Ostatnie terminy testu językowego Kastu

2020-01-31

Ostatnie terminy testu Kastu!

Jeśli chcesz aplikować na studia w Danii, to jest to ostania szansa na zdanie honorowanego przez wiele z tych uczelni testu językowego Kastu.

 

Testy odbędą się w trzech miastach: Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku
  

 

Czas trwania testu: 120 minut

 

Najczęściej zadawane pytania

Jak przygotować się do testu Kastu?

1. Mów codziennie po angielsku - chociaż trochę! :) Żeby móc się łatwiej komunikować się w języku angielskim musisz przyzwyczaić się do tego języka, nie bać się mówić. Postaraj się codziennie, chociaż przez chwilę, mówić po angielsku. To nie musi być typowa nauka - możesz obejrzeć swój ulubiony serial po angielsku powtarzając to, co mówią bohaterowie. Możesz poczytać na głos wiadomości ze świata (po angielsku!). Ważne jest, żeby postarać się (w miarę możliwości) każdego dnia poćwiczyć choć odrobinkę.

2. Pamiętaj, aby bardzo dokładnie zapoznać się z przykładowym testem Kastu (otrzymasz go, kiedy już zapiszesz się na właściwy test). Dzięki temu zobaczysz jaka jest ogólna forma testu i nic Cię już nie zaskoczy. Pamiętaj też, żeby zawsze dokładnie czytać treść zadania.

3. Usłysz i zrozum! Słuchanie podcastów, radia i piosenek to świetny sposób na doskonalenie swoich umiejętności językowych. Możesz ich słuchać zawsze i wszędzie - na przerwie, w drodze do szkoły lub myjąc naczynia.

4. Skup się na tym, co jest najważniejsze. Kiedy pierwszy raz rzucisz okiem na test, Twoją pierwszą myślą może być "O nie, nie znam tych wyrazów!". Jeśli tak się stanie - nie martw się. Nie musisz zawsze znać wszystkich słów, które znajdują się w tekście. Postaraj się zrozumieć znaczenie i ogólne przesłanie tekstu - wtedy możesz z kontekstu wywnioskować znaczenie nieznanych wyrazów.

5. Pamiętaj o gramatyce - niestety trzeba się jej nauczyć. Warto jest zapamiętać najczęściej używane zwroty i zdania. Ćwicz np. robiąc różnego rodzaju testy z gramatyki - znajdziesz ich sporo online :)

6. Myśl pozytywnie! Przed testem odpocznij, wyśpij się i zjedz pyszne śniadanie. Skoncentruj się na nauce wcześniej - ucz się dla siebie, korzystając z metod i sposobów, które są dla Ciebie najlepsze, niech nauka będzie też przyjemnością. Nie ucz się ostatniej nocy, przed samym testem - odpocznij. Podejdź do testu ze spokojnym, wypoczętym umysłem a nie ze zmęczeniem po nieprzespanej nocy spędzonej nad książkami.

Czy będą kolejne testy Kastu?

Nie przewidujemt kolejnych terminów przed terminem aplikacji na studia w Danii na rok 2020.

Kiedy poznam wynik testu?

Wyniki będą znane w ciągu 7 dni od napisania testu.

Czy muszę wysłać formularz aplikacyjny Kastu przed podejściem do testu?

Nie musisz, jednak w przypadku ilości rejestracji większej niż liczba dostępnych miejsc, pierwszeństwo będą miały osoby, które wysłały formularz aplikacyjny Kastu do terminu testu.

Masz pytania?
Wiktoria Kuliberda
Koordynatorka ds. studiów za granicą
Wiktoria Kuliberda
Karolina Żebrowska
Koordynatorka ds. studiów za granicą
Karolina Żebrowska
arrow
arrow