Zobacz najbardziej pamiętne insta-takeovery Kastu!

2024-03-14
Chcesz zobaczyć, jak wygląda życie polskich studentów w Holandii, Szwecji, Danii i Belgii?

Obejrzyj TOP sześć najlepszych takeover'ów naszego konta na Instagramie w tym roku, podczas których Polacy pokazali, czego można się spodziewać od życia studenckiego w tym kraju! Podczas przejęć studenci:

  • Odpowiedzieli na wiele pytań o studiowaniu i życiu za granicą
  • Pokazali, jak wygląda ich uniwersytet i wykłady
  • Pokazali miasto, w którym mieszkają
  • ...i wiele innych rzeczy!

Kliknij na zdjęcie, aby przejść do takeovera!

P. S. Do skutecznego oglądania takeover'ów potrzebny jest telefon komórkowy i aplikacja Instagram. Jeśli nie masz takiej aplikacji i chcesz oglądać takeover'ów na komputerze, przejdź bezpośrednio na nasze konto na Instagramie i oglądaj je tam!

#1. Magdalena, NHL Stenden University of Applied Sciences (NL)

“Hej hej! Jestem Magda i jestem studentką pierwszego roku w NHL Stenden, gdzie realizuję program International Teacher Education for Secondary Schools (ITESS) w Meppel. Kiedy nie jestem na uczelni, czytam, wyszywam i oglądam filmy na dużym ekranie.”

 

#2. Wiktoria, Jönköping University (SE)

„Nazywam się Wiktoria Klaudia Dunst i mam 20 lat. Studiuję International management na University of Jönköping. Mam też jednak swoją drugą stronę i od 12 roku życia trenuje łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim - short track. Co przyciągnęło mnie do Szwecji? Miłość do tej cudownej natury, piękny język a przede wszystkim Szwedzki hokej. Interesuję się również przemysłem stoczniowym i to w tym miejscu widzę siebie po skończeniu studiów”

 

#3. Marta, Aarhus University (DK)

"Mam na imię Marta, mam 19 lat i uwielbiam podróżować, słuchać muzyki, pisać oraz czytać książki. Odkąd pamiętam, marzyłam o studiowaniu za granicą, zastanawiając się, w jakim państwie chciałabym odbyć następny etap mojego życia. Wynikało to z ciekawości otaczającego mnie świata - od dziecka często podróżowałam z rodzicami. Jeszcze w liceum często przeglądałam strony internetowe różnych uniwersytetów z wielu części świata, tych dalszych i tych bliższych. W końcu moim ostatecznym wyborem okazał się Aarhus University w Danii. Studiuję na kierunku Economics and Business Administration. Na początku nie znałam praktycznie nikogo, lecz bardzo szybko złapałam kontakt z kilkoma osobami przez aplikację ,,Goin' - Connecting Students", poleconą przez mój uniwersytet oraz Introduction Days, które odbyły się w okolicach 15-20 sierpnia. Bardzo polecam przyjechać na Introduction Days, aby zapoznać się z większą ilością osób. Ja wówczas miałam okazję porozmawiać z osobami z różnych stron świata, m.in. Japonii, Mołdawii, Stanów Zjednoczonych, Słowacji, Węgier, Chile, Chin."

 

#4. Karina, Thomas More University of Applied Sciences (BE)

“Cześć, mam na imię Karina i studiuje International Media and Entertainment Business na Thomas More University w Mechelen. Gdy nie studiuje to pracuje jako barista lub spędzam czas na sali tanecznej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam na mój dzień na profilu Kastu!“

#5. Dominik, University of Southern Denmark (DK)

“Mam na imię Dominik i studiuję Software Engineering na Southern Denmark University na kampusie w Sønderborgu, pierwszy semestr. Po roku przerwy od nauki po studiach zdecydowałem się przy pomocy konsultantów z Kastu na studiowanie w Danii tego przyszłościowego kierunku po angielsku i chętnie podzielę się moimi wrażeniami, spostrzeżeniami i odpowiem na wszelkie pytania dotyczące studiowania i życia w Danii!”

 

#6. Jakub, Rotterdam Business School (NL)

“Cześć! Jestem Jakub, mam 19 lat i jestem studentem Rotterdam Business School na kierunku International Business. Moim marzeniem od dzieciństwa było studiowanie za granicą, na uczelni która zapewni mi odpowiednią edukacje i nie podetnie mi skrzydeł na starcie. Dołączenie do Rotterdam Business School pokazało, że nie miałem pojęcia jak bardzo edukacja i studia mogą sprawiać fun. Multikulturowe środowisko, praktyczne stosowanie wiedzy i elastyczność zajęć to codzienność na RBS. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam na mój dzień na profilu Kastu!”

Chcesz zobaczyć więcej takeover'ów na Instagramie?

Znajdziesz je wszystkie na naszym koncie: @kastuint !