Wolne miejsca na duńskich uczelniach

2021-04-06

Nie zdążyłeś w terminie zaaplikować na studia w Danii?
 

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie zdążyli zaaplikować przed 15 marca ale chcą nadal aplikować na studia w Danii. Niektóre uczelnie wciąż mają dostępne miejsca na bardzo interesujące programy studiów :)  Jeśli marzą Ci się studia w Danii to jak najszybciej prześlij formularz aplikacyjny Kastu, ponieważ miejsca mogą skończyć się w każdej chwili. Im szybciej podejmiesz taką decyzję tym większa jest szansa, że zostaniesz przyjęty. Poniżej znajduje się lista dostępnych kierunków, która będzie aktualizowana na podstawie informacji z poszczególnych uczelni.
 

Uwaga: w tej chwili nie ma już możliwości aplikacji. Po 28 lipca zostaną ponownie ogłoszone kierunki, na których będą wolne miejsca. Jeśli chcesz aplikować, skontaktuj się z konsultantami Kastu, celem wcześniejszego przygotowania potrzebnych dokumentów.

Dostępne programy studiów AP Degree i Bachelor:
 

Business Academy SouthWest:

Dania Academy:

VIA University College:

International Business Academy:


Aplikacja

Jeśli jeszcze nie wypełniłeś formularza aplikacyjnego Kastu, to nie czekaj - prześlij go do nas jak najszybciej! Tutaj znajdziesz instrukcję do wypełnienia formularza aplikacyjnego. 
 

Wymagania rekrutacyjne:

 

Wypis godzin oraz ocen

W Danii uczelnie wymagają odpowiedniej liczby godzin z konkretnych przedmiotów w szkole średniej. Zwróć uwagę na wymagania na każdym kierunku i pamiętaj, że odnoszą się one do godzin zegarowych i trzeba się ich trzymać. Wypis do pobrania i wydrukowania znajdziesz tutaj.

List motywacyjny

Interesujący i szczegółowy list jest Twoją szansą, aby wybić się spośród innych aplikantów i wykazać się odpowiednią motywacją do studiowania konkretnej dziedziny. Kilka rad odnośnie tego jak napisać dobry list motywacyjny znajdziesz tutaj. Możesz także tutaj  zamówić darmową instrukcję pisania Personal Statement w formacie pdf.
Pamiętaj o tym, że Twój formularz po wysłaniu zostanie sprawdzony przez konsultantów Kastu. Jeśli będzie taka konieczność, to udzielimy Ci porad jak poprawić Twój list motywacyjny.

Dodatkowe wymagania

Niektóre kierunki mogą mieć dodatkowe wymagania rekrutacyjne, np. esej lub portfolio na kierunki artystyczne. Przed złożeniem aplikacji zapoznaj się dokładnie z wymaganiami na wybrany kierunek. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnych Ci informacji, zapytaj śmiało konsultantów Kastu smiley

Język angielski

Przy aplikacji na studia w Danii musisz udowodnić, że Twoja znajomość języka angielskiego jest na odpowiednim poziomie. Testy honorowane przez wszystkie nasze uczelnie partnerskie znajdziesz tutaj. Jeśli planujesz zdawać Test Kastu to koniecznie skontaktuj się z nami.

Rozmowa z uczelnią (interview)

Niektóre uczelnie w Danii nie podejmują ostatecznej decyzji o przyjęciu, dopóki nie odbędą rozmowy z osobą aplikującą - taka rozmowa odbywa się online. Nie martw się, w trakcie takiej rozmowy nie będzie sprawdzana Twoja wiedza akademicka - przedstawiciel uczelni po prostu chce m.in. bliżej poznać Ciebie, Twoją motywację, plany na przyszłość i to, czy świadomie wybierasz uczelnię i kierunek. Rozmowa ma też na celu sprawdzenie czy umiesz komunikatywnie porozumieć się w języku angielskim.