KEA - Copenhagen School of Design and Technology

Copenhagen
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Idealna strategia Copenhagen School of Design and Technology

Rozwój  i oferowanie praktycznych oraz zorientowanych na biznesie programów studiów wyższych to ich zadanie specjalne, a wypełnianie luki pomiędzy umiejętnościami i nową wiedzą to najwyższy cel. Dzięki takiej strategii studenci KEA uczą się przekształcać swoją wiedzę w produkty w najszerszym tego słowa znaczeniu.

 

 

 

Idą o krok dalej

Wyznaczają standardy, są ambitni, co oznacza, że stawiają wysoko poprzeczkę. Tutaj obowiązuje myślenie nieszablonowe, a szukanie nowych możliwości i sposobów działania czy uskuteczniania procesu produkcji jest chlebem powszednim.

Celem uczelni jest kształcić wykwalifikowanych specjalistów. Odbywa się to w ścisłej współpracy ze środowiskiem biznesu, przede wszystkim poprzez badanie najnowszych trendów i potrzeb oraz dopasowanie programów do potrzeb współczesnego rynku globalnego. Uczelnia, dąży do przekazywania swoim studentom nie tylko wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych w wybranym zawodzie, ale także uczy kreatywności, innowacyjności i zdolności do szybkiego i skutecznego rozwiązywania problemów. Po ukończeniu KEA student jest więc nie tylko specjalistą w swojej dziedzinie, ale również osobą kreatywną i elastyczną, będącą w stanie dostosować się do zmieniających się potrzeb.

Jedność i współpraca

KEA ściśle współpracuje ze środowiskiem biznesowym i instytucjami edukacyjnymi zarówno w Danii, jak i za granicą. KEA jest również centrum wiedzy dla przedsiębiorstw sektora publicznego i prywatnego.

Uczelnia posiada w Kopenhadze aż 12 budynków. Dla wygody studentów zajęcia w ramach jednego programu studiów odbywają się w jednym z nich lub w kilku, niezbyt od siebie oddalonych miejscach. W każdym budynku dostępne są takie same usługi (biblioteka, jadalnia, bar, sala gimnastyczna), więc studenci mogą z nich korzystać wszędzie tam, gdzie jest im wygodnie.

Uniwersytet oferuje kierunki z obszarów: 

  • Building/ production;

  • Media/IT; 

  • Design/Business

KEA tworzy pozbawione barier nieformalne środowisko nauczania - nie wszystkie  sale wykładowe mają ściany, wykładowców nie obowiązuje ścisły dresscode, wszyscy są ubrani nieformalnie, a w pomieszczeniach uczelni czujesz się jak w domu. Przyjazną atmosferę buduje również fakt, że studenci i prowadzący zwracają się  do siebie po imieniu. Wykładowca nie jest dyktatorem, który ma autorytarnie przekazywać wiedzę, ale udziela wskazówek, jak ją zdobywać samodzielnie. Dlatego to student jest odpowiedzialny za własną naukę i osiągnięte wyniki.

Student każdego kierunku studiów, ma obowiązek odbyć, trwającą co najmniej dziesięć tygodni, praktykę zawodową w wybranej firmie, za którą otrzymuje od 15 do 30 punktów ECTS. Podczas praktyk studenci próbują swoich sił w wybranym zawodzie, zdobywają  cenne doświadczenie, zaś firmy, w których są na praktykach, często wykorzystują ich twórcze i odważne pomysły.

 

Możliwości oferowane przez uczelnię:

  • Wymiany międzynarodowe (USA, Kanada, Holandia, Hiszpania – sprawdź tutaj)
  • Od niedawna na uczelni realizowany jest nowy projekt - KEA TV, w ramach którego  można spróbować swoich sił w studenckich programach telewizyjnych.
  • KEA współpracuje także z Language Centre w  Kopenhadze i oferuje studentom bezpłatne kursy języka duńskiego.
  • Mentorship Programme – KEA prowadzi program mentorski, aby pomóc studentom KEA w znalezieniu odpowiedniej pracy w Danii.

Zobacz też Instastory naszych studentów z KEA

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne

  • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.5

  • TOEFL IBT - 83

  • Cambridge (CPE, CAE z oceną C, FCE z oceną A)

  • Pearson Test of English Academic (PTE Academic) - 76

Uwaga: Już w momencie aplikacji trzeba posiadać potwierdzenie zapisania się na test językowy. Potwierdzenie należy załączyć do formularza Kastu i wraz z całością aplikacji przesłać przed upłynięciem terminu. 
Uczelnia musi otrzymać wyniki egzaminu językowego przed 15 maja.

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

  • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

  • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego

Spełnienie wymagań w zakresie języka angielskiego można udokumentować w następujący sposób:

  • IELTS - 6.5

  • TOEFL IBT - 83

Uwaga: Już w momencie aplikacji trzeba posiadać potwierdzenie zapisania się na test językowy. Potwierdzenie należy załączyć do formularza Kastu i wraz z całością aplikacji przesłać przed upłynięciem terminu. 
Uczelnia musi otrzymać wyniki egzaminu językowego przed 15 maja.

 

Pamiętaj: poszukiwania  mieszkania w takim mieście jak Kopenhaga mogą potrwać bardzo długo, więc należy rozpocząć  je jak najwcześniej.

 

Oto kilka przydatnych stron, od których można rozpocząć wyszukiwanie:

W języku angielskim: 

W języku duńskim: 

Możesz szukać nie tylko mieszkania lub pokoju, ale i współlokatora. Właściwym miejscem do wyszukiwania informacji może być grupa Studenci Kastu, grupa uczelni, czy też strona Facebook utworzona przez studentów z całego  miasta, gdzie zamieszczają oni ogłoszenia o poszukiwaniach mieszkań lub współlokatorów. Możesz też odwiedzić stronę internetową www.findroommate.dk  

Kiedy jednak nadejdzie czas wyjazdu na studia, a jeszcze nie znalazłeś mieszkania, najlepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na krótkoterminową  umowę wynajmu. Pamiętaj, że poszukiwania mogą trwać krócej, jeśli już znajdując się na miejscu, w Kopenhadze, masz  możliwość obejrzenia mieszkania i spotkania się z właścicielami. Poniżej linki do kilku niedrogich hosteli, gdzie można zatrzymać się podczas poszukiwania zakwaterowania:

 

Zapytaj studentów
Kontakty do osób, które studiowały lub studiują na tej uczelni i mogą opowiedzieć Ci więcej o studiach i swoich doświadczeniach i życiu za granicą :)
Weronika Wdowiak
Multimedia Design (AP degree)
2017-09
Zuzanna Działowska
Multimedia Design (AP degree)
2017-09