SDU - bezpłatne studia inżynierskie w Danii!

2023-12-01

Chcesz studiować za granicą? University of Southern Denmark to świetny wybór dla przyszłych inżynierów!

 

Kastu International współpracuje z wydziałem nauk ścisłych SDU – znajdziesz tutaj interesujące i rozwijające studia w języku angielskim, zarówno licencjackie, jak i magisterskie. Studenci mogą wybierać spośród kierunków skupionych na elektronice, mechatronicemechanice, innowacjach w biznesie przemysłowym i inżynierii oprogramowania. A co najlepsze – studia w Danii są całkowicie bezpłatne
 

SDU to uniwersytet, który śmiało można nazwać renomowanym – od lat zajmuje wysokie miejsca w światowych rankingach. Między innymi, plasuje się na 261 miejscu Best Global Universities i 251 miejscu w World University Rankings. Studenci zdobywają wiedzę opartą na innowacyjnych badaniach naukowych, prowadzą rozmaite eksperymenty i – przede wszystkim – wykorzystują nabyte umiejętności w praktyce! SDU pozwala swoim studentom na rozwijanie skrzydeł – to idealne miejsce dla ludzi kreatywnych i pełnych chęci do działania. Nasz partnerski kampus University of Southern Denmark znajduje się w Sønderborg – dużym, acz urokliwym nadmorskim mieście z tradycją. 

 

University of Southern Denmark jest idealnym wyborem zarówno dla absolwentów liceów, jak i techników. Liczy się Twoja pasja i chęć zdobywania wiedzy z zakresu inżynierii. Na SDU rozumieją, że oceny w szkole średniej niekoniecznie świadczą o umiejętnościach, dlatego każdego roku zapraszają tysiące kandydatów do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym – o przyjęciu decyduje przede wszystkim egzamin wstępny. Dodatkowo, jest to jeden z nielicznych uniwersytetów tradycyjnych wśród naszych uczelni partnerskich, który umożliwia absolwentom techników zrobienie magistra (oczywiście najpierw licencjat!) – warto więc rozważyć SDU przy wyborze przyszłej uczelni! Tutaj jakość edukacji łączy się z niezapomnianą atmosferą, tu zawrzesz przyjaźnie na całe życie i zdobędziesz umiejętności, które zagwarantują Ci satysfakcjonującą pracę – nic, tylko aplikować smiley


Potrzebne dokumenty (na studia licencjackie)
  • Wypis godzin oraz ocen – bardzo ważne jest załączenie wypisu. Szczegółowe informacje na temat sposobu wypełniania tego dokumentu oraz termin jego przesłania znajdziesz tutaj.*

  • Świadectwo dojrzałości wraz ze świadectwem ukończenia liceum - jeśli posiadasz już te dokumenty, koniecznie załącz je do swojego formularza aplikacyjnego Kastu. Jeśli jesteś w ostatniej klasie szkoly średniej, doślesz je wtedy, kiedy je otrzymasz.

  • Całkowity czas nauki języka angielskiego w szkole średniej powinien wynosić co najmniej 210 godzin (zegarowych). Dodatkowo na świadectwie ukończenia szkoły średniej powinno się mieć co najmniej ocenę 3 z języka angielskiego lub przynajmniej 54% z pisemnej matury z języka angielskiego.

  • Na uczelnię SDU podczas rekrutacji ważny jest również test sprawdzający ogólne wymogi wstępne niezbędne do ukończenia studiów wyższych. uniTest ma za zadanie odkryć Twoją wiedzę do analizowania, argumentowania i podejmowania decyzji. Skupia się przede wszystkim na myśleniu krytycznym, ilościowym oraz językowym. Więcej informacji o teście TUTAJ.

 

Kampus SDU w Sønderborg tętni życiem! Dzięki samorządowi, który reprezentuje interesy studentów, aby każdy głos, oddolna inicjatywa i pomysł były brane pod uwagę - przeżyjesz niezapomniane wydarzenia oraz imprezy! Jeśli więc czujesz się dobrze w organizacji i planowaniu lub masz głowę pełną pomysłów - samorząd studencki to dobre miejsce na wykorzystanie swojej kreatywności! Wielu studentów bierze udział w zajęciach i kursach organizowanych przez Dom Kultury, np. kurs ze sztuki szkła i innych rzemiosł, klub kina i książki, muzyczne studio nagrań. Jest na prawdę wiele możliwości aby wolny czas wykorzystać w pełni!

 

Podoba Ci się na SDU?
Wypełnij formularz aplikacyjny, nie ma na co czekać! :)