Go!Study - targi holenderskich uczelni (ONLINE)

2021-01-29

18 lutego spotkaj się z przedstawicielami i studentami holenderskich uczelni i dowiedz się wszystkiego o studiach w Holandii. Weź udział w targach Go!Study niezależnie od tego gdzie aktualnie przebywasz - targi odbędą się w całości ONLINE.

 

Co zrobić, aby wziąć udział w Go!Study

  1.  Przejrzyj listę uczelni, które biorą udział w wydarzeniu (znajdziesz ją poniżej) 

  2.  Zapisz się na rozmowy z przedstawicielami wybranych uczelni.

  3.   O wyznaczonej godzinie bądź online (pamiętaj o tym, żeby mieć mikrofon, głośniki i najlepiej kamerkę - możesz też skorzystać ze swojego smartfona).

 

Uczelnie biorące udział w Go!Study

Plusy targów ONLINE

  • jest wygodnie - możesz uczestniczyć w rozmowach siedząc w domu, w pluszowych kapciach
  • więcej czasu - na każdą rozmowę jest przeznaczone 15 minut - nie musisz stresować się kolejką ustawiającą się za Twoimi plecami
  • jest cicho i spokojnie - możesz zapytać bez stresu o wszystko co chcesz i uzyskać odpowiedzi od przedstawiciela uczelni
  • wiesz z wyprzedzeniem kiedy i z kim porozmawiasz - nie musisz biegać od stoiska do stoiska szukając interesujących Cię uczelni
  • nie trzeba nosić ze sobą stosów broszur i ulotek (a przy okazji uratujemy kilka drzew)

 

 

Najczęściej zadawane pytania

Czy udział w targach coś kosztuje?

Nie! Udział w targach jest całkowicie bezpłatny! :)

Czy mogę porozmawiać z przedstawicielami różnych uczelni?

Tak! Możesz porozmawiać z przedstawicielami aż 3 różnych uczelni. Godziny rozmów zostaną ustalone tak, żeby rozmowy na siebie nie nachodziły.

Jak to wszystko będzie wyglądać?
  • Wybierasz najciekawsze dla Ciebie uczelnie i zapisujesz się na rozmowę. Mailowo otrzymujesz informację o tym o jakiej godzinie odbędą się poszczególne rozmowy.
  • Rozmowa odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Teams. Link do spotkania otrzymasz e-mailem na kilka dni przed wydarzeniem. Pamiętaj, żeby przed rozmową sprawdzić czy masz sprawne głośniki i mikrofon oraz kamerkę. Możesz też skorzystać ze swojego smartfona - dla lepszej jakości rozmowy załóż słuchawki.
  • Rozmowa odbędzie się w języku angielskim
  • Jeśli po rozmowie z przedstawicielem uczelni zdecydujesz się na aplikację, zespół Kastu pomoże Ci w przygotowaniu potrzebnych dokumentów.
Skąd mam widzieć, czy dostanę się na wybraną uczelnię?

Podczas rozmowy z przedstawicielami uczelni możesz dowiedzieć się wstępnie czy spełniasz wymagania rekrutacyjne i jakie masz szanse na przyjęcie na wybrane studia. W takim przypadku przygotuj wypis ocen. Wypis możesz na tą chwilę przygotować samodzielnie (do aplikacji będzie potrzebny już wypis z pieczątką szkoły)

Czy rozmowa będzie bardzo formalna?

Nie! Pomyśl o tym jak o rozmowie ze znajomym - przedstawiciele zagranicznych uczelni są przyjaźni, pomocni i z chęcią z Tobą porozmawiają.

Co jeśli martwię się o swój Angielski?

Nie martw się :) Język angielski często nie jest językiem ojczystym przedstawicieli uczelni, dlatego mają świadomość tego, że na początku może być Ci trudniej. Pamiętaj - to nie egzamnin z angielskiego i nikt Cię nie będzie oceniał - ważne jest, żeby móc się porozumieć :)

Co jeśli chcę wziąć udział, ale trochę się boję?

Nie masz czym się stresować :) Przedstawiciele uczelni są bardzo mili, pomocni i są po to żeby odpowiedzieć na Twoje pytania. Jeśli nie teraz, to kiedy? Taka szansa już może się już nie powtórzyć! :)

Czy moi rodzice mogą wziąć udział w rozmowie razem ze mną?

Jasne! Nic nie stoi na przeszkodzie :)