Fontys University of Applied Sciences

Eindhoven/Venlo
  • Unique practical oriented bachelor programs;
  • problem based learning;
  • top technology region South East of the Netherlands;
  • modern facilities including top Laboratories and project facilities.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Fontys University of Applied Sciences - jakość, praktyka, jakość, praktyka! 
 

Fontys University of Applied Sciences jest jednym z największych uniwersytetów w Holandii. Słowo „Fontys” pochodzi od łacińskiego słowa „Fons”, które oznacza „źródło”. Tym słowem uczelnia stara się zilustrować swoją ambicję bycia źródłem wiedzy, innowacji i inspiracji. 

Fontys koncentruje się na zwiększaniu wydajności w procesie nauczania rozwijającego twórcze myślenie u młodych ludzi. Stąd motto uczelni - „Think bigger”, które zachęca do wyjścia poza ramy i myślenia w szerszej perspektywie. To również miejsce dla każdego, kto interesuje się technologią, przedsiębiorczością oraz kreatywnością.
 

Duża społeczność, małe grupy 

Chociaż Fontys University jest jedną z największych instytucji edukacyjnych w Holandii, a na uczelni studiuje ponad 44 000 studentów, wykłady i zajęcia praktyczne prowadzone są w małych grupach. Jakość, jakość i jeszcze raz jakość - na to kładzie nacisk społeczność uniwersytecka.  

Tu edukacja opiera się na zdobywaniu wiedzy, umiejętności i profesjonalnym podejściu. Dzięki temu studenci zostają świetnie przygotowani do praktyki zawodowej lub prowadzenia własnej działalności. Dostają bowiem solidne podstawy, z dużą ilością możliwości rozwoju i rozwijania swoich talentów. 

 

Najbardziej demokratyczna struktura

Duży uniwersytet ma też dużo do zrobienia. Jest jednak dobrze zarządzany przez szereg specjalnych komitetów, w skład których wchodzą zarówno przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, jak i sami studenci. Od jakości studiów, po kondycję psychologiczną studentów, od komitetu powierniczego po specjalną grupę wsparcia programowego i bezstronnych doradców - tak bogaty zespół każdego dnia pracuje nad jeszcze lepszą jakością studiów! Chcesz zdobyć umiejętności organizacyjne i przyczynić się do rozwoju uczelni? Dołącz do jednego z komitetów i pracuj w jednym zespole wraz z wykładowcami!

 

380 partnerów w 60 krajach

Ponieważ Fontys University of Applied Sciences to sanktuarium „precyzyjnych” specjalizacji (inżynieria, biznes, ekonomia), nie można sobie wyobrazić studiów bez stosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Dlatego uczelnia współpracuje z całą gamą pracodawców, którzy nieustannie pomagają w urzeczywistnianiu zdobytej przez studenta wiedzy oraz zwiększeniu jego szans na otrzymanie dobrej pracy, również na arenie międzynarodowej. 

Prawdziwe studenckie życie na kampusach

Duża społeczność międzynarodowa, kampusy studenckie z akademikami, biblioteki, kawiarnie studenckie oraz tereny rekreacyjne i sportowe (jak basen!) - wszystkie te korzyści są dostępne dla studentów Fontys University of Applied Sciences.

  • Kampus w Eindhoven: międzynarodowe centrum nauki i technologii 
    Region Eindhoven znajduje się w południowo-wschodniej Holandii. Jest to dom dla światowej klasy przedsiębiorstw, instytutów naukowych i instytucji badawczych. Region ten jest znany na całym świecie jako region Brainport, europejskie centrum nauki i technologii. Eindhoven to prawdziwe miasto studenckie z szeroką gamą dostępnych obiektów studenckich. 
     
  • Kampus w Venlo: praktycznie zorientowany
    W Fontys Venlo University of Applied Sciences jesteś przygotowywany do wejścia na rynek pracy od pierwszego tygodnia studiów. Będziesz pracować nad projektami we współpracy z firmami, nauczysz się Networkingu i zdobędziesz umiejętności kluczowe przy ubieganiu się o przyszłą, wymarzoną pracę. Oprócz dostarczania wiedzy z określonego obszaru programu studiów, uczelnia skupia się również na Twoim rozwoju osobistym i zdobywaniu umiejętności takich jak przedsiębiorczość, kreatywność i technologia. 

Jeśli chcesz zobaczyć kampus uczelni, możesz udać się na wirtualną wycieczkę smiley

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
  • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.0
  • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu):

  • IELTS
  • TOEFL
Fontys nie posiada  akademików, ale współpracuje  z agencjami zajmującymi się zakwaterowaniem studentów oraz właścicielami  mieszkań. Dzięki temu uczelnia może zaproponować zakwaterowanie prawie wszystkim, którzy go poszukują.

Najczęściej  pokoje są oferowane studentom pierwszego roku, ponieważ uczelnia rozumie, że po przyjeździe do obcego kraju trudno od razu zorientować się w warunkach zakwaterowania, a jeszcze trudniej znaleźć lokum. Koszty studenta wobec agencji zajmujących się zakwaterowaniem ponosi uczelnia, a studenci ponoszą tylko koszt  wynajmu oraz depozytu. Należy z góry uiścić dwumiesięczną opłatę za wynajem mieszkania (za pierwszy i ostatni miesiąc) oraz depozyt, którego wysokość jest równa miesięcznej opłacie za wynajem. Depozyt po wygaśnięciu umowy jest zwracany, jednak, zgodnie z umową,  właściciel mieszkania ma  prawo  zatrzymać depozyt, jeżeli w pokoju powstaną jakieś szkody.

 

 

Pokoje  oferowane są w różnych punktach miasta, ale  utrzymuje się ogólny standard:

  • cena pokoju to 350-425 euro za miesiąc (wliczając usługi komunalne oraz Internet);
  • powierzchnia pokoju to 10-12m2 (jeżeli pokój jest mniejszy, możliwe jest pobieranie mniejszej opłaty za wynajem,  jak również wtedy, gdy w mieszkaniu jest wspólny pokój gościnny);
  • wszystkie pokoje wyposażone są w: łóżko, regał, stół oraz krzesło, zasłony, poduszkę i  koc, czasami komplet pościeli;
  • w miejscu zakwaterowania znajduje się wspólna studencka pralnia, za jej użytkowanie czasami trzeba dodatkowo zapłacić;
  • we wszystkich pokojach jest dostęp do Internetu;
  • sproponowane pokoje najczęściej znajdują się nie dalej niż 20 minut drogi  rowerem do uniwersytetu.

Więcej informacji na temat wynajmu pokoju można uzyskać tutaj.

Przed  wypełnieniem formularza w sprawie wynajmu, należy zapoznać się z ogólną informacją o zakwaterowaniu, którą znajdziecie  w tych  przepisach.

Proszę zwrócić uwagę, że termin  składania wniosku o zakwaterowanie jest określony. Jeżeli studia rozpoczynacie jesienią, to w sprawie mieszkania można wnioskować tylko do 17 czerwca. Jeżeli studia rozpoczynacie w  semestrze letnim, to wniosek w sprawie można składać tylko do 16 grudnia.

Jeśli jednak postanowicie poszukać mieszkania na własną rękę, przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, od których możecie zacząć poszukiwania:

Eindhoven:
Venlo:
  • STIP (w języku angielskim)
Ogólne wskazówki:
Hotele: