Go!Study - targi uczelni (ONLINE)

2021-09-23
20 i 21 października spotkaj się z przedstawicielami i studentami uczelni z Holandii, Belgii, Danii, Anglii i Finlandii i dowiedz się wszystkiego o studiach za granicą.
 

Możesz nawet otrzymać informację o szansach na dostanie się na wybrany kierunek. Weź udział w międzynarodowych targach Go!Study niezależnie od tego gdzie aktualnie przebywasz - targi odbędą się w całości ONLINE.

 

Uczelnie biorące udział w Go!Study 

 Holandia
Fontys University of Applied Sciences 

Fontys to jeden z największych uniwersytetów nauk stosowanych w Holandii. Fontys posiada kampusty w trzech miastach (Eindhoven, Venlo i Tilburg) i kładzie duży nacisk na kierunki techniczne oraz biznesowe.

Rotterdam Business School

RBS jest częścią Rotterdam University of Applied Sciences i specjalizuje się w kierunkach związanych z biznesem (International Business). Rotterdam ze względu na swoją unikalną rolę (największy port w Europie), daje możliwości praktyki wiedzy zdobytej podczas studiów.

 

HZ University of Applied Sciences

HZ to uczelnia położona w niedużym ale malowniczym i położonym blisko plaży Vlissingen. HZ oferuje wiele kierunków w języku angielskim, m.in. Chemistry i Information and Communication Technology.

NHL Stenden University of Applied Sciences

NHL to uczelnia oferująca wiele kierunków w języku angielskim takich jak np. Creative Business, Media ManagementInternational Teacher Education. Studenci kierunków na NHL Stenden Hotel Management School mogą część swoich studiów spędzić w Południowej Afryce, na Balii, w Tajlandii lub Katarze.

The Hague University of Applied Sciences

Ta uczelnia znajduje się w Hadze, mieście "pokoju oraz sprawiedliwości" i jest idealna dla tych, którzy interesują się prawem i naukami politycznymi. Najbardziej popularnymi kierunkami na tej uczelni są International & European Law, International Business oraz User Experience Design.

Tilburg University

Tilburg to uniwersytet tradycyjny, znajdujący się w wśród 100 najlepszych uniwersytetów w Europie. TU to uczelnia skupiona na potrzebach społeczeństwa, odpowiedzialności i ciągłym postępie. Najbardziej popularne kierunki na tej uczelni to m.in Cognitive Science and Artificial IntelligenceGlobal LawPsychology.

Breda University of Applied Sciences

Breda skupia się na kilku dziedzinach nauki: gry, media, hotelarstwo, turystyka, eventy, infrastruktura, logistyka i budownictwo. Do popularnych kierunków na tej uczelni należą m.in. Creative Media and Game TechnologiesHotel Management.

Hanze University of Applied Sciences

Hanze to uniwersytet nauk stosowanych z kampusem w jednym z najszczęśliwszych miast europejskich – Groningem. Na Hanze studiować możesz kierunki biznesowe, mechanikę, ale też fizjoterapię czy Design na prestiżowej Minerva Art Academy.

Saxion University of Applied Sciences

Saxion University of Applied Sciences to holenderska uczelnia, która oferuje kierunki w języku angielskim na poziomie bachelor, top-up oraz master. Do popularnych kierunków na tej uczelni należą m.in. Creative Media and Game TechnologiesFashion & Textile Technologies i Physiotherapy.

 

Dania
Aarhus University

Aarhus University to uczelnia zajmująca wysokie miejsca w ogólnoświatowych rankingach. Aarhus BSS (Business and Social Sciences) to jeden z jej najbardziej popularnych wydziałów, specjalizujący się w kierunkach biznesowych i ekonomicznych. Uczelnia posiada kampus m.in. w popularnym mieście Aarhus.

University of Southern Denmark

SDU to renomowana uczelnia wyższa, która posiada kampusy w kilku miastach i oferuje kierunki licencjackie oraz magisterskie. W Sønderborg znajduje się Wydział Nauk Ścisłych , gdzie nauczane są kierunki związane z inżynierią, mechaniką i mechatroniką.

 

Belgia

Howest University of Applied Sciences

Innowacyjna i kreatywna uczelnia, której częścią jest DAE (Digital Arts & Entertainment) – najlepsza szkoła projektowania gier na świecie, oferująca kierunki w języku angielskim! Jako student Howest możesz liczyć na 100% wsparcia uczelni przy organizacji stażów i praktyk.

UCLL University of Applied Sciences

Uczelnia znajdująca się w przepięknym Leuven oferuje w języku angielskim kierunki biznesowo-marketingowe. Studia na UCLL to idealna szansa dla studentów marzących o podróżach i nauce w kilku krajach – nie tylko w Belgii!

 

 Finlandia
Häme University of Applied Sciences

HAMK to fińska uczelnia znana z jakości nauczania (nawet jak na fińskie, wysokie standardy!). W Häme nauczyciel to Twój przyjaciel a program studiów będzie skrojony specjalnie dla Ciebie. Uczelnia oferuje w języku angielskim kierunki biznesowe, inżynieryjne i informatyczne.

 

  Anglia
Buckinghamshire New University

Uczelnia oferuje szeroką gamę różnych programów: od biznesowych po filmowe, od IT do designu, od muzyki po turystykę i lotnictwo. Bucks szczyci się również programami związanymi z branżą sportową (przede wszystkim piłka nożna), opracowanymi we współpracy z partnerami uczelni UCFB Wembley.

 

De Montfort University

Uniwersytet z miasta Leicester oferuje bardzo szerokie możliwości nauki w dziedzinach takich, jak biznes, finanse, IT, sztuka, prawo, psychologia czy np. kryminologia. Kampus uczelni, to małe miasteczko – z basenem, boiskami do np. rugby, biblioteką czynną 24/7 i restauracjami.

Northumbria University

Northumbria University oferuje ponad 200 kierunków studiów w języku angielskim - zarówno studia licencjackie jak i magisterskie. Z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet wynika, że około 92% absolwentów w ciągu pół roku od ukończenia studiów albo znajduje pracę, albo kontynuuje naukę, podejmując studia magisterskie.

 

 

Co zrobić, aby wziąć udział?

 ➤  1. Przejrzyj listę uczelni, które biorą udział w wydarzeniu

 ➤  2. Zapisz się na rozmowy z przedstawicielami wybranych uczelni.

 ➤  3. W wyznaczonym dniu i godzinie bądź online*
 

*pamiętaj o tym, żeby mieć mikrofon, głośniki i najlepiej kamerkę - możesz też skorzystać ze swojego smartfona

 

Chcesz dowiedzieć się jak najwięcej? Przed rozmową z przedstawicielem uczelni przygotuj kilka dokumentów (świadectwo z ostatniej klasy, wypis ocen) i już w trakcie rozmowy dowiedz się jakie masz szanse, na dostanie się na wybrane uczelnie!

 


 

Najczęściej zadawane pytania

Czy udział w targach coś kosztuje?

Nie! Udział w targach jest całkowicie bezpłatny! :)

Czy mogę porozmawiać z przedstawicielami różnych uczelni?

Tak! Możesz porozmawiać z przedstawicielami aż 3 różnych uczelni. Godziny rozmów zostaną ustalone tak, żeby rozmowy na siebie nie nachodziły.

Jak to wszystko będzie wyglądać?
  • Wybierasz najciekawsze dla Ciebie uczelnie i zapisujesz się na rozmowę. Mailowo otrzymujesz informację o tym w jakim dniu (20-21 października) i o jakiej godzinie (między 11:00 a 18:00 czasu polskiego) odbędą się poszczególne rozmowy.
  • Rozmowa odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Teams. Link do spotkania otrzymasz e-mailem na kilka dni przed wydarzeniem. Pamiętaj, żeby przed rozmową sprawdzić czy masz sprawne głośniki i mikrofon oraz kamerkę. Możesz też skorzystać ze swojego smartfona - dla lepszej jakości rozmowy załóż słuchawki.
  • Rozmowa odbędzie się w języku angielskim
  • Jeśli po rozmowie z przedstawicielem uczelni zdecydujesz się na aplikację, zespół Kastu pomoże Ci w przygotowaniu potrzebnych dokumentów.
Skąd mam widzieć, czy dostanę się na wybraną uczelnię?

Podczas rozmowy z przedstawicielami uczelni możesz dowiedzieć się wstępnie czy spełniasz wymagania rekrutacyjne i jakie masz szanse na przyjęcie na wybrane studia. W takim przypadku przygotuj dyplom ukończenia szkoły/dyplom z ostatniej klasy oraz wypis ocen.

Czy rozmowa będzie bardzo formalna?

Nie! Pomyśl o tym jak o rozmowie ze znajomym - przedstawiciele zagranicznych uczelni są przyjaźni, pomocni i z chęcią z Tobą porozmawiają.

Co jeśli martwię się o swój Angielski?

Nie martw się :) Język angielski często nie jest językiem ojczystym przedstawicieli uczelni, dlatego mają świadomość tego, że na początku może być Ci trudniej. Pamiętaj - to nie egzamnin z angielskiego i nikt Cię nie będzie oceniał - ważne jest, żeby móc się porozumieć :)

Co jeśli chcę wziąć udział, ale trochę się boję?

Nie masz czym się stresować :) Przedstawiciele uczelni są bardzo mili, pomocni i są po to żeby odpowiedzieć na Twoje pytania. Jeśli nie teraz, to kiedy? Taka szansa już może się już nie powtórzyć! :)

Czy moi rodzice mogą wziąć udział w rozmowie razem ze mną?

Jasne! Nic nie stoi na przeszkodzie :)

Jakie są plusy targów online?
  • jest wygodnie - możesz uczestniczyć w rozmowach siedząc w domu, w pluszowych kapciach
  • więcej czasu - na każdą rozmowę jest przeznaczone 20 minut - nie musisz stresować się kolejką ustawiającą się za Twoimi plecami
  • jest cicho i spokojnie - możesz zapytać bez stresu o wszystko co chcesz i uzyskać odpowiedzi od przedstawiciela uczelni
  • wiesz z wyprzedzeniem kiedy i z kim porozmawiasz - nie musisz biegać od stoiska do stoiska szukając interesujących Cię uczelni
  • nie trzeba nosić ze sobą stosów broszur i ulotek (a przy okazji uratujemy kilka drzew)