Organizujemy otwarty test językowy!
Wszyscy, którzy myślą o studiach za granicą mają szansę sprawdzić swoje umiejętności językowe. 18 i 25 stycznia organizujemy otwarty test językowy Kastu. W teście może wziąć udział każdy, kto się uprzednio zarejestruje i wniesie opłatę w wysokości 20 zł.
Ze względu na duże zainteresowanie grudniowy test odbędzie się aż w czterech miastach: Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku i w Poznaniu!
3 powody, dla których warto wziąć udział w teście
► 1. Sprawdź swój angielski
Dowiedz się, czy Twój wynik z testu Kastu będzie wystarczający do aplikacji na duńskie uczelnie
Wynik uzyskany z test Kastu będzie można przyrównać do przewidywanego wyniku z IELTS
Poznaj swój poziom zaawansowania języka angielskiego w skali Common European Framework of Reference (A1-C2)
► 2. Zdobądź doświadczenie
Będzie to trening przed maturą
Sprawdzisz się w nowej sytuacji
Jeśli nie uda Ci się uzyskać wystraczającego wyniku, możesz bez przeszkód podejść do kolejnego testu - będziesz już wiedzieć, czego się możesz spodziewać.
► 3. Miej test z głowy
Jeśli pozytywnie zaliczysz ten test możesz z jego wynikiem aplikować na uczelnie, które ten test uznają - listę z informacjami na temat uznawalności poszczególnych testów znajdziesz tutaj. Nie musisz się już martwić tym, czy zdasz test w lutym/marcu. Test jest ważny dwa lata, więc przyda Ci się nawet jeśli jeszcze teraz nie aplikujesz na studia.
Test Kastu
został opracowany przez Cambridge English Assessment Centre i składa się z trzech części:
⦿ Słuchanie ⦿ Czytanie ⦿ Gramatyka (Use of English)
Czas trwania testu: 120 minut
Opłata za test - tylko 20 zł
Podejście do egzaminu Cambridge kosztuje aż 150 €. Dzięki testowi Kastu masz wyjątkową okazję spróbować swoich sił bez inwestowania dużej sumy pieniędzy. Opłata służy pokryciu kosztów poniesionych przy organizacji testu.
Najczęściej zadawane pytania
1. Mów codziennie po angielsku - chociaż trochę! :) Żeby móc się łatwiej komunikować się w języku angielskim musisz przyzwyczaić się do tego języka, nie bać się mówić. Postaraj się codziennie, chociaż przez chwilę, mówić po angielsku. To nie musi być typowa nauka - możesz obejrzeć swój ulubiony serial po angielsku powtarzając to, co mówią bohaterowie. Możesz poczytać na głos wiadomości ze świata (po angielsku!). Ważne jest, żeby postarać się (w miarę możliwości) każdego dnia poćwiczyć choć odrobinkę.
2. Pamiętaj, aby bardzo dokładnie zapoznać się z przykładowym testem Kastu (otrzymasz go, kiedy już zapiszesz się na właściwy test). Dzięki temu zobaczysz jaka jest ogólna forma testu i nic Cię już nie zaskoczy. Pamiętaj też, żeby zawsze dokładnie czytać treść zadania.
3. Usłysz i zrozum! Słuchanie podcastów, radia i piosenek to świetny sposób na doskonalenie swoich umiejętności językowych. Możesz ich słuchać zawsze i wszędzie - na przerwie, w drodze do szkoły lub myjąc naczynia.
4. Skup się na tym, co jest najważniejsze. Kiedy pierwszy raz rzucisz okiem na test, Twoją pierwszą myślą może być "O nie, nie znam tych wyrazów!". Jeśli tak się stanie - nie martw się. Nie musisz zawsze znać wszystkich słów, które znajdują się w tekście. Postaraj się zrozumieć znaczenie i ogólne przesłanie tekstu - wtedy możesz z kontekstu wywnioskować znaczenie nieznanych wyrazów.
5. Pamiętaj o gramatyce - niestety trzeba się jej nauczyć. Warto jest zapamiętać najczęściej używane zwroty i zdania. Ćwicz np. robiąc różnego rodzaju testy z gramatyki - znajdziesz ich sporo online :)
6. Myśl pozytywnie! Przed testem odpocznij, wyśpij się i zjedz pyszne śniadanie. Skoncentruj się na nauce wcześniej - ucz się dla siebie, korzystając z metod i sposobów, które są dla Ciebie najlepsze, niech nauka będzie też przyjemnością. Nie ucz się ostatniej nocy, przed samym testem - odpocznij. Podejdź do testu ze spokojnym, wypoczętym umysłem a nie ze zmęczeniem po nieprzespanej nocy spędzonej nad książkami.
Będziesz spać spokojnie wiedząc, że masz już zdany test i nie musisz podchodzić do niego w lutym/marcu. Jeśli ten test nie pójdzie po Twojej myśli będziesz wiedzieć czego się musisz poduczyć i czego możesz się spodziewać pisząc test po raz drugi.
Wyniki będą znane w styczniu.
Pierwszy bezpłatny test Kastu odbędzie się w drugiej połowie lutego. Do tego testu będą mogły podejść tylko osoby, które prześlą już wypełniony formularz aplikacyjny Kastu.
Udział w tym teście może wziąć każdy. Mogą sprawdzić się nawet osoby, które aplikację na studia planują dopiero za rok, dwa albo nawet trzy lata. Aby wziąć udział w testach organizowanych w lutym/marcu należy mieć już wypełniony i przesłany formularz aplikacyjny Kastu.
Masz pytania?
Koordynatorka ds. studiów za granicą
Wiktoria Kuliberda
Koordynatorka ds. studiów za granicą
Karolina Żebrowska