Business Academy SouthWest

Esbjerg/Sønderborg
 • Rated best study environment in Denmark 4 years in a row;
 • close collaboration with business life.
O uczelni
Wymagania rekrutacyjne
Zakwaterowanie
Mapa

Niezwykłe warunki do nauki

Business Academy Southwest jest synonimem jakości. Ich celem jest stworzenie optymalnych warunków do nauki oraz wyszkolenie studentów tak, by dzięki swoim umiejętnościom i innowacyjnym kompetencjom mogli sprostać wysokiemu popytowi na przyszłym rynku pracy. Jest również atrakcyjną instytucją dla firm i organizacji, które czerpią korzyści z zatrudniania ich absolwentów.

Busines Academy SouthWest jest jedną z największych uczelni wyższych w regionie i oferuje studia w  jednym z dwóch przytulnych miasteczek Esbjerg lub Sønderborg. Wszystkie programy oferowane przez Uniwersytet są zatwierdzone przez duńskie Ministerstwo Edukacji i zgodne ze standardami stawianymi przez duński system szkolnictwa wyższego, a więc możesz być pewien, że tu uzyskasz wykształcenie najwyższej jakości, które pomoże Ci pewnie kroczyć w kierunku wybranego zawodu.

 

Zobowiązania Uniwersytetu

Uniwersytet nie ogranicza się do nauczania, jest także zaangażowany w badania i wymianę wiedzy z przedsiębiorstwami, przyczyniając się do wzrostu gospodarczego i lokalnego dobrobytu. Uniwersytet posiada siedem wydziałów, które pracują nad ciągłym budowaniem kompetencji i utrzymaniem standardów we wszystkich dziedzinach - począwszy od programów oferowanych studiów do przeprowadzanych badań. Do każdego z  programów studiów jest powołana Komisja Edukacyjna, której członkami są firmy i ich przedstawiciele. Oferują oni twórcom programów i wykładowcom pomoc i wskazówki w kwestiach związanych z  organizowaniem takiego programu, który będzie oparty na praktyce i nowoczesnych technologiach.

 

Business Academy Southwest zobowiązuje się do:

 • zapewnienia nauczania, które będzie przydatne na dzisiejszym rynku pracy,
 • utrzymywania stałej współpracy z branżą biznesu, nie tylko po to, by zapewnić ciągłą wymianę wiedzy, ale też, żeby studenci mieli pracę po studiach,
 • konstruowania elastycznego systemu kształcenia dostosowanego do potrzeb każdego studenta,
 • brania aktywnego udziału w badaniach naukowych,
 • zapewnienia najwyższego poziomu wszystkich świadczonych usług.

Praktyki nie takie straszne

Podobnie jak wiele współczesnych uniwersytetów, Busines Akademy SouthWest do swoich programów włączyła obowiązek praktyk zawodowych. Student ma przywilej wyboru miejsca swoich praktyk. Praktyki muszą być związane z kierunkiem studiów, masz się po prostu tam czegoś nauczyć. Każdy dzięki temu ma szansę znaleźć dla siebie wymarzone miejsce i wykorzystać w pełni swój potencjał. Jeżeli nie uda Ci się znaleźć praktyk samodzielnie, możesz wybrać spośród ofert licznych partnerów uczelni. Za praktyki zazwyczaj nie otrzymuje się wynagrodzenia, ale jeżeli się postarasz, to wszystko jest możliwe. Pamiętaj tylko, że wtedy musisz odpowiednio wcześnie rozpocząć staranne poszukiwania albo być naprawdę dobry w swojej dziedzinie.

Gotowy na przygodę?

Business Academy Southwest oferuje również szereg wymian studenckich i zachęca swoich studentów do podróżowania i odkrywania siebie. Dla krajów europejskich jest to program Erasmus+, a kraje partnerskie poza Europą to: Meksyk, USA, Indie, Malezja.

 

 

Licencjackie

Wymagania rekrutacyjne
 • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

Wymagania odnośnie języka angielskiego
 • Test Kastu z języka angielskiego (jeśli uzyskasz wystarczający wynik z IELTS/TOEFLnie musisz zdawać testu Kastu).

Top-up

Wymagania rekrutacyjne

O przyjęcie na studia Top-up mogą ubiegać się osoby, które ukończyły pierwszy stopień studiów (licencjackie lub inżynierskie), lub są na ostatnim roku tych studiów. Przy ubieganiu się o przyjęcie na studia Top-up, należy mieć 120-180 punktów ECTS (z przedmiotów dotychczas zaliczonych na studiowanym lub ukończonym kierunku), dlatego podczas składania dokumentów upewnij się, że masz wystarczającą ilość tych punktów. Studia, które planujesz powinny mieć zbliżony profil do tych kontynuowanych lub ukończonych, ponieważ w procesie rekrutacji kluczowa jest ich zgodność programowa. Kończąc studia Top-up, otrzymasz dyplom studiów pierwszego stopnia.

 • Wykaz punktów ECTS – osoby, które są jeszcze w trakcie studiów, muszą załączyć wypis punktów ECTS, w którym będzie wykazane, jakie przedmioty były realizowane na studiach oraz ile punktów za nie otrzymano.

 • Dyplom ukończenia studiów licencjackich lub inżynierskich – jeśli jesteś absolwentem wyższej uczelni, nie potrzebujesz wypisu, wystarczy tylko załączyć dyplom ukończenia studiów wraz z suplementem (w języku angielskim lub oryginał z tłumaczeniem)

Wymagania odnośnie języka angielskiego
 • Test Kastu z języka angielskiego (jeśli uzyskasz wystarczający wynik z IELTS/TOEFLnie musisz zdawać testu Kastu).

Uczelnia Business Academy SouthWest nie posiada własnych akademików.

 

Esbjerg

Szukając zakwaterowania w Esbjerg można się zwrócić się do firmy https://www.ungdomsbo.dk/. Należy pamiętać, że bez względu na to, jak i gdzie szukasz mieszkania, należy to zrobić odpowiednio wcześniej, ponieważ poszukiwania mogą potrwać. Ponadto, pamiętaj, że poszukując mieszkania na odległość, musisz często i regularnie sprawdzać pocztę e-mail, aby nie przegapić ofert mieszkania, w przeciwnym razie trafią one do kogoś innego.

 

 

Søndeborg

Jeśli wybrałeś  kierunek  studiów w Søndeborg, informacji na temat noclegów w mieście możesz zacząć szukać tutaj.