VIA Design, Technology & Business

Herning
 • Combination of up-to-date research-based theoretical teaching with professional training;
 • Scandinavian approach to teaching (problem-based learning, group work, research and innovation activities, hands-on experience through internships);
 • small-size classes (students are expected to actively engage and exchange ideas);
 • informal teaching environment based on mutual respect with easy access to lecturers and staff.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Uczelnia TEKO powstała dla rozwoju przyszłości i nowego stylu życia. Marzysz o twórczej pracy, o pracy w miejscu pełnym różnorodności? Chcesz zdobyć wykształcenie, które pomoże Ci zrozumieć, jak przebiegają procesy w biznesie, od fazy koncepcji do realizacji? Jeśli tak, ta uczelnia jest dla Ciebie. 

To wiodąca w Skandynawii uczelnia, gdzie możesz nauczyć się projektowania produktu i projektowania produktu w obrocie międzynarodowym, łącząc kursy języka angielskiego w różnych dziedzinach: modelowania, zakupu i zamówienia, projektowania produktu, sprzedaży i marketingu. TEKO oferuje jeden z najlepszych w Europie programów szkoleniowych w tej dziedzinie. 

Budynki TEKO wyróżniają się swoją architekturą, co sprawia, że środowisko nauczania jest inspirujące i wspiera proces twórczy. Przestrzeń miasteczka studenckiego sprawia, że student jest blisko uczelni i ma możliwość korzystania z komputerów i wyposażenia TEKO od rana do późnej nocy. Uczelnia ściśle współpracuje z wieloma firmami w Danii w sferze modelowania i projektowania. Laboratoria uczelni są wykorzystywane do uzupełniania procesu kształcenia,  do prac projektowych i testowania nowych materiałów.

Pierwszy rok studiów jest poświęcony zapoznaniu się studentów z całym cyklem produkcji, od planowania i zamówień do produkcji, logistyki, marketingu i sprzedaży. Umożliwia  to poznanie wszystkich głównych kwestii przed wyborem specjalizacji w jednym z kierunków. Szczególnie ważne jest, aby studenci zdobywali doświadczenie związane z ich specjalizacją - zarówno na studiach licencjackich,  jak i  studiach stopnia AP degree. Studia uwzględniają  także okres praktyk (około 9 tygodni), które student odbywa w realnie działającej firmie i zdobytą wiedzę musi nauczyć się wdrażać w praktyce. TEKO przygotowuje także wyjazdy edukacyjne dla swoich studentów, podczas których zdobywają oni wiedzę o trendach panujących w świecie mody i biznesu w miastach takich jak: Paryż, Berlin, Barcelona, Nowy Jork i Dubaj. 

Warto podkreślić, iż w połowie 2014 roku  uczelnia została członkiem Międzynarodowej Organizacji Sztuki Cumulus. Członkostwo jest kwestią kluczową, pozwala dzielić się wiedzą z innymi uczelniami wyższymi na całym świecie i nawiązać cenne kontakty, które mogą być przydatne w procesie kształcenia, a także zapewnić studentom więcej możliwości praktyk, zaś wykładowcom podnoszenie kwalifikacji.

Najważniejsze dla partnerów TEKO z sektora przedsiębiorczości:

 • Bestseller (wielu studentów tutaj pracuje) 

 • Brandtex (wielu studentów znalazło tutaj pracę)

 • Modström (należy do absolwentów TEKO) 

 • Créton (własność byłego studena HAD)

 • Sanita (pracownicy Sanita  prowadzą wykłady  w TEKO) 


 Pobierz broszurę TEKO
 

Ostatnie show studentów TEKO Projekt + pokaz mody firmy można zobaczyć tutaj.

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

 • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

Wymagania odnośnie języka angielskiego

 • Całkowity czas nauki języka angielskiego w trakcie 3 ostatnich lat nauki w szkole średniej powinien wynosić co najmniej 210 godzin (zegarowych). Wymagana ocena z tego przedmiotu to przynajmniej 3.

Herning jest jedynastym co do wielkości miastem w Danii. Miasto to ma do zaoferowania wiele różnorodnych atrakcji - zarówno dla miłośników imprez kulturalnych i sportowych, jak i dla tych którzy wolą spokojnie i mniej aktywnie spędzać czas. Mieszkając w tym mieście, z pewnością nie będziesz rozczarowany. Informacje na temat miasta znajdziesz na stronie Visit Herning. Herning oferuje także szeroki wybór mieszkań studenckich. 

 

Dostępne kampusy:

 • Birk Campus (miasteczko studenckie) znajduje się w odległości zaledwie kilku minut spacerem od VIA Design. W Birk Campus jest dostępnych około 250 pokoi o wysokim standardzie, różniących się wielkością i ceną.
 • Tietgensgade znajduje się w samym centrum Herning. Dostępne są tam 84 pokoje. Są one również bardzo wysokiej jakości, różnej wielkości i w różnej cenie.
 • Vibeke and Mads Eg Damgaards Kollegium Egelunden - znajdują się one w pobliżu Central Park, blisko VIA Design. Do dyspozycji studentów jest 40 pokoi, każdy po 45 metrów kwadratowych powierzchni. Pierwszeństwo w ubieganiu się o zakwaterowanie mają studenci VIA Design. 

Aby uzyskać więcej informacji lub zarejestrować się na liście osób oczekujących na zakwaterowanie, należy odwiedzić stronę internetową www.lejehuset.dk - rejestracja jest darmowa, dostępnych jest wiele rodzajów mieszkań, w różnym przedziale cenowym (najlepiej w górnym prawym rogu ustawić język na "angielski" :).
Uwaga: większość oferowych pokoi jest nieumeblowana. W przypadku problemów ze znalezieniem zakwaterowania w Herning można napisać na adres design.studieadm@via.dk.

Więcej informacji na temat zakwaterowania w Herning znajdziesz tutaj.