The Hague University of Applied Sciences

The Hague
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

The Hague University of Applied Sciences to kuźnia międzynarodowych specjalistów

Cudowne, liberalne miasto na wybrzeżu Morza Północnego i wspaniały uniwersytet, uczący kochać i pielęgnować świat. Na The Hague University of Applied Sciences (THUAS) znajdziesz wszystkie europejskie wartości, inspirujące podejście do życia i, oczywiście, edukację idealnie dostosowaną do aktualnych wymagań rynku pracy.


Głównym celem nauki jest zmiana na lepsze

The Hague University of Applied Sciences jest uniwersytetem nauk stosowanych. Tutaj od razu nauczysz się stosować zdobytą wiedzę w praktyce. „Zmień i ulepsz” - to jedno z głównych haseł uczelni. Jeśli chcesz prowadzić badania naukowe to wiedz, że wszystkie dziedziny badań będą obracać się wokół tego celu - stworzenia lepszego świata! Takie aspiracje znajdują również swoje odzwierciedlenie w badaniach, na których skupia się THUAS:

 • Cyber Security – tworzenie bezpiecznego świata wirtualnego
 • Digital Operations & Finance – łączenie strumieni danych
 • Global and Inclusive Learning – równe szanse w dostępnie do nauki
 • Global Governance – innowacyjne rozwiązania dla współczesnyc wyzwań związanych z zarządzaniem
 • Governance of Urban Transitions – nowa forma zarządzania miastem
 • Health Innovation – technologiczne innowacje dla zdrowia obywateli
 • Mission Zero – gospodarka napędzana przez odnawialne źródła energii
   

Nauczanie nauczycieli


„Zmotywowany nauczyciel = zmotywowany student” - na The Hague University of Applied Sciences wiele uwagi poświęca się kompetencjom i rozwojowi zawodowemu nauczycieli - mają oni nie tylko praktyczne doświadczenie, ale także stałą możliwość uczestniczenia w przeróżnych kursach i seminariach.
 

Najbardziej międzynarodowy uniwersytet w Holandii


The Hague University of Applied Sciences należy do 20% najlepszych uniwersytetów na świecie! Studencką społeczność tej uczelni tworzy około 150 narodowości z różnych krajów. Holandia jest znana jako kraj szczególnie liberalny i gościnny, The Hague University of Applied Sciences ma na celu tworzenie innowacji i odkryć zmieniających świat. Wiele programów koncentruje się również na edukacji na tle międzynarodowym, na przykład European Studies, International & European Law.

Uniwersytet ściśle współpracuje z ponad 300 uczelniami partnerskimi z około 50 krajów, od Brazylii i Chin, po Australię, USA i kilka krajów europejskich. Istnieje zatem możliwość wyjazdu na programy wymiany studenckiej.
Nie trzeba dodawać, że tak duża liczba studentów z całego świata wymaga również szczególnej uwagi. Dlatego aż 35% pracowników The Hague University of Applied Sciences to osoby wspierające studentów, przeróżni doradcy i psychologowie. Wszystko to jest stworzone i pielęgnowane po to, aby każdy student uniwersytetu, w tym Ty, czuł się świetnie smiley
 

Życie w „Mieście Pokoju i Sprawiedliwości”


Chociaż Haga nie jest oficjalnie stolicą Holandii, ani nawet największym miastem (tylko trzecim co do wielkości), ma być może najbardziej niesamowitą scenę międzynarodową w Holandii. Jest to polityczne i kulturowe serce kraju. Rząd holenderski, 115 ambasad oraz wiele międzynarodowych instytucji, takich jak ONZ, Europol czy Trybunał Sprawiedliwości mają swoje siedziby właśnie w Hadze (jest tu aż 80 organizacji wymiaru sprawiedliwości!). Mieszczą się tu również siedziby międzynarodowych koncernów, takich jak np. Siemens, Shell czy ING. Częściowo z powodu wolnego ducha miasta, częściowo z powodu obecności tych właśnie organizacji, Haga nazywana jest na świecie „Miastem Pokoju i Sprawiedliwości”. W tym mieście mieszka również królowa Holandii!


 

Uniwersytet to wyspa otoczona wodą


Uniwersytet znajduje się w samym sercu miasta i z trzech stron otoczony jest wodą, dzięki czemu kampus uniwersytecki wygląda jak osobne miasto w mieście. Ogólnie cała Haga jest bardzo zielona:

 • Otacza ją 11 kilometrów linii brzegowej,
 • Wybudowano 500 km ścieżek rowerowych,
 • Istnieje ponad 4 km2 parków.

Poranny wypad na nabrzeże lub rejs po Morzu Północnym, popołudniowa dyskusja z Worldwide Representatives (przedstawiciele uczelni promujący programy licencjackie, magisterskie, prep school czy summer school) oraz wieczorna impreza przy ulubionej muzyce - taki pełnowartościowy dzień i cały rok studiów może zaoferować The Hague University of Applied Sciences. Podążając za głównym mottem uniwersytetu – ‘’Let’s change. You. Us. The world.’’ smiley

 

Zobacz też Instastory z tej uczelni

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
 • Specjalny wypis ocen - na tą uczelnię wymagany jest dodatkowy wypis. Aby uzyskać wypis skontaktuj się z nami.
 • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

 • IELTS - 6.0
 • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu):

 • IELTS
 • TOEFL
Znalezienie mieszkania w Holandii nie jest łatwe. Dlatego też uczelnia w Hadze podpisała umowę z agencją DUWO zajmującą się  poszukiwaniem mieszkań  dla studentów, która dysponuje prawie 400 mieszkaniami. Kwatery oferowane są tylko studentom rozpoczynającym studia, od studentów wyższych lat wymaga się samodzielnego znalezienia mieszkania.

Informację o warunkach zakwaterowania studenci otrzymują wiosną wraz z listem o przyjęciu na studia. Jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz  pokój, należy szukać mieszkania natychmiast, gdy tylko dowiesz się, że zostałeś przyjęty na studia.

Proponowane warunki  zamieszkania:

 • Wszystkie pokoje znajdują się w Hadze i  mieszczą się w określonej odległości od uczelni, aby można było z łatwością dojechać rowerem lub transportem publicznym;

 • Większość oferowanych kwater to pokoje  jednoosobowe;

 • Pomieszczenia wspólne (kuchnia, łazienka, WC) dzielone są z kilkoma innymi  lokatorami;

 • W niektórych mieszkaniach jest  wspólny pokój gościnny;

 • Pokoje są umeblowane i wyposażone w łóżko, pościel, regały, stoliki, krzesła i naczynia;

 • Cena wynajmu zależy od wielkości pomieszczenia;

 • Mężczyźni i kobiety na ogół mieszkają razem, ale istnieje także możliwość mieszkania z osobami jednej płci,  jednak należy o takich wymaganiach poinformować wcześniej;

 • W pokojach dwuosobowych zawsze  mieszkają przedstawiciele tej samej płci;

 • Cena wynajmu obejmuje wszystkie opłaty.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie.

Samodzielne  poszukiwanie mieszkania:

Tutaj znajdziesz kilka stron, które mogą być przydatne w poszukiwaniu mieszkania:

http://www.housinganywhere.com (w języku angielskim)
http://www.kamerhuren.nl/en/ (w języku angielskim)
http://www.househunting.nl/ (w języku angielskim)
http://www.directwonen.nl/ (w języku angielskim)
http://www.huurkamers.nl/ (w języku angielskim)
http://www.pararius.com/ (w języku angielskim)
http://www.kamernet.nl/ (w języku angielskim)
http://www.rooming.nl/ (w języku holenderskim)
http://www.kamertje.nl/ (w języku holenderskim)
http://www.rotsvast.nl/ (w języku holenderskim)

Hotele:

Czasami zdarza się, że przed wyjazdem na studia studenci jeszcze nie mają gdzie mieszkać. W takiej sytuacji można szukać tymczasowego lokum – hostele, hotele itp. Rozwiązania takie pomogą Ci zyskać na czasie podczas poszukiwania stałego mieszkania. Należy pamiętać, że po przybyciu do Holandii łatwiej znaleźć mieszkanie niż na odległość.

Oto kilka przydatnych linków:

•    wyszukiwanie hotelu
•    wyszukiwanie hostelu
•    wyszukiwanie hostelu
•    wyszukiwanie hostelu
•    wyszukiwanie hotelu

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Fryderyk Szandala
International Business - 4 years (Bachelor)
https://www.facebook.com/directx.f
Marcin Wrzesiński
International & European Law (Bachelor)
2016-09
Martyna Towpik
International & European Law (Bachelor)
Nicole Markowska
International & European Law (Bachelor)
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009122892389