Zapisy na test OOPT na duńskie uczelnie

2022-02-21

Test OOPT, organizowany przez Kastu, odbędzie się w terminach 24 lutego i 3 marca. Ten test odbywa się w pełni online i pierwsze podejście do niego jest bezpłatne. 

 

 

Aby wziąć udział w teście koniecznie trzeba się zarejestrować:

 

Udział w teście w tym terminie gwarantuje dosłanie przez nas wyników na czas na wszystkie uczelnie honorujące ten test.

Aplikanci wyniki testu będą mogli sprawdzić w swoim formularzu aplikacyjnym. Wyniki będą dostępne po około 5 dniach od napisania testu, w przesłanych i zweryfikowanych formularzach Kastu. Pozytywne wyniki zostaną przesłane bezpośrednio na wybrane uczelnie. Udział w teście mogą wziąć tylko osoby, które mają już założone konto na www.kastu.pl i wybrane w formularzu aplikacyjnym Kastu duńskie uczelnie honorujące ten test.

Osoby, które mają już zdany test językowy na odpowiednim poziomie (honorowany przez wszystkie wybrane uczelnie) nie muszą rejestrować się na ten test. Osoby zdające inny test (np. IELTS, TOEFL lub CAE) w późniejszym terminie a mające w formularzu wybrane również akademie/college w Danii powinny zapisać się też na test.

 

Lista uczelni honorujących test OOPT:

  • Business Academy Aarhus (potrzebny jest bardzo wysoki wynik - 85 punktów, z tego względu polecamy zdawanie IELTS lub TOEFL)
  • Business Academy SouthWest - 75 punktów
  • VIA University College - 75 punktów (na tą uczelnię można spełnić wymaganie językowe odpowiednią ilością godzin z języka angielskiego oraz oceną ale polecamy bezpłatne podejście do testu jako dodatkowy atut w aplikacji i sprawdzenie swoich umiejętności językowych).