HAS Green Academy

s-Hertogenbosch Venlo
 • High ranked university;
 • very close and intensive cooperation with businesses;
 • governments and research institutions;
 • high involvement;
 • real life and innovative solutions;
 • high tech greenhouse;
 • climate chambers, biology and chemistry labs, modern dairy farm.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

HAS University of Applied Sciences – dla tych, którym zależy na równowadze ekologicznej

 

"To miejsce jest idealne dla was, jeśli ważna jest dla was ochrona natury oraz ekologiczna równowaga!"

HAS University of Applied Sciences w 2016 roku otrzymał pierwsze miejsce w rankingu Elsevier (najlepsza specjalistyczna uczelnia, wśród uczelni badawczych). HAS posiada bardzo czytelną i inspirującą misję – edukowanie osób, którym nie jest obojętna jest przyszłość naszej planety. HAS University of Applied Sciences oferuje kształcenie na kierunkach: ogrodnictwo, hodowla zwierząt czy uprawa zbóż.

 

Technologia żywności

Jak stworzyć zdrowe produkty spożywcze, które będą posiadały wysokie wartości odżywcze? Odpowiedź na to pytanie wiążą się z globalnym spojrzeniem na nasze środowisko oraz doświadczeniem specjalistów. Jeśli intersujesz się ekologiczną i zdrową żywnością to program International Food & Agribusiness jest idealny dla Ciebie.

Poznaj sekret holenderskiego rolnictwa

Czy wiesz, że Holandia jest drugim największym eksporterem warzyw, kwiatów oraz innych produktów związanych z ogrodnictwem? Dzięki programowi Horticulture & Business Management dowiesz się, jak wykorzystać w praktyce osiągnięcia Holandii w tej dziedzinie: od nowinek technologicznych aż po metody produkcji. Studenci HAS mają dostęp do labolatoriów i nowoczesnej szklarni, w której poznają najnowsze techniki uprawy.
Częścią tego programu jest również zdobywanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu prowadzenia przedsiębiorstwa.
 

Przyszłość rolnictwa

Holandia rocznie eksportuje aż 80% kwiatów, pomidorów, nabiału i innych produktów rolnych - to kwitnący biznes! :) Czujesz powołanie do uprawy roślin lub hodowli zwierząt? Chcesz rowijać polskie rolnictwo, korzystając z najnowocześniejszych metod? Program International Farm Management może pomóc Ci w spełnieniu Twoich marzeń. Administracja, logistyka, finanse czy marketing – zdobędziesz zarówno teoretyczne informacje jak i praktyczne umiejętności z tego zakresu.

Zaopiekuj się świnką laugh

Studenci z HAS University of Applied Sciences mogą pochwalić się udziałem w interesujących zajęciach praktycznych i dodatkowych. Na przykład... mogą wziąć udział w konkursie na wyhodowanie najszczęśliwszej świnki! W maju 2016 roku na targach „Animal Event“ świnka wyhodowana na Uniwersytecie HAS otrzymała nagrodę „Animal Welfare“.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia liceum/technikum, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisów ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum/technikum.

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80
Dwa z oferowanych programów studiów są realizowane w Hertonbegosh, a jeden Wenlo. W obu tych miastach macie możliwość zakwaterowania HAS University of Applied Sciences w trakcie pierwszego roku studiów. Później trzeba samodzielnie rozejrzeć się za mieszkaniem do wynajęcia. Uczelnia chętnie udziela wsparcia w trakcie poszukiwania lokum.Ważne warunki, które musisz spełnić, by otrzymać zakwaterowanie:

 • pokoje są dostępne dla tych osób, które pierwszy raz wynajmują mieszkanie w Holandii;

 • miejsce zameldowania znajduje się w odległości większej niż 400 km;

 • należy dokonać opłaty i przesłać cyfrowe potwierdzenie za pomocą platformy Studielink;

Sprawdzaj swoją pocztę elektroniczną! Wraz z otrzymaniem potwierdzenia o przyjęciu na studia otrzymasz ankietę, którą należy wypełnić, jeśli chcecie ubiegać się o pokój w akademiku.

Średnia cena wyposażonego pokoju to 400 euro.