Studiuj w Holandii!

2018-03-20
Holandia - kraj tulipanów i wiatraków znany z tego, że najpopularniejszym środkiem transportu jest rower. Tutaj na ulicy spotkasz przedstawicieli kultur z całego świata, a to dzięki tolerancji, która jest podstawą kultury holenderskiej.

Aplikować można jeszcze na studia w Holandii - do 30 czerwca. Jednak nie wszystkie kierunki będą jeszcze oferowane. Sprawdź termin aplikacji przy kierunku studiów, a po wysłaniu formularza aplikacyjnego zweryfikujemy jeszcze tą możliwość.

Fakty

 • w kraju jest ponad 22 mln rowerów, a w Amsterdamie jest ich nawet więcej niż mieszkańców;
 • w Holandii bez problemu można porozumieć się w języku angielskim;
 • w ciągu kilku godzin możesz dostać się stąd pociągiem do Londynu, Paryża, Berlina czy Brukseli;
 • mieszkańcy Holandii słyną ze swojej tolerancji, skłonności do dyskusji i dążenia do kompromisu;
 • w Holandii uczy się około 112 000 studentów z zagranicy

 

Międzynarodowość holenderska odzwierciedlona jest również w środowisku akademickim - oferowanych jest wiele kierunków studiów wykładanych w języku angielskim, które skupiają się na rozwoju kreatywności, motywacji czy umiejętności technicznych - opierając się głównie na praktyce. Jeśli chcesz studiować w Holandii, z Kastu możesz aplikować na 18 uniwersytetów i wybierać spośród 353 kierunków studiów.

 

Studia w Holandii

 

Możliwości kariery

Po ukończeniu studiów w Holandii otwiera się wiele możliwości. Zdobędziesz:

 • aktualną, praktyczną wiedzę na ciągle zmieniającym się rynku;
 • międzynarodowe doświadczenie i umiejętność płynnego posługiwania się j. angielskim;
 • szeroko uznawany dyplom i wiele możliwości kariery;
 • przydatne znajomości, kontakty na całym świecie.

Międzynarodowy dyplom jest dla pracodawcy potwierdzeniem, że nie boisz się wyzwań, płynnie posługujesz się językiem angielskim, potrafisz się zaaklimatyzować w nowym środowisku i masz międzynarodowe doświadczenie. Chyba nie może być lepiej?


Wymagania

 • Test z języka angielskiego. Uczelnie W Holandii wymagają oficjalnego certyfikatu językowego (IELTS, TOEFL lub Cambridge). HZ University of Applied Sciences zwraca koszt IELTS, jeśli zdasz ten egzamin i rozpoczniesz studia na tej uczelni.
 • Motywacja. Przy rekrutacji na uczelnie w Holandii dużą uwagę zwraca się na motywację do studiowania danej dziedziny, a nie oceny. Wskazówki do tego, jak napisać dobry list motywacyjny znajdują się tutaj.
 • Referencje. Nie zapomnij też o rekomendacji od nauczyciela/wykładowcy, przełożonego lub pracodawcy! Dowiedz się więcej o tym, jak powinny być napisane dobre referencje.

 Finanse

Studia na uczelniach w Holandii, dla obywateli Unii Europejskiej kosztują 1030€ za rok nauki. Jest to kwota na preferencyjnych warunkach - większą część czesnego pokrywa rząd holenderski. Dodatkowo, pracując w Holandii co najmniej 14 godzin tygodniowo (56 w miesiącu) można starać się o dofinansowanie w wysokości 867,68€ miesięcznie oraz możliwość bezpłatnego korzystania z transportu publicznego.

Więcej informacji o finansach w Holandii znajdziesz tutaj.


Masz pytania?

To bardzo dobrze :) Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji- we Wrocławiu, przez Skype lub telefonicznych i rozwiej swoje wątpliwości! Poniżej znajdziesz kontakt do konsultantów Kastu, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Edyta Styś
Konsultantka (Anglia, Holandia, Dania)
Edyta Styś
Natalia Pabirowska
Konsultantka (Chiny, Dania)
Natalia Pabirowska
Konrad Walczyk
Project Manager
Konrad Walczyk
arrow
arrow