HAN University of Applied Sciences

Arnhem
  • Practical learning;
  • small classes;
  • student support throughout all years of study;
  • opportunity to do a work placement in a company;
  • opportunity to do a study abroad;
  • modern buildings and study centres;
  • high-tech laboratories;
  • good IT facilities.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

HAN University of Applied Sciences znajduje się we wschodniej części Holandii – w miastach Arnhem i Nijmegen. Na czterech wydziałach  uczelni studiuje już ponad 30.000 studentów.

Podczas audytu przeprowadzonego na uniwersytecie HAN komisja oceniła przedstawione programy bardzo wysoko – uniwersytet, w ocenie jakości proponowanych programów, znalazł się wśród 10 najlepszych holenderskich uniwersytetów nauk stosowanych.

Zagraniczni studenci  Uniwersytu HAN nie tylko zdobywają wykształcenie na wysokim poziomie, ale też spotykają się z twórczym, innowacyjnym środowiskiem uczelnianym, w którym mają możliwość współpracować ze studentami z całego świata.

 

Uczelnia jest w pełni świadoma, że proces globalizacji stawia nowe wyzwania nie tylko przed biznesem, lecz i  w pozostałych obszarach. Głownym jej celem jest przygotowanie studentów do podejmowania nowych wyzwań i przekazanie im tendencji międzynarodowego myślenia, które pomoże każdej specjalności łatwiej dostosować się do zmieniających się warunków i globalizacji. Panująca  tam atmosfera ułatwia doskonalenie międzynarodowej orientacji studentów, a fakt, że naukę pobiera młodzież z wielu  różnorodnych  kulturowo krajów  świata, daje możliwości uczestniczenia w programach wymiany lub odbywania praktyki zawodowej za granicą.

Cele uniwersytetu HAN:

  • Zapewnić praktyczne i merytoryczne wykształcenie w wybranej dziedzinie;
  • Przyczynić się do rozwoju społeczeństwa;
  • Zaproponować studentom przedsiębiorcze,  innowacyjne i inspirujące  środowisko uczenia się;
  • Udostępnić elastyczne kursy dostosowane  do indywidualnych potrzeb każdego studenta;
  • Zapewnić odpowiednie wykształcenie zarówno ludziom młodym, jak i pogłębiającym kwalifikacje doświadczonym specjalistom;
  • Zapewnić studentom wsparcie i pomoc podczas  studiów;
  • Wdrożyć poczucie  odpowiedzialności wśród studentów odbywających praktykę zawodową;
  • Ukierunkować przyszłych pracowników tak, aby   działali  zgodnie ze  społeczną odpowiedzialnością i uczciwością;
  • Budować  przejrzysty i  wiarygodny wizerunek  pracownika.

Podczas studiów licencjackich uniwersytet oferuje dynamiczne kształcenie, w którym  twórczo i innowacyjnie  łączą się teoria i praktyka. Kurs składa się z dwóch części: z przedmiotów głównych, będących fundamentem wybranego programu oraz przedmiotów dodatkowych, które studenci wybierają  sami zgodnie z zainteresowaniami, zapewniając sobie możliwość rozszerzenia wiedzy i wyboru dziedzin, z których pragną zdobyć dodatkowe informacje. Studenci studiów licencjackich  odbywają także praktykę dla uzyskania niezbędnego doświadczenia.

Kursy  magisterskie są  zazwyczaj prowadzone w małych grupach przez wysoko wykwalifikowanych  i doświadczonych wykładowców. Na kursach magisterskich ważna jest motywacja i aktualne potrzeby. Wykładowcy wspierają studentów w poszerzaniu wiedzy i zdobyciu kwalifikacji - odbywa się to poprzez rozwiązywanie problemów i korzystanie z wiedzy zdobytej w wyniku badań naukowych na uniwersytecie.

Uczelnia dąży do zapewnienia studentom nie tylko najlepszej edukacji, ale także znakomitych i komfortowych warunków do zdobywania wiedzy, dlatego oferuje: wysokiej jakości usługi ICT; stołówkę,  gdzie można zjeść tanio i smacznie; pokoje odpoczynku, sale rekreacyjne, sprzęt sportowy.

Uniwersytet jest szczególnie dumny ze swoich usług multimedialnych i centrów kształcenia, które zapewniają wspaniałe możliwości studentom korzystającym ze wszystkich dostępnych materiałów - zarówno papieru do drukowania, jak i zasobów elektronicznych. Studenci mają też możliwość korzystania z bezpłatnego Internetu oraz pozyskiwania informacji nie tylko ze źródeł tekstowych, ale także przy wykorzystaniu sprzętu audiowizualnego. Pracownicy centrum są zawsze gotowi do pomocy, jeśli pojawią się  jakiekolwiek inne problemy. Uniwersytet HAN posiada pięć centrów multimedialnych i kształcenia – dwa w Arnhem i trzy w Nijmegen. Jako studenci z zagranicy, będziecie także mogli korzystać z usług International Office, które udzieli pomocy w rozwiązaniu wszystkich problemów takich jak: znalezienie mieszkania, wypełnienie wymaganych dokumentów.

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis ocen – jeśli wciąż się uczysz i dlatego nie masz jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.
  • Świadectwo dojrzałości – w przypadku ukończenia szkoły średniej nie potrzebujesz wypisu ocen – wystarczy, że do formularza aplikacyjnego załączysz Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum (bądź technikum).

Przed aplikacją sprawdź wymagania bezpośrednio na stronie uczelni. W przypadku problemów ze znalezieniem szczegółowych, aktualnych wymagań, skontaktuj się z konsultantami Kastu.

 

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.0
  • TOEFL – 80

Magisterskie

Wymagania rekrutacyjne

Na studia magisterskie mogą kandydować wszyscy, którzy ukończyli studia licencjackie lub inżynierskie (studia I stopnia), studia magisterskie lub studiują na ostatnim roku studiów I-stopnia. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych obecnych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.
  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób (Wynik, który musisz uzyskać z testu językowego aplikując na wybrany kierunek studiów znajdziesz w wymaganiach rekrutacyjnych danego programu):

  • IELTS
  • TOEFL
HAN uniwersytet nie oferuje akademików, ale w obu miastach, w których znajdują się wydziały uczelni, są agencje zajmujące się zakwaterowaniem studentów.

Campus Arnhem

Uniwersytet w mieście Arnhem proponuje korzystanie z usług agencji zakwaterowania Vivare. Rejestracja na ich stronie internetowej jest bezpłatna. Agencja oferuje pokoje w różnym standardzie: różnią się one wielkością, lokalizacją, ceną itp. Zwykle pokoje są umeblowane. Ponadto, zgodnie z panującym w Holandii zwyczajem, za wynajęcie mieszkania należy wnieść depozyt, który zostanie zwrócony  po teminie wynajmu, pod warunkiem, że został zapłacony czynsz za wszystkie miesiące i mieszkanie zostało przekazane bez usterek itd.

Strona internetowa agencji  kliknij tutaj.

Campus Nijmegen

W tym mieście studenci szukający mieszkania mogą skorzystać z pomocy dwóch agencji:
SSHN (Stichting Studenten Huisvesting Nijmegen) – jeśli chcesz skorzystać z pomocy tej agencji w znalezieniu mieszkania, musisz  zarejestrować się na ich stronie. Rejestracja jest płatna i kosztuje  20 €.

The Room Centre Foundation Nijmegen – możesz odwiedzić ich stronę, lecz strona jest tylko w języku holenderskim. Więcej informacji możesz uzyskać, kontaktując się pod adresem info(eta)kamercentrum.nl.  Aby znaleźć mieszkanie za pomocą tej agencji trzeba się zarejestrować. Koszt rejestracji  -  25 €.

Samodzielne  poszukiwanie mieszkania:

Jeśli  nie chcesz korzystać z usług  tych agencji, możesz  szukać mieszkania na własną rękę. Tutaj znajdziesz kilka stron, które mogą być przydatne w poszukiwaniu mieszkania:

Hotele:

Czasami zdarza się, że przed wyjazdem na studia studenci jeszcze nie mają gdzie mieszkać. W takiej sytuacji można szukać tymczasowego lokum – hostele, hotele itp. Rozwiązania takie pomogą Ci zyskać na czasie podczas poszukiwania stałego mieszkania. Należy pamiętać, że po przybyciu do Holandii łatwiej znaleźć mieszkanie niż na odległość.

Oto kilka przydatnych linków:

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Dominika Zon
Communication (Bachelor)
Absolwentka