Studiuj w Holandii!

2018-03-20
Holandia - kraj tulipanów i wiatraków znany z tego, że najpopularniejszym środkiem transportu jest rower. Tutaj na ulicy spotkasz przedstawicieli kultur z całego świata, a to dzięki tolerancji, która jest podstawą kultury holenderskiej.

Fakty

 • w kraju jest ponad 22 mln rowerów, a w Amsterdamie jest ich nawet więcej niż mieszkańców;
 • w Holandii bez problemu można porozumieć się w języku angielskim;
 • w ciągu kilku godzin możesz dostać się stąd pociągiem do Londynu, Paryża, Berlina czy Brukseli;
 • mieszkańcy Holandii słyną ze swojej tolerancji, skłonności do dyskusji i dążenia do kompromisu;
 • w Holandii uczy się około 112 000 studentów z zagranicy

 

Międzynarodowość holenderska odzwierciedlona jest również w środowisku akademickim - oferowanych jest wiele kierunków studiów wykładanych w języku angielskim, które skupiają się na rozwoju kreatywności, motywacji czy umiejętności technicznych - opierając się głównie na praktyce. Jeśli chcesz studiować w Holandii, z Kastu możesz aplikować na 18 uniwersytetów i wybierać spośród 353 kierunków studiów.

 

Studia w Holandii

 

Możliwości kariery

Po ukończeniu studiów w Holandii otwiera się wiele możliwości. Zdobędziesz:

 • aktualną, praktyczną wiedzę na ciągle zmieniającym się rynku;
 • międzynarodowe doświadczenie i umiejętność płynnego posługiwania się j. angielskim;
 • szeroko uznawany dyplom i wiele możliwości kariery;
 • przydatne znajomości, kontakty na całym świecie.

Międzynarodowy dyplom jest dla pracodawcy potwierdzeniem, że nie boisz się wyzwań, płynnie posługujesz się językiem angielskim, potrafisz się zaaklimatyzować w nowym środowisku i masz międzynarodowe doświadczenie. Chyba nie może być lepiej?


Wymagania

 • Test z języka angielskiego. Uczelnie W Holandii wymagają oficjalnego certyfikatu językowego (IELTS, TOEFL lub Cambridge). HZ University of Applied Sciences zwraca koszt IELTS, jeśli zdasz ten egzamin i rozpoczniesz studia na tej uczelni.
 • Motywacja. Przy rekrutacji na uczelnie w Holandii dużą uwagę zwraca się na motywację do studiowania danej dziedziny, a nie oceny. Wskazówki do tego, jak napisać dobry list motywacyjny znajdują się tutaj.
 • Referencje. Nie zapomnij też o rekomendacji od nauczyciela/wykładowcy, przełożonego lub pracodawcy! Dowiedz się więcej o tym, jak powinny być napisane dobre referencje.

Finanse

Studia na uczelniach w Holandii, dla obywateli Unii Europejskiej kosztują 2060€ za rok nauki. Jest to kwota na preferencyjnych warunkach - większą część czesnego pokrywa rząd holenderski. Dodatkowo, pracując w Holandii co najmniej 14 godzin tygodniowo (56 w miesiącu) można starać się o dofinansowanie w wysokości 867,68€ miesięcznie oraz możliwość bezpłatnego korzystania z transportu publicznego.

Więcej informacji o finansach w Holandii znajdziesz tutaj.


Masz pytania?

To bardzo dobrze :) Skorzystaj z bezpłatnych konsultacji- we Wrocławiu, przez Skype lub telefonicznych i rozwiej swoje wątpliwości! Poniżej znajdziesz kontakt do konsultantów Kastu, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Edyta Styś
Konsultantka
Edyta Styś
Konrad Walczyk
Project Manager
Konrad Walczyk
arrow
arrow