Aplikacja do Danii po 28 lipca

2021-07-28

Marzą Ci się studia w Danii?

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie dostali się na wybrane kierunki, nie zdążyli z aplikacją lub dopiero teraz przyszedł im do głowy pomysł studiów w Danii -  duńskie uczelnie po 28 lipca zaczynają ogłaszać na jakich kierunkach mają jeszcze wolne miejsca! Jeśli więc marzą Ci się studia w Danii to jak najszybciej skontaktuj się z nami, ponieważ są to pojedyńcze miejsca i mogą skończyć się w każdej chwili.  Poniżej znajduje się lista dostępnych kierunków, która będzie aktualizowana na bieżąco na podstawie informacji z poszczególnych uczelni dlatego miejsca mogą pojawiać się i znikać.

Jeśli masz już ukończoną szkołę, zdaną maturę i chcesz studiować w Danii, nie czekaj do przyszłego roku! W przyszłym roku przeważająca cześć kierunków nie będzie już dostępna - więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

 

Dostępne programy studiów (aktualizowane na bieżąco):

Aarhus University:

UCL University College

Dania Academy:

University College Absalon

University of Southern Denmark

VIA University College

Zealand - Academy of Technologies and Business

 

Business Academy Aarhus - brak wolnych miejsc

University College Northern Denmark - brak wolnych miejsc

 

Jeśli planujesz aplikację na kierunek AP Degree to koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami - w przyszłym roku zostaje zlikwidowana część kierunków Top-Up, wiec zrobienie w Danii pełnego Bachelora (AP Degree + Top-Up) będzie bardzo utrudnione.

 

Aplikacja

Jeśli jeszcze nie wypełniłeś formularza aplikacyjnego Kastu, to nie czekaj - prześlij go do nas jak najszybciej! Tutaj znajdziesz instrukcję do wypełnienia formularza aplikacyjnego. 

 

Wymagania rekrutacyjne:

Wypis godzin oraz ocen

W Danii uczelnie wymagają odpowiedniej liczby godzin z konkretnych przedmiotów w szkole średniej. Zwróć uwagę na wymagania na każdym kierunku i pamiętaj, że odnoszą się one do godzin zegarowych i trzeba się ich trzymać. Wypis do pobrania i wydrukowania znajdziesz tutaj.

List motywacyjny

Interesujący i szczegółowy list jest Twoją szansą, aby wybić się spośród innych aplikantów i wykazać się odpowiednią motywacją do studiowania konkretnej dziedziny. Kilka rad odnośnie tego jak napisać dobry list motywacyjny znajdziesz tutaj. Możesz także tutaj  zamówić darmową instrukcję pisania Personal Statement w formacie pdf.
Pamiętaj o tym, że Twój formularz po wysłaniu zostanie sprawdzony przez konsultantów Kastu. Jeśli będzie taka konieczność, to udzielimy Ci porad jak poprawić Twój list motywacyjny.

Dodatkowe wymagania

Niektóre kierunki mogą mieć dodatkowe wymagania rekrutacyjne, np. esej lub portfolio na kierunki artystyczne. Przed złożeniem aplikacji zapoznaj się dokładnie z wymaganiami na wybrany kierunek. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnych Ci informacji, zapytaj śmiało konsultantów Kastu smiley

Język angielski

Przy aplikacji na studia w Danii musisz udowodnić, że Twoja znajomość języka angielskiego jest na odpowiednim poziomie. Testy honorowane przez wszystkie nasze uczelnie partnerskie znajdziesz tutaj. Jeśli planujesz zdawać Test Kastu to koniecznie skontaktuj się z nami.

Rozmowa z uczelnią (interview)

Niektóre uczelnie w Danii nie podejmują ostatecznej decyzji o przyjęciu, dopóki nie odbędą rozmowy z osobą aplikującą - taka rozmowa odbywa się online. Nie martw się, w trakcie takiej rozmowy nie będzie sprawdzana Twoja wiedza akademicka - przedstawiciel uczelni po prostu chce m.in. bliżej poznać Ciebie, Twoją motywację, plany na przyszłość i to, czy świadomie wybierasz uczelnię i kierunek. Rozmowa ma też na celu sprawdzenie czy umiesz komunikatywnie porozumieć się w języku angielskim.