że jesteś pierwszy na liście zapisów do danego pokoju, pamiętaj by zaakceptować ofertę. 
Jeśli odrzucisz daną ofertę, nie będziesz już na liście priorytetowej, co może skutkować brakiem jakiegokolwiek miejsca zakwaterowania. Warto pamiętać, że uczelnia nie może Ci w żaden sposób pomóc w tej kwestii: jeśli nie przyjmiesz pierwszej zaproponowanej Ci oferty wynajmu pokoju, będziesz musiał poszukać mieszkania w inny sposób.
Czynsz za wynajem pokoju jest płatny od momentu zaakceptowania danej oferty - jest to powszechną praktyką w Holandii. Zawsze możesz zmienić pokój w ciągu roku, jeśli znajdziesz lepszą ofertę. Prosimy o zapoznanie się ze wszystkimi zasadami i przepisami obowiązującymi w firmach oferujących zakwaterowanie.

Nasza rada
Nawet jeśli Klik voor Kamers umieści Cię na liście oczekujących, warto się zarejestrować. Stosunek ceny do jakości jest na ogół znacznie lepszy niż w przypadku pokoi prywatnych. Jeśli posiadasz konto na stronie www.klikvoorkamers.nl, ale ostatecznie nie udało Ci się wynająć pokoju za ich pośrednictwem, nie zapomnij zaktualizować swojego adresu korespondencyjnego w portalu, abyś mógł pozostać zarejestrowany. Może się to okazać przydatne w przyszłości!

Więcej informacji
Pokoje są przeważnie jednoosobowe, w lokalach kilkupokojowych zajmowanych przez innych studentów lub młodych ludzi. Współdzielicie przestrzenie takie jak pokój dzienny (jeśli jest dostępny), kuchnia i łazienka. Miej na uwadze, że oferowane pokoje nie są umeblowane (brak sprzętów, zasłon, dywanów itp.)

Masz pytania?

 

 

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Maja Szymanek
Creative Media and Game Technologies (Bachelor)
https://www.facebook.com/maja.szymanek.7