#PL pixel code:

Go!Study - targi uczelni zagranicznych (ONLINE)

2020-09-28

21 i 22 października spotkaj się z przedstawicielami i studentami uczelni z wielu europejskich krajów i dowiedz się wszystkiego o studiach za granicą. Możesz nawet otrzymać informację o szansach na dostanie się na wybrany kierunek. Weź udział w międzynarodowych targach Go!Study niezależnie od tego gdzie aktualnie przebywasz - targi odbędą się w całości ONLINE.

Co zrobić, aby wziąć udział w Go!Study

  1.  Przejrzyj listę uczelni, które biorą udział w wydarzeniu (znajdziesz ją poniżej) 

  2.  Zapisz się na rozmowy z przedstawicielami wybranych uczelni.

  3.  W wyznaczonym dniu i godzinie bądź online (pamiętaj o tym, żeby mieć mikrofon, głośniki i najlepiej kamerkę - możesz też skorzystać ze swojego smartfona).

 

Chcesz dowiedzieć się jak najwięcej? Przed rozmową z przedstawicielem uczelni przygotuj kilka dokumentów (świadectwo z ostatniej klasy, wypis ocen) i już w trakcie rozmowy dowiedz się jakie masz szanse, na dostanie się na wybrane uczelnie!

 

Uczelnie biorące udział w  Go!Study 

Dania
Aarhus University

Aarhus University to uczelnia zajmująca wysokie miejsca w ogólnoświatowych rankingach. Aarhus BSS (Business and Social Sciences) to jeden z jej najbardziej popularnych wydziałów, specjalizujący się w kierunkach biznesowych i ekonomicznych. Uczelnia posiada kampus m.in. w popularnym mieście Aarhus.

Dania Academy

Dania Academy to uczelnia, która uzyskała akredytację "blue stamp” potwierdzającą wysoką jakość nauczania. Na tej uczelni można studiować np. kierunek Automotive Management.

International Business Academy

International Business Academy oferuje m.in bardzo popularny kierunek Euro-Asia Business Management, którego studenci studiują w Danii i w Szanghaju. Osoby uczące się na innych kierunkach na IBA mają również możliwość nauki języka chińskiego.

VIA University College

VIA to największa uczelnia w Danii! Oferuje bardzo dużo kierunków z języku angielskim - od architektury, przez marketing, po inżynierię. Częścią tej uczelni jest w VIA Design, na której można studiować kierunki artystyczne, takie jak np. Fashion Design.

University of Southern Denmark

SDU to renomowana uczelnia wyższa, która posiada kampusy w kilku miastach i oferuje kierunki licencjackie oraz magisterskie. W Sønderborg znajduje się Wydział Nauk Ścisłych , gdzie nauczane są kierunki związane z inżynierią, mechaniką i mechatroniką.

 

 Holandia
Fontys University of Applied Sciences 

Fontys to jeden z największych uniwersytetów nauk stosowanych w Holandii. Fontys posiada kampusty w trzech miastach (Eindhoven, Venlo i Tilburg) i kładzie duży nacisk na kierunki techniczne oraz biznesowe.

HAN University of Applied Sciences

Uczelnia znajduje się we wschodniej części Holandii i posiada kampusy w Arnhem i Nijmegen. Szczególną popularnością wśród studentów cieszy się kierunek Life Sciences, obejmujący zagadanienia takie jak m.in biologia, genetyka, immunologia.

HU University of Applied Sciences Utrecht

HU ma swój kampus w znanym, studenckim mieście Utrecht. Uczelnia posiada m.in. kierunki dla osób, które chciałyby zostać nauczycielami języków obcych (angielskiego, francuskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego).

HZ University of Applied Sciences

HZ to uczelnia położona w niedużym ale malowniczym i położonym blisko plaży Vlissingen. HZ oferuje wiele kierunków w języku angielskim, m.in. Chemistry i Information and Communication Technology.

Radboud University

Radboud University to wielokrotnie nagradzany i znajdujący się wysoko w światowych rankingach uniwersytet tradycyjny. RU oferuje dużą ilość kierunków licencjackich oraz magisterskich w języku angielskim. Najbardziej popularne kierunki to m.in. PsychologyMolecular Life SciencesEconomics and Business Economics.

Saxion University of Applied Sciences

Saxion University of Applied Sciences to holenderska uczelnia, która oferuje kierunki w języku angielskim na poziomie bachelor, top-up oraz master. Do popularnych kierunków na tej uczelni należą m.in. Creative Media and Game TechnologiesFashion & Textile Technologies i Physiotherapy.

NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL to uczelnia oferująca wiele kierunków w języku angielskim takich jak np. Creative Business, Media ManagementInternational Teacher Education. Studenci kierunków na NHL Stenden Hotel Management School mogą część swoich studiów spędzić w Południowej Afryce, na Balii, w Tajlandii lub Katarze.

The Hague University of Applied Sciences

Ta uczelnia znajduje się w Hadze, mieście "pokoju oraz sprawiedliwości" i jest idealna dla tych, którzy interesują się prawem i naukami politycznymi. Najbardziej popularnymi kierunkami na tej uczelni są International & European Law, International Business oraz User Experience Design.

Tilburg University

Tilburg to uniwersytet tradycyjny, znajdujący się w wśród 100 najlepszych uniwersytetów w Europie. TU to uczelnia skupiona na potrzebach społeczeństwa, odpowiedzialności i ciągłym postępie. Najbardziej popularne kierunki na tej uczelni to m.in Cognitive Science and Artificial IntelligenceGlobal LawPsychology.

Breda University of Applied Sciences

Breda skupia się na kilku dziedzinach nauki: gry, media, hotelarstwo, turystyka, eventy, infrastruktura, logistyka i budownictwo. Do popularnych kierunków na tej uczelni należą m.in. Creative Media and Game TechnologiesHotel Management.

Hotelschool The Hague

Hotelschool The Hague (Hospitality Business School) to specjalistyczna, renomowana uczelnia, posiadająca własne restauracje i hotele w Hadze i w Amsterdamie.

 

 Finlandia
Häme University of Applied Sciences

HAMK to fińska uczelnia znana z jakości nauczania (nawet jak na fińskie, wysokie standardy!). W Häme nauczyciel to Twój przyjaciel a program studiów będzie skrojony specjalnie dla Ciebie. Uczelnia oferuje w języku angielskim kierunki biznesowe, inżynieryjne i informatyczne.

 

  Anglia
University of West London

Brytyjska uczelnia z dwoma nowoczesnymi kampusami w Londynie i nagrodą "University of the Year for Student Experience".

 

Szwecja
Linköping University

Linköping University to uczelnia znajdująca się wysoko w światowych rankingach. LU oferuje aż 27 kierunków studiów magisterskich w języku angielskim.

Örebro University

Örebro University to młody ale bardzo szybko pnący się w rankingach uniwersytet, który oferuje różnorodne kierunki magisterskie w języku angielskim. Na Örebro University można studiować m.in. Sports Physiology and MedicineExperimental Medicine, Musicology lub AI and Robotics.

 

 

Międzynarodowe
Navitas Europe

Navitas to międzynarodowa organizacja, która wspiera w aplikacji na pierwszy rok lub na rok zerowy (foundation year) na wybranych uczelniach (w UK, Holandii, USA, Kanadzie, Australii).

Lancaster University Leipzig

Lancaster University Leipzig to kampus renomowanej brytyjskiej uczelni, który znajduje się w.. Niemczech!

EU Business School

EU Business School to europejska uczelnia  oferująca studia licencjackie i magisterskie w języku angielskim. Szkoła posiada swoje kampusy w Szwajcarii, Hiszpanii i w Niemczech.

 

 

Plusy targów ONLINE

  • jest wygodnie - możesz uczestniczyć w rozmowach siedząc w domu, w pluszowych kapciach
  • więcej czasu - na każdą rozmowę jest przeznaczone 20 minut - nie musisz stresować się kolejką ustawiającą się za Twoimi plecami
  • jest cicho i spokojnie - możesz zapytać bez stresu o wszystko co chcesz i uzyskać odpowiedzi od przedstawiciela uczelni
  • wiesz z wyprzedzeniem kiedy i z kim porozmawiasz - nie musisz biegać od stoiska do stoiska szukając interesujących Cię uczelni
  • nie trzeba nosić ze sobą stosów broszur i ulotek (a przy okazji uratujemy kilka drzew)

 

 

Najczęściej zadawane pytania

Czy udział w targach coś kosztuje?

Nie! Udział w targach jest całkowicie bezpłatny! :)

Czy mogę porozmawiać z przedstawicielami różnych uczelni?

Tak! Możesz porozmawiać z przedstawicielami aż 5 różnych uczelni. Godziny rozmów zostaną ustalone tak, żeby rozmowy na siebie nie nachodziły.

Jak to wszystko będzie wyglądać?
  • Wybierasz najciekawsze dla Ciebie uczelnie i zapisujesz się na rozmowę. Mailowo otrzymujesz informację o tym w jakim dniu (21 lub 22 października) o jakiej godzinie (między 11:00 a 17:00 czasu polskiego) odbędą się poszczególne rozmowy.
  • Rozmowa odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Teams. Link do spotkania otrzymasz e-mailem na kilka dni przed wydarzeniem. Pamiętaj, żeby przed rozmową sprawdzić czy masz sprawne głośniki i mikrofon oraz kamerkę. Możesz też skorzystać ze swojego smartfona - dla lepszej jakości rozmowy załóż słuchawki.
  • Rozmowa odbędzie się w języku angielskim
  • Jeśli po rozmowie z przedstawicielem uczelni zdecydujesz się na aplikację, zespół Kastu pomoże Ci w przygotowaniu potrzebnych dokumentów.
Skąd mam widzieć, czy dostanę się na wybraną uczelnię?

Podczas rozmowy z przedstawicielami uczelni możesz dowiedzieć się wstępnie czy spełniasz wymagania rekrutacyjne i jakie masz szanse na przyjęcie na wybrane studia. W takim przypadku przygotuj dyplom ukończenia szkoły/dyplom z ostatniej klasy oraz wypis ocen.

Czy rozmowa będzie bardzo formalna?

Nie! Pomyśl o tym jak o rozmowie ze znajomym - przedstawiciele zagranicznych uczelni są przyjaźni, pomocni i z chęcią z Tobą porozmawiają.

Co jeśli martwię się o swój Angielski?

Nie martw się :) Język angielski często nie jest językiem ojczystym przedstawicieli uczelni, dlatego mają świadomość tego, że na początku może być Ci trudniej. Pamiętaj - to nie egzamnin z angielskiego i nikt Cię nie będzie oceniał - ważne jest, żeby móc się porozumieć :)

Co jeśli chcę wziąć udział, ale trochę się boję?

Nie masz czym się stresować :) Przedstawiciele uczelni są bardzo mili, pomocni i są po to żeby odpowiedzieć na Twoje pytania. Jeśli nie teraz, to kiedy? Taka szansa już może się już nie powtórzyć! :)

Czy moi rodzice mogą wziąć udział w rozmowie razem ze mną?

Jasne! Nic nie stoi na przeszkodzie :)