University of Bradford

2018-10-23

“Making Knowledge Work” to hasło przewodnie University of Bradford, które idealnie odzwierciedla podejście uczelni - tutaj każdy kierunek łączy w sobie wiedzę akademicką i praktyczną, a programy studiów są nieustannie doskonalone i przystosowywane do potrzeb ciągle zmieniającego się rynku.

What do they know?!

Come to Bradford! :)University of Bradford to miejsce, w którym w trakcie studiów możesz poczuć się jak prawdziwy naukowiec – 96% badań przeprowadzanych przez ten uniwersytet jest uznawane jako szczególnie istotne dla świata nauki. Uczelnia zapewnia wszystko, co niezbędne aby móc przeprowadzać takie badania: nowoczesne laboratoria z których korzystają studenci medycyny i chemii, sprzęt do wirtualnej rzeczywistości dla studentów kierunków związanych z mediami i projektowaniem gier. Największy nacisk kładzie się na badania w dziedzinie medycyny (badania komórek rakowych, komórek skóry i włosów), chemii, farmacji, archeologii i visual science. Jeśli natomiast marzy Ci się kariera medialna lub filmowa to Bradford, miasto które wygrało nagrodę UNESCO w kategorii City of Film, może być dla Ciebie idealnym miejscem na start.

Mimo tego, że Bradford jest dość sporym miastem (wielkości Poznania lub Gdańska) to wielbiciele przyrody będą czuć się tu dobrze. ¾ miasta pokryte jest zielenią, a najbliższej okolicy miasta znajdują się cztery parki narodowe udekorowane licznymi jeziorami.