Van Hall Larenstein University of Applied Sciences

Velp/Leeuwarden
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Rozwój przede wszystkim

Chcesz przyczynić się do ekorozwoju Europy a nawet całego świata a dodatkowo pracować nad swoim własnym rozwojem osobistym? Studiuj na Van Hall Larenstein University – najbardziej nastawionym na równowagę ekologiczną Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Holandii!

VHL oferuje szereg unikalnych programów licencjackich i magisterskich prowadzonych w języku angielskim w dziedzinach, w których Holandia zajmuje czołowe miejsca. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię odżywianie czy handel międzynarodowy, szukasz tytułu licencjata w branży sportów konnych czy chcesz pracować nad Celami Zrównoważonego Rozwoju wyznaczonymi przez ONZ, na tej uczelni znajdziesz odpowiedni dla siebie program!

 

 

Połącz teorię z praktyką

To co wyróżnia ten Uniwersytet to to, że ma realne powiązania ze światem biznesu międzynarodowego i organizacjami pozarządowymi. Pozwala to zatem na stosowanie teorii w praktyce przez studentów. Oprócz zdobywania wysoko cenionego doświadczenia zawodowego podczas zagranicznych praktyk, studenci również wyjeżdżają na wycieczki do firm, gdzie pracują nad aktualnymi projektami i słuchają gościnnych wykładów profesjonalistów z branży, żywo uczestniczą w rozwiązywaniu problemów w świecie biznesu. Od samego początku studenci rozwijają profesjonalną sieć znajomości z całego świata.
Dzięki temu zyskasz przewagę na rynku pracy! 

 

Nauka w małych grupach


W VHL styl nauczania jest interaktywny oraz skoncentrowany na studencie i jego rozwoju. Tutaj nie ma przepełnionych klas, studenci pracują w małych grupach pod nadzorem wykładowców. To idealne środowisko do samorozwoju! Na uniwersytecie oferowany jest coaching i dzięki wskazówkom tutorów studenci pracują nad swoim rozwojem osobistym i zawodowym.

 

Lokalizacja


Uniwersytet ma dwa kampusy: Leeuwarden i Velp (Arnhem). Są to dwa średniej wielkości miasta studenckie z przystępnymi cenami, co przyciąga dużą liczbą studentów zagranicznych każdego roku. Kampus w Leeuwarden jest przyjazny dla środowiska, otoczony piękną zielenią, kanałami przepływającymi przez miasto, natomiast kampus w Velp znajduje się na terenie posiadłości Larenstein. Nowoczesny budynek otoczony jest bujną zielenią, zaledwie kilka minut od tętniącego życiem centrum Arnhem, gdzie studenci świętują zdane egzaminy.

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia liceum/technikum – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (lub technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0 (żadna z części nie może być niższa niż 5.0)
 • TOEFL – 80
 • CAE (z oceną C)
 • FCE (z oceną B/C)

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu):

 • IELTS - 6.0 (żadna z części nie może być niższa niż 5.5)
 • TOEFL – 80
 • CAE (z oceną C)
 • FCE (z oceną B/C)
Wiele firm oferuje wynajem mieszkań dla studentów w Arnhem i Leeuwarden. Firmy te oferują szeroką gamę umeblowanych i nieumeblowanych pokoi w cenach ok. 300-400 euro za miesiąc.

Arnhem (Velp)

Studenci, którzy mają już list z przyjęciem na uczelnię, mogą zarejestrować się na tej stronie - www.sshn.nl/en. Na stronie znajduje się duży wybór pokoi do wynajęcia. Lista dostępnych ofert jest aktualizowana co tydzień.

Zakwaterowania możesz też szukać na tej grupie na Facebook

 

 

Leeuwarden

Rekomendowany studentom portal to StudentStay. Jest tutaj duży wybór pokoi umeblowanych i nieumeblowanych. Można zarezerwować sobie pokój od 1 kwietnia, więc im wcześniej się zarejestrujesz, tym lepiej!

Zakwaterowania możesz też szukać na tej grupie na Facebook

 

 

W przypadku pytań dotyczących zakwaterowania możesz pisać na e-mail: studenthousing@hvhl.nl.